Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kötelező felszednem a kutyapis...

Kötelező felszednem a kutyapiszkot?

Figyelt kérdés

Az ÁNTSZ szerint a kutyaürülék nem veszélyes hulladék, a napsütés hatására 40-50 perc alatt elpusztulnak a benne lévő veszélyes baktériumok. Emellett, ha jól tudom, az utcán lévő füves területek (még a házak előtt is) közterületnek számít, akkor még ha rám is szól a tulaj, hogy odapiszkított a kutya, nem vagyok köteles? A természetes hulladékot is eldobálhatom (tudtommal, ha eldobok egy banánhéjat, az nem bűn, mert fel tudja dolgozni a környezet, persze nem a betonon, hanem pl erdőben, füves részen)

Én felszedem, de mindig. Felszedném mindig, ha lenne minden sarkon kutyapiszok tároló zacsival. Amíg a feltételek nem biztosítottak, hogy kötelezhetnének erre?


2011. máj. 23. 14:04
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
Palm, én Budapesten lakok a 11.kerületben, de simán kell sétálnom 10 percet kakával mire találok egy hagyományos kukát. Kimondottan kutyaürüléknek való kukát még nem sokat láttam arra. Egyszer jártam csak egy olyan utcában ahol három lépésenként van egy. De az is messze van:) Szóval azért Bp sincs mindenhol felszerelkezve. Azt nem is tudtam hogy megbüntethetnek ha rendes kukába dobom. Otthagyni nem fogom, nehogy belelépjen valaki.
2011. máj. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!