Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kötelező felszednem a kutyapis...

Kötelező felszednem a kutyapiszkot?

Figyelt kérdés

Az ÁNTSZ szerint a kutyaürülék nem veszélyes hulladék, a napsütés hatására 40-50 perc alatt elpusztulnak a benne lévő veszélyes baktériumok. Emellett, ha jól tudom, az utcán lévő füves területek (még a házak előtt is) közterületnek számít, akkor még ha rám is szól a tulaj, hogy odapiszkított a kutya, nem vagyok köteles? A természetes hulladékot is eldobálhatom (tudtommal, ha eldobok egy banánhéjat, az nem bűn, mert fel tudja dolgozni a környezet, persze nem a betonon, hanem pl erdőben, füves részen)

Én felszedem, de mindig. Felszedném mindig, ha lenne minden sarkon kutyapiszok tároló zacsival. Amíg a feltételek nem biztosítottak, hogy kötelezhetnének erre?


2011. máj. 23. 14:04
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
Nálunk ha elindulunk sétálni,legközelebb itthon tudom kidobni. Ez az utca már a városka szélén van, több utca nincs is utána. El szoktunk sétálni esténként olyan 2-3 órát. Összeszedem én is,mert én is utálok kutyaszarba lépni,de bizony idegesít,mikor 2 órát hurcolom magammal a szarosbatyut.Pláne,hogy bernim van,és az nem is kisadagosat termel.
2011. máj. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
én nem mindig szedem fel fel mert nem mindig van kutya szaros kuka meg nincs nálam zacskó sem papírzsebkendő ráadásul itt miden paraszt állat mikor feltöltik a kukát zacsival akkor kiszedik az összeset és egy darabot sem hagynak
2011. máj. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló: Te hol laksz?
2011. máj. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

21:38-as!

Ha kiviszed a kutyát, vigyél magaddal zacskót bammeg! Nálam mindig van egy csak erre a célra használt pici táska, benne vannak a zacskók meg az oltási könyv, de belefér a labda is.

2011. máj. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

"veszélyesebb a környezetre a millió nejlonzacskó, amiben kidobjuk a kakit, mint az a szar, ami amúgy természetes anyag és a természet része."


Lehet, de Te szereted hazavinni a szart a talpadon, aztán az erkélyen csavarhúzóval kapirgálni a recékből..?


"20 percen keresztül cipeljem az ürüléket?nálunk 20-25 perces körzetben egy kuka sincsen. hazaviszem és a sajátomba tudom kidobni."


Kiváló, megvan a megoldás. Hazaviszed és kidobod. Kedves Kérdező, úgy látom, hogy igazából csak igazolásra vágysz, miért nem kötelező megtenned ezt.

Én megértem, hogy szó szerint "sz@r ügy" összetakarítani, de ez a kutyatartással jár együtt. Ha majd lesz gyereked, és a játszótéren/réten/utcán az otthagyott (egyébként persze baktériummentes) kutyakakiban turkál (horribile megeszi), talán Te is átértékeled a dolgot...

2011. máj. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
Na igen, nekem is elég nagy kutyám van, nem tudom milyen nehéz egy kupaca, de van vagy négy hurka. ok felszedem, aztán a romantikus kis sétánk idilli hangulatát összetöri egy, a kezemben bűzlő fél kilós kaki.
2011. máj. 24. 11:59
 27/31 anonim ***** válasza:
Palm: a recékből kapirgászás helyett 1, vagy a lábam elé nézek 2, ha teszem azt a járda közepére szarik a kutya, nyilván összeszedem, de pl. egy autóút melletti füves sávból, ahol még járda sincs, nem fogom összeszedni, ott lebomlik magától is.
2011. máj. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:
arról már nem is beszélve, hogy a forró víz szinte önmagában lehozza a cipődről, szóval nem tudom mit kapirgálsz:)
2011. máj. 24. 12:40
 29/31 anonim ***** válasza:
74%

Akkor is parasztság. Akkor sz@rjunk meg hugyozzunk mi is az utcára, sőt, hányjunk oda és hempergőzzünk meg benne, hisz úgyis lejön vízzel...

ROHADT NAGY PARASZT VAGY, HA OTTHAGYOD! És kész.

2011. máj. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Igen, akkor megyek, berakom a sz@ros cipőt a fürdőkádba, lemosom forró vízzel aztán kifertőtlenítem azt is, mindezt azért, mert egy kultúrálatlan valaki otthagyta a kutyája piszkát valahol. Remek megoldás. Esetleg lábasban vizet forralok, és az erkélyen leöntöm vele a cipőt? Az alattam lakó biztos örülni fog a sz@ros víznek az ablakban.


Bocsi, de miért az én dolgom, hogy kerülgessem a más piszkát? Nyilván azon vagyok, hogy elkerüljem, de azért ez gáz.

2011. máj. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!