Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon rossz, ha a kutyakiképz...

Nagyon rossz, ha a kutyakiképző nem jöhet be a házba, csak a kertbe?

Figyelt kérdés

Feltettem pár napja egy kérdést, és a válaszolókkal arra jutottunk, hogy a legjobb megoldás, ha házhoz jön egy iképző, legalább csak azért, hogy egy-két alkalom után el tudjuk vinni a kutyát a kutyaiskolába rehabilitációs programra.


Viszont a kiképző nem jöhetne be a házba, ez nagyon nagy baj? Azon túl, (ahogy az egyik válaszoló írta is) hogy nem tudja a kiképző WC-re menni, enni, inni, vagy kávézni, bármi. Nagyon ciki? Illetve így is tudna boldogulni a kutyával?


2011. máj. 31. 11:08
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
89%
Hullákat rejtegetsz?
2011. máj. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
100%

Egyébiránt szerintem a szocializációs környezetében nem ártana, ha láthatná a kutyát. Egyes viselkedésminták megfigyeléséhez szükséges lehet.

Mielőtt valaki lepontozna a hullák miatt...

2011. máj. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
épp felpontoztalak a hullák miatt ;)
2011. máj. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
100%

A kutya bemehet, az oktató nem?

Biztos tolerálja, majd hazamegy koszos kézzel és azt gondolja rólad, hogy bunkó vagy.

Addig pakold el az arany gyertyatartókat és a hullákat, kezet hadd mosson a szerencsétlen.

2011. máj. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:

Én egész biztosan azt gondolnám, hogy vagy rejtegetsz valamit, vagy -és megbocsáss- bunkó vagy. Az én munkám olyan, hogy esetenként kénytelen vagyok házhoz menni, és bizony, amikor nem engednek be, annak valami komoly okát sejtem. Persze, ha megmagyarázzák, hogy miért, az más.

Mi az oka, amiért nem mehet be a kiképző?

2011. máj. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 A kérdező kommentje:

A nem, az nem.


Egyébként a kutyaiskolában is úgy mennek a dolgok, hogy félóránként pisi-kaki szünet van? Vagy mi, én ezt nem értem, oké, hogy úgy normális, ha lehetőséget biztosítunk a másiknak, hogy legalább WC-re elmehessen, de azért nem óvodásokról van szó, egy felnőtt ember csak kibírja, ha 1-2 órán keresztül nem mehet WC-re...


Amúgy a kiképzőnek nyílván indokolnám, hogy miért nem mehetünk a házba tevékenykedni, és azt tudom előre, hogy érteni is fogja a helyzetet, csak valószinüleg ti azért vagytok ennyire felháborodva, mert nem tudjátok, hogy miért nem szeretném, azt hiszitek, hogy kupi van, ha kupi lenne rendet raknék, evidens. :) (A hullákat meg elrejteném)


Meg most az is eszembe jutott, hogy ha nem hívom házhoz, hanem valahogy elviszem a kutyát a kutyaiskolába, akkor is túléli a kiképző, hogy nem láthatta a házat, nem? Vagy minden problémás kutya otthonában családlátogatást tesznek a kiképzők? A kutyaiskolákban egy átlagos foglalkozás 2-3 órát szokott igénybe venni, ha ott kibírják a kiképzők, gazdik, kutyák kézmosás nélkül vagy kávézás nélkül, akkor ha házhoz jön, miért lenne kötelező bármit is biztosítani, hiszen a fizetést azért kapja, hogy a kutyával foglalkozzon, és ha az embernek nyomós oka van valamire, akkor csak megérti a kiképző, nem?


Remélem, nincs igazatok és a kiképző megértőbb lesz és kibírja egy kicsit WC-zés nélkül, ha meg kezet akar mosni, adok neki kézfertőtlenítőt, az jobb is, mint a víz, meg a szappan. A kertben is van szék, asztal, úgyhogy van lehetőség beszélgetni, leülni. Így sem oké?


Nehogymár azt mondjátok, hogy kizárólag olyan emberhez megy ki a kiképző, aki nappaliban-konyhában is tudja fogadni, mert akkor eldobom az agyam...

2011. máj. 31. 13:40
 17/44 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mit problémázol, szerintem inkább hívd fel a kiképzőt és beszéld meg vele. Vázold a helyzetet, a problémád, és fog segíteni megoldást találni.


Van olyan eset igen, ahol indokolt a családlátogatás, mert olyan jellegű a gond a kutyával, amihez látni kell a családot is, vagy ahol erre egyáltalán nincs szükség.


Egyébként a pályán egy foglalkozás 1,5 óra, és igen van kerti csap, meg kinti vécé, lehet pisilni, meg felfrissülni, megmosakodni miután nyálas sáros labdát tapogattunk.

2011. máj. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 A kérdező kommentje:

De problémázok. Ez az oldal azért van, hogy én kérdezzek, ti meg válaszoljatok, csak azt elfelejtettem, hogy itt már semmit sem lehet kérdezni és főleg nem lehet normális válaszokat kapni, mert sajnos a felhasználók 99 %-a azért jön ide válaszolgatni, hogy a feszültséget le tudja vezetni valakin, nem pedig azért, hogy merő jóindulatból, vagy segítőkészségből normálisan válaszoljon egy kérdezőnek.


Olyan válaszokra számítottam, mint pl.: "Igen, egy kicsit ciki, de hát ha nem tudod fogadni a házadban, akkor nem tudod, biztosan megérti majd a kiképző, ne aggódj emiatt..." vagy

"Nem ciki, az a lényeg, hogy a kutya rehabilitálva legyen, nem pedig az, hogy a kiképzőt pálmafaággal legyezd :)" vagy

"Ciki-nem ciki, nyílván oka van annak, hogy nem tudod beengedni a házba, vagy megérti vagy nem, de biztosan ki fogja bírni 1-2 órán keresztül WC nélkül..."


Hát nem ilyen válaszokat kaptam, hanem indulatos, feháborodott emberek válaszait, és már tényleg csak reménykedem, hogy nincs igazatok.


Azokkal a "válaszokkal" meg végképp nem lehet mit kezdeni, ami nem is válasz, hanem kérdés, mikor valaki visszakérdez, mintha annak bármi értelme lenne. Mint pl.: Miért nem tudod beengedni a házba? Mi az, hullákat rejtegetsz? Na ezek aztán a hasznos válaszok. :(


Mindegy, téma lezárva, több "válasz"-ra nincs szükségem, mert az, hogy több ízben le vagyok bunkózva, mert azt hiszitek egy kis kupi miatt nem fogadhatok vendégeket (pedig írtam, hogy nem kupiról van szó...) az nekem nem segítség, illetve ezek a válaszok nem hasznosak. Azért köszi a válaszokat. Szép napot mindenkinek.

2011. máj. 31. 14:03
 19/44 anonim ***** válasza:
100%

Dehát mi honnan az anyánkból tudnánk, hogy egy egyelőre ki nem választott kiképző mit fog ehhez mondani? Nem tudjuk mik a technikái, hogyan dolgozik, és mennyire fontos neki a higiénia. A kiképző egy egy gép fajta, hanem egy ember. Az itt válaszolók közül is az egyik fele valószínűleg így is bevállalná, a másik fele meg nem.


Ezért kénytelen leszel választani egy iskolát, felhívni őket telefonon és megbeszélni velük. Biztosan náluk is van olyan kiképző is, akinek ez probléma, meg olyan is, akinek nem. Majd akkor hozzád olyat küldenek, akinek ez nem gond.

2011. máj. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:

Még csak annyi jutott eszembe - hátha elolvasod - hogy az oknak, amiért nem engedheteted be a kiképzőt a házba,vajon köze van-e ahhoz, hogy hogy viselkedik a kutya? Pl. ha anyukád annyira szigorú, hogy idegen embert nem tűr meg a házban, akkor lehet, hogy a kutyával tripla olyan szigorú? Vagy ha nyulak rohangásznak a nappaliban, akkor amiatt izgatott? Esetleg ha egy haldokló nagypapa fekszik a nappaliban, akkor azért szorong a kutya, mert te is szorongsz a nagypapád miatt?... Összefüggések vannak. Csak épp ha mondjuk nem tudod megszüntetni a kiváltó okot, akkor a kutyakiképző sem biztos, hogy meg tudja oldani a problémádat.

Amúgy ha elmondod a helyzetet a telefonba, nyilván ki fog menni, és próbál segíteni a kutyán, mert az ilyen emberek, mint a kiképzők, már csak ilyenek. De szerintem itt nálad van a probléma, nem a kutyánál.

2011. máj. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!