Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek mi a véleménye?

Kinek mi a véleménye?

Figyelt kérdés
Van egy 9 hónapos kan Szamojed kutyánk, lakásban van tartva, de keveset van egyedül. Szeretnénk mellé egy szukát is, ugyanezt a fajtát. A körülmények adottak, van kert is. Jó ötlet?
2011. máj. 30. 10:08
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
Szerintem igen.:) De ha nem akartok kis kutyákat akkor ivartalanítsátok a szukát:) Jah és lesz kivel játszania biztos örülne neki:)
2011. máj. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
32%

Szegény kérdező! Sajnálom, de ezek az okosak szerintem miattam bántanak, mert Én írtam, hogy milyen jó kutya, és hogy ha kölykök lennének belőle..tök jó...

És az ivartalanítási szerződés azt jelenti, ha egy tenyésztőtől veszel kutyát, aláíratja veled szerződésben, hogy mindenképpen ivartalanítod, tehát nem fogsz tenyészteni, ergo nem rontod az ő kis üzletét.

Na most ha van egy fajtatiszta szamojed-ed, és egy teljesen más alomból szerzel hozzá egy kislányt, hogy nehogy testvérek legyenek, miegymás, és kiskutyák lennének belőle. Szép egészséges, és fajtatiszta kölykök lesznek belőlük. Szerinted a tenyésztők hogy csinálják?

De csúnya dolog hogy letámadnak emiatt, azt csinálsz a kutyáiddal amit akarsz, és nem fognak belehalni a szaporodásba, mert az milyen szörnyű nekik meg egyebek...jesszus...Igen az a szörnyű amit ők csinálnak, egyes tenyésztők...évente akár 3 alom is...

Na meg beszéljünk már a tenyésztők felelősségéről egy kicsit...a bulldogokat mi a fenének kellett kitenyészteni? Tudtad hogy olyan nyomorékok már, hogy nem tudnak megszülni, ezért mindig császározzák őket? Akár évente 2-szer is? Szerinted az nem kínzás?

De két gyönyörű szamojed ha összehozz egy almot, és természetes úton megszüli...az bezzeg kínzás...

Szóval nyugodtan hagyd őket egyszer párosodni, a kölköket vinni fogják mint a cukrot, aztán ha úgy gondolod utána ivartalanítsd...

Engem meg érdekel a kölyök...ha lesz


Sok sikert és örömöt a két szépségben előre is!!!!

2011. máj. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

tényleg nem szaporításról beszélt szegény:)))

Arról beszélt,hogy a második kutya lenne kölyök:)))

Szerintem jó ötlet,nálunk nagyon bevált tök jól elvannak együtt,szeretik egymást,és sosem kell egyedül lenniük.

2011. máj. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Utolsó 2 jó fejek lehettek!:) Harcikeszeg! Írtad, hogy nem merted őket otthon hagyni kettesben, akkor mit csináltál? Kivettél szabit? Vagy otthon dolgoztál? Erre mi is gondoltunk, hogy az elején nem szabad őket egyedül hagyni.
2011. máj. 31. 08:33
 25/34 anonim ***** válasza:
100%

pfff, biztos jó fejek vagytok...az ilyen ember sem járt még sintértelepen...itt őesten az illatosút tele van fajtatiszta kutyákkal!!kisorukban biztos vitték őket mint a cukrot. egyszer fent volt egy argentin dog vagy 6 kölykével...dejó nekik.


Kedves Kérdező!


Igen, kivettem 2 nap szabit. Hiába volt felnőtt a tacsi, kölyök meg a másik mégis aggódtam. elviekben ugy kell összeszoktatni két kutyát hogy többször találkozzanak nekik semleges területen, de ugye mi az utcáról rögtön a lakásba vittük, ahol pörgött ezerrel, a tacsi meg teljesen kivolt h mi a fene az.:-)

abban a két napban kerestünk a kickinek alvóhelyet a lakásban, ami az ő vacka lesz. jó messze a másikétól. meg elvittem őket egyszerre sétálni, hogy szokják, meg futtatóba a kötelező oltások után. nem erőlettem őket egymásra, hagytam hadd ismerkedjenek, ha a nagyobb leteremtette nem szóltam közbe, csak ha már nyikkant a kicsi.

etetési időben jó messze voltak egymástól, nálunk konyha-előszoba.

2011. máj. 31. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

kb 1,5 hónap volt mire a tacskó beletörődött a közös sorsukba:-)

azóta remekül megvannak, már nem nagyon zörrennek össze, futtatón is mindig együtt játszanak, nagyon ragszkodnak is egymáshoz. inkább akkor őrjöngenek együtt ha mi is otthon vagyunk, de sztem is jobb nekik, hogy nincsenek egyedül. jó buli a 2 kutya, főleg ha te akarod és nem így jársz, csak bele kell rázódni. nálunk ugye az is gond hogy különböző mozgásigényűek. a tacsi 2 óra aktiv mozgással már kivan fáradva és csak egészségügyi sétál, a kopónak meg 3-4 óra lenne az ideális. de nektek végülis ez nem tényező hisz ugyanolyan fajta lesz.

2011. máj. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Azért is akarunk ugyan ilyen fajtát, mert ezt már ismerjük és tudjuk, hogy milyen jó és rossz tulajdonságai vannak. Hiába tetszenek más kutyák is nem mernék más fajtából választani. Rájöttem, hogy hiába olvas el az ember mindent a fajtáról, személyesen kell megtapasztalni.
2011. máj. 31. 09:26
 28/34 anonim ***** válasza:

harcikeszeg most hiába hőbörögsz, tudnád hogy alapvetően egyet értek veled...

Igen tudom mi van a menhelyeken...én a macskák ügyében tartom ugyanez a hitvallást...mindenki hagyja szülni a macskáját, meg itt sír hogy lefialt, mit csináljon...legszívesebben lebasznám őket a sárgaföldig, merthogy minek hagyják szaporodni, van elég árva, meg menhelyes, meg kóbor macska...

De mit érnék el vele? szinte semmit!

A kutyás dologban is igazad van...a családba most bekerült egy szamojed mind írtam, mert egy éve halt meg az öreg spániel...szóval ez a szamojed ott is fog megöregedni, csakhogy! a családom egy másik részében, az elkényeztetett kislánynak, most ezért rittig kell egy ugyanolyan...csak azért hogy vonszolja szegény állatot...na itt tudom, hogy majd csak addig kell mig kicsi...és hiába mondunk bármit...hogy nem való nekik, és hogy mivel jár egy kutya, megsértődnek ha mondjuk...

Ergo! Fel vagyok készülve arra hogy nemsokára lesz egy megunt szamojed-em! És gondolom egyetértesz, ez a jobbik eset nem? Nem a menhely...Ők már meguntak papagájt, macskát, utóbbit el akarták altatni, mert hogy kergeti a madarakat (hisz az a dolga), de az állatorvos nem tette meg, inkább keresett neki gazdit. Na most ilyenekhez megy a szamojed...

De előre ne ítélkezzünk azért idegenekkel kapcsolatban, még akkor is ha tudod, nagy százalékban úgy van ahogy mondod, és igazad lesz...

És én zöld kezecskét nyomok neked azért is, te pedig értékelj csak le a továbbiakban is...azért mert a szamojed-et támogattam a kérdezőnek...

2011. máj. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:
Légyszi ne vitatkozzatok! Legalább nekünk legyen annyi eszünk ( másokkal ellentétbe ezen az oldalon, hogy nem nyitunk egy vita fórumot!):) Utolsó! Ha lesz szamid az nagy buli ám! Sokat fog nevettetni. Engem minden nap megröhögtet a mienk. Amikor leülök tv-t nézni akkor ott van melettem, és ha olyat lát ami neki tetszik akkor elkezdi forgatni a fejét és figyeli, hogy mi megy, de ha valami nem tetszik neki akkor arra morog.:)
2011. máj. 31. 09:57
 30/34 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, mint írtam még a téma elején volt...azért támogattalak akár a kölykökben...

Tudom mennyire de mennyire okos, és érdekes figurák..

2011. jún. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!