Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon rossz, ha a kutyakiképz...

Nagyon rossz, ha a kutyakiképző nem jöhet be a házba, csak a kertbe?

Figyelt kérdés

Feltettem pár napja egy kérdést, és a válaszolókkal arra jutottunk, hogy a legjobb megoldás, ha házhoz jön egy iképző, legalább csak azért, hogy egy-két alkalom után el tudjuk vinni a kutyát a kutyaiskolába rehabilitációs programra.


Viszont a kiképző nem jöhetne be a házba, ez nagyon nagy baj? Azon túl, (ahogy az egyik válaszoló írta is) hogy nem tudja a kiképző WC-re menni, enni, inni, vagy kávézni, bármi. Nagyon ciki? Illetve így is tudna boldogulni a kutyával?


2011. máj. 31. 11:08
1 2 3 4 5
 31/44 A kérdező kommentje:

15:53!


Alsó hangon ismerek 32 elnököt, 45 színésznőt...stb. Itt bárki bármit mondhat. És mivel az első hosszászólásban említést sem tettél a kiképzős ismerettségeidről és egyébként sem volt túl segítőkész a válaszod, ezért nehezemre esik elhinni, hogy hirtelen 89 kiképzőt ismersz, de nem tudsz róluk általánosságban beszélni, viszont sikerült belinkelned egy nevet, akire bárki rá tud keresni a google használatával. Kössz...

2011. máj. 31. 15:58
 32/44 anonim ***** válasza:

Megint én vagyok. Kiképzésvezetői diplomám van, ha akarod bescannelem neked, épp most hétvégén fejeztem be a kiképzésvezetői tanfolyamot, ott kb. 70-en voltunk tényleg. Egy éve vagyok tanfolyami megfigyelő a népszigeti kutyaiskolában, ezért a legtöbb aktívan dolgozó oktatót ismerem. Mariannt kezdetek óta ismerem, mert az én kutyámmal is dolgozott, és jó néhányszor voltam bent terápiás foglalkozáson, mert nagyon érdekel ez a fajta munka.


Vitatkozhatsz velem nyugodtan, nekem aztán tök mindegy mit hiszel el és mit nem. Már az előző kérdésednél is Mariannt és a csapatát ajánlottam neked, mert jól ismerem őket, és jó néhányszor láttam őket dolgozni. Én segíteni szerettem volna, te pedig kötekedsz. Én kérek elnézést, hogy segíteni próbálok.

Ja és ha elsőre nem éred el Mariannt, keresd többször, sajnos a hétvégi kiképzésvezetői tanfolyam után haza felé menet karambolózott, és kirepült a kocsi ablakon a kutyája, Kópé aki foxterrier keverék és világgá menekült ijedtében. Most gőzerőkkel keresik, tehát elképzelhető, hogy nem elérhető, vagy nem lesz éppen kedves elsőre.

2011. máj. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:

Én kiképző vagyok. És általában nem megyek be a házba - kivéve ha behívnak - kávézni nem szoktam, kezet mosni is ráérek otthon. Néha van olyan, h nagy úr a szükség, akkor bekéredzkedek... de megértem ha van olyan helyzet amikor nem lehet. De vélhetően van más habitusú ember akit ez zavar és bizonytalanná, gyanakvóvá teszi - az nem fog hozzád kimenni. Ennyi.


A kutya egyébként bemehet a házba?

Mert ha igen akkor csak annyiban zavaró, h azt nem tudja megnézni az illető h a kutya h viselkedik odabent.

2011. máj. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 A kérdező kommentje:

Nem kell itt bizonygatnod semmit sem, mert ha igaz is, amit mondasz, akkor sem megyek túl sokra a válaszaiddal, idézem:


"Dehát mi honnan az anyánkból tudnánk, hogy egy egyelőre ki nem választott kiképző mit fog ehhez mondani? ...."


Oké, nem tudod, hogy mit fog szólni a kiképző, de kérlek, muszáj ilyen hangnemben? Honnan az anyá*dból tudnád, ha nem tudod, ne válaszolj, nem értem az olyanokat, mint te. A kérdésre nem tudsz normálisan válaszolni, konkrétan kötekedni jössz ide, aztán jössz a hüly*e diplomáddal, amit be akarsz szkennelni és azt állítod, hogy én kötekszem, pedig hidd el, én nem kényszerítettem senkit, hogy jöjjön a kérdésemhez válaszolgatni... Te olvastad el akérdést, te döntöttél úgy, hogy a kömment küldése gombra rákkatintva írsz nekem egy hasztalan "Honnan az anyámból tudjam..." választ, csak azért mert éppen kötekedhetnéked van.

2011. máj. 31. 16:11
 35/44 A kérdező kommentje:
Megkérek nagyon szépen mindenkit, hogy ne válaszoljon fölöslegesen, mert a kérdés már tárgytalan. Írta egy-két kommentelő, hogy mindent, amire kiváncsi vagyok telefonon érdeklődjem meg, és ebben teljesen egyetértek velük, fölösleges itt találgatni, hogy mit szólnak majd a kiképzők, ha egyszer láthatjuk, hogy erre a kérdésre senki nem tudja a választ. Meggondolatlanul föltettem egy kérdést, mert elég bizonytalan vagyok ebben a kérdésben és a világért sem szeretnék sem magamból, sem a kiképzőből hüly*ét csinálni. Téma lezárva, további válaszokra nincs szükség.
2011. máj. 31. 16:16
 36/44 anonim ***** válasza:

Nem, a véleményem már megírtam, azt hiszem másodikként. Te voltál az, aki senkinek a válaszával nem voltál elégedett. Ezen csesztem fel magam, merthogy olyan általános a kérdésed, amire nem lehet válaszolni.


Nem tudjuk melyik iskolának melyik oktatójával találkozol, akiről nem tudjuk milyen módszerrel dolgozik. Ez mind-mind függ tőle. Olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy mittudomén, a fodrászokat zavarja-e, hogyha otthon fested magadnak a hajad, és hozzá csak vágatni mész. Nem tudom.


Erre a kérdésre nem lehet általános választ adni, fel kell hívnod azt, aki neked szimpatikus és vele megbeszélned, hogy mit gondol erről. Hiába találgatunk mi. Most érted, lehet hogy százan azt ondjuk, hogy nem ciki, mégis akivel elsőre beszélsz nem vállalja így. Nem tudunk általános választ adni, és csak az idődet húzod. Tedd meg az első lépéseket a kutya kiegyensúlyozottsága felé, ahelyett, hogy ezen a megválaszolhatatlan kérdésen agonizálsz.


Ha a kutya sem jár be a házba, akkor igen, íyg is tud boldogulni. Ha a kutya is bejár a házba, akkor elengedhetetlen, hogy bemenjetek együtt.

2011. máj. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 A kérdező kommentje:

És azok után, hogy írtál egy normális (megítélésem szerint hasznos) választ, utána minek kellett benyögni a "Honnan az anyánkból tudjuk..." monológodat. Főleg, hogy majdnem minden hozzászólásom azoknak szólt, akik szerint ultra ciki, elfogadhatatlan és extra bunkó dolog, amire készülök. Tehát, mindegyik értetlenkedő válaszom a fennt említetteknek szólt, nem neked, akkor meg miért kellet ilyen stílusban "beszállnod" a kötekedésbe és a vitába? Főleg, hogy a te (első) hozzászólásod azok között volt, amik megnyugtattak és egyet értettem velük. Nem értem még mindíg, hogy mi szükség volt arra, hogy ilyen stílusban kezdjenek el itt emberek írogatni...

Arról nem is beszélve, hogy a Miértekről senki sem tud leszállni, ott leragadt minden kiváncsiskodó okostojás, hogy miért nem jöhet be a kiképző a házba, a többi értetlenkedő válaszom pedig ezeknek az embereknek szólt... Így még nagyobb rejtély, hogy te pontosan min is húztad fel magad és miért érezted úgy, hogy a kérdésemnél óriási szükség van a "Honnan az anyánból tudjuk..."-ra...

2011. máj. 31. 16:30
 38/44 anonim ***** válasza:
Azon, hogy rémesen fellengzős volt a reakciód. Igen, felnőtt emberek, de felnőtt embernek is lehet hasmenése, ihat sokat nyáron, akármi. De nyilván mindent meg lehet oldani, csak akarni kell. Te kezdted a nem szép beszédet az agyam eldobommal.
2011. máj. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 A kérdező kommentje:

Mert én is olyan válaszokat kaptam, olyan stílusaban, mintha kb azt mondtam volna, hogy hívok egy Tv szerelőt, de nem mutatom meg neki a Tv-t. Itt egyesek keverik a szezont a fazonnal.


Az én megítélésem szerint ebben a helyzetben a kutya a legfontosabb, nem pedig, hogy kávéval kínálgassam a kiképzőt. És ugyan én is fontosnak tartom pl.: a WC használatot szükség esetén (pont ezért is tettem fel a kérdést), de ha azt vesszük, hogy az emberek egy 5-6 órás kiránduláson, vagy 4-5 órás vonatutazáson is kibírják WC-zés nélkül, akkor nem értem, miért keltettem ekkora felháborodást azzal, hogy feltételeztem, kibírja (normális esetben) a kiképző, ha teszem azt 1,5 órán keresztül nem megy WC-re. De ebben a kérdésben annyira nem értünk egyet a válaszolókkal, hogy ők felháborodtak rajtam én pedig rajtuk. Ennyi.

2011. máj. 31. 16:49
 40/44 anonim ***** válasza:

hát te komolyan nem vagy észnél...

amúgy válaszoltam, és úgy olvasom, hogy a véleményeket kérdezted.

Szerintem én neked ilyen degradálót nem írtam, de ez is a te erkölcsi bizonyítványod. én nem török össze lelkileg egy arctalan háborgótól.:-)

A véleményem pedig az volt, hogy mivel minden kommentet olvastam (a tiédet is amiben elutasítod én még és más véleméynét is), azt a következtést vonhatjuk le, hogy ciki, de legalább is fura.

2011. máj. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!