Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon rossz, ha a kutyakiképz...

Nagyon rossz, ha a kutyakiképző nem jöhet be a házba, csak a kertbe?

Figyelt kérdés

Feltettem pár napja egy kérdést, és a válaszolókkal arra jutottunk, hogy a legjobb megoldás, ha házhoz jön egy iképző, legalább csak azért, hogy egy-két alkalom után el tudjuk vinni a kutyát a kutyaiskolába rehabilitációs programra.


Viszont a kiképző nem jöhetne be a házba, ez nagyon nagy baj? Azon túl, (ahogy az egyik válaszoló írta is) hogy nem tudja a kiképző WC-re menni, enni, inni, vagy kávézni, bármi. Nagyon ciki? Illetve így is tudna boldogulni a kutyával?


2011. máj. 31. 11:08
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:

Ismerek jó pár házhoz járó kiképzőt.

Egyáltalán nem akarnak sehova bemenni. A munka a kutyáról szól, azt pedig általában az udvaron, utcán képzik. Ha valamelyik gazda netán úgy dönt, behívja egy kis beszélgetésre a kiképzőt, akkor , ha van rá ideje, él a meghívással. Amúgy nem nagyon van ideje egyiknek sem ilyesmire.Elvégzik a vállat feladatot és mennek tovább.

Hidd el, nagy általánosságban meg sem fordul a fejükben, hogy bemenjenek bárhová.

2011. máj. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
Tudod, kedves kérdező, egy dologba nem gondolsz bele: ami pedig a bizalom. A kutyádnak, a kiképzőnek és neked teljes összhangban kell lennetek ahhoz, hogy a kiképző tudjon segíteni a kutyádon. Ez nem olyan, mint a tévészerelés, ennél a képzésnél bizony az érzelmek is közrejátszanak, főleg, hogy a kutya megérzi rajtad is és az idegenen is, hogy hogyan viszonyultok egymáshoz. És ez építheti vagy rombolhatja a munkát. Nem a kávé vagy a wc a lényeg, hanem az egymásba fektetett bizalom és szimpátia. Ezek a kutyás munkánál nagyon fontos kérdések. Ha nem vagy szimpatikus a kiképzőnek, azt megérzi a kutya. Persze, lehet, hogy lesz, aki elvállalja, vannak,a kik úgy képzik a kutyát, hogy megtanítják a parancsszavakat, ha kell, bunkósbottal, de azok főleg, akik problémás kutyákra specializálódtak, fontosnak tartják a gazdi és a kutya lelkivilágát is. Na és ebbe a kapcsolatba fér bele nehezen ez a hozzáállás, ahogy viselkedsz akár most is. A majdnai kiképzővel próbálj meg kicsit bizalmasabb lenni, mégha nehéz is.
2011. máj. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 A kérdező kommentje:

Utolsó előttinek volt igaza.

Beszéltem a(z egyik kiszemelt) kiképzővel, és azt mondta, hogy semmi gond, egyébként sem lenne nagyon ideje a házban lötyögni, nagyon kedves volt, aranyos, nevetgélt is...


Egyébként a kiképző is csak azért jön hozzánk el, hogy a kutyát eljuttassuk az iskolába, ezt azt hiszem írtam is nektek, nem tudom, miért hittétek, hogy többtíz-húsz foglakozás lesz majd tartva nálunk, mindegy is.



Utolsónak:

Értem, miről beszélsz és részben egyet is értek veled, csak sajnos vannak helyzetek, mikor tudomásul kell venni, hogy egy probléma fennál és nem lehet megoldnai ha egyszer a dolog nem rajtad múlik, nálam jobban senki nem szeretné, hogy a kiképző betekintést nyerjen a kutya napjaiba és életébe, de ez most nem fog menni, és ha én (pedig az én kutyámról van szó) tudomásul tudom venni, akkor ti is. :)

A bizalomról meg csak annyit, hogy eszembe sem jutna kiképzőhöz fordulni, ha nem bíznék meg bennük 100%-osan.


Utólag is köszi a válaszokat és a türelmet. :)

2011. jún. 1. 10:25
 44/44 anonim ***** válasza:
Azért remélem, hogy minden jól fog sikerülni és a suliban is sikerül majd mindent elérni,a mit szeretnél.
2011. jún. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!