Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek mi a véleménye?

Kinek mi a véleménye?

Figyelt kérdés
Van egy 9 hónapos kan Szamojed kutyánk, lakásban van tartva, de keveset van egyedül. Szeretnénk mellé egy szukát is, ugyanezt a fajtát. A körülmények adottak, van kert is. Jó ötlet?
2011. máj. 30. 10:08
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
18%

Ha annyira akarsz babázni, itt a tavasz, jelentkezz bármelyik menhelyen, gyepin, hogy tudsz befogadni egész almot.


Tenyészteni egyébként sem úgy szokás, hogy van egy kanom, veszek egy szukát, aztán hadd szóljon.


A tenyésztés célja a fajta nemesítése, már pedig egy pár hetes kölyökről még nem igazán derül ki, hogy mennyire kiváló példánya a fajtájának, és milyen géneket örökítenek a nagyszülei.

2011. máj. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
12:04-nek! Ki beszélt szaporításról? Te valamit nagyon félre értettél. Arról van szó, hogy LEHET akarunk még egyet, de nem azért, hogy "szaporítsuk". Hanem, hogy 2en legyenek.
2011. máj. 30. 12:58
 13/34 A kérdező kommentje:
Utolsó két válasz adó! Olvassátok már el rendesen a kérdést amire válaszoltok!
2011. máj. 30. 13:01
 14/34 anonim ***** válasza:

átolvastuk .értjük.

te pedig ha már arra teszel, hogy mit művel a szukával akkor számolj egy kicsit. most nézzünk el attól, hogy fáj a párzás és az ellés is.

ha lesz 5 kölyköd és odaadod vkinek akkor megvan az esélye hogy annak is lesz kölyke és utána stb...egy alom is szaporítás.

kérlek gondolkdj. gyepire is sokan ugy kerültek h lesz gazdijuk...minden egyes kölyökért és azok leszármazottaikért is felelős vagy.

én az elmult 2 évben 2 kutyát találtam az utcán. szerinted ők honnan vannak? lefialt a kutya aztán nem kellett senkinek. és tudod mi jut az eszembe? hogy 2 alomból van 2 kutyám (mellesleg mind a kettő beteg!!!!!ha nem csak összedobták volna a kant meg a szukát hanem betegségekre szűrtek lettek volna...) és hol vannak most az alomtársaik??biztos ott is örült a feje a tulajnak. hogy de szeretnék kis kopókat. milyen cukik lesznek... aztán valahogy 1 db mégis az utcára került (legalább 1)....

2011. máj. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:
Nem azért akarunk mellé egy szukát, hogy pározzanak. Ezt miből gondoljátok, azt nem tudom. Egyértelmű, hogy ivartalanítanánk a szukát. Honnan jött ez a dolog, hogy mi pároztatni akarjuk? Még egyszer le írom: Azért akarunk mellé még 1 kutyit, hogy 2 kutyink legyen és ne legyen egyedül arra a pár órára amíg nem vagyunk otthon. És aki pedig azt hiszi, hogy azért kell a kutya mert babázni akarok akkor az egy hülye és nem tud rendesen értelmezni.
2011. máj. 30. 13:31
 16/34 anonim ***** válasza:
51%

jó.nyugi. ne lepődj meg ha az idejárók már mindenkiben a rosszat látják.

minden nap jön egy szaporító. valanelyik nap az volt, hogy egy valaki a dog szukájára ráengedte a kant, a szuka összerogyott igy nem lett a dologból semmi, majd összezárta megint őket hátha...és társai.

akkor én elnézésedet kérem mivel valóban félreértettelek!


így átgondolva, jó 5let mellé, ha telik rá. nekem is kettő van egy szuka, egy kölyök kan és nagyon jól elvannak. de inkább csak akkor aktívak ha otthon vagyunk velük, a panelszomszédok szerint csendben vannak, pedig sokat vannak egyedül. és tényleg sok rosszat tanulnak egymástól...de jó buli.

2011. máj. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:
A szaporítókról megvan a véleményem. Isten igazából olyan tapasztalatokra vagyok kíváncsi akinél ez a felállás van. A mi kutyánk nem szereti a kanokat. Ezért kell a szuka. Különben kan lenne, ha nem tudnám előre, hogy akár még rosszat is tehet vele. Azt meg nem akarom. Sokan ajánlották már nekünk, hogy vegyünk egy úgymond társat neki akivel játszhat. De ott van az ellen tábor aki azt mondja, hogy 2 kutya nem jó buli.
2011. máj. 30. 13:45
 18/34 anonim ***** válasza:
51%

hát igazából szerintem baromi nehéz. mi panelban lakunk. már éppen összeszoktunk a tacsi szukávalm(tudod, összeállt az életritmusunk, már pont jó volt), erre a párom az utcánkban találta a kb 3 hónapos kicsit...hááát.

nekem a kölyök kicsit húzós, oké cuki meg minden, de a másik is tiszta gagyi lesz mellette pedig már majdnem 2 éves. már 3 hónapja van nálunk a kopó. rengeteget szenvedünk ugye a rágással szobatisztasággal, láb mellett sétával, habzsolással. ha egyedül megyünk a kutyákkal és az egyik megugrik vmiért akkor a másik is követi, ha az egyik ugat a lakásban akkor a másik is. ha valamelyik elkezdi a hülyeséget, akkor folytatja a másik. az eleje nekünk inkább sok bosszankodás volt. mondjuk mi nem terveztük, nem voltunk felkészülve egy kölyök érkezésére, dehát hideg volt, az meg kicsi, meg cuki meg hát tudod.

már kicsit jobb. de amikor otthon vagyunk nagyon szépen eljátszanak együtt. ez néha jó is mert ha dolgom lenne, akor nem aggódoom ha egy nap kimarad a játék a tacsival. csak arra kell figyelni hogy etetésnél jó messze egyenek egymástól. meg első pár napban nem is hagytam őket egyedül. a tacsim szuka nem repesett a kis örökmozgó kopóért ugyh 2 napig felügyeltem őket, aztán már otthon hagytam egydül munkaidőre. kb1,5 volt hogy szépen összeszoktak.

2011. máj. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
51%
mármint 1,5 hónap
2011. máj. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:

Ha a kutyusod 9 hónaposan már nem jön ki kanokkal, akkor gondolj csak bele mennyire lesz domináns 2 éves korára, mikor full erőben lesz. És azért ez bármennyire is plüssmackó, mégiscsak munkakutya.


Első körben azt kellene megoldani, hogy kijöjjön kanokkal is, és kutyatársaságba hordani, hogy ismerje meg a kutyák közti kommunikációt. Máskülönben majd ő neveli fel helyetted a kölyköt. Előbb legyen rendben minden a meglévő kutyával, és utána szerezzetek csak be kölyköt szerintem.

2011. máj. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!