Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon rossz, ha a kutyakiképz...

Nagyon rossz, ha a kutyakiképző nem jöhet be a házba, csak a kertbe?

Figyelt kérdés

Feltettem pár napja egy kérdést, és a válaszolókkal arra jutottunk, hogy a legjobb megoldás, ha házhoz jön egy iképző, legalább csak azért, hogy egy-két alkalom után el tudjuk vinni a kutyát a kutyaiskolába rehabilitációs programra.


Viszont a kiképző nem jöhetne be a házba, ez nagyon nagy baj? Azon túl, (ahogy az egyik válaszoló írta is) hogy nem tudja a kiképző WC-re menni, enni, inni, vagy kávézni, bármi. Nagyon ciki? Illetve így is tudna boldogulni a kutyával?


2011. máj. 31. 11:08
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:

jó de értsd meg Kérdező, hogy ez azért fura. Jó hogy te kedves, nyugtató megerősítésket vártál, de miértvagy

meglepődve h mást kaptál?segítenénk, de nem is tudjuk h miben. nem is értem h ide miért nem tudod leírni az indokot, arc és név nélkül, hamár egy kiképzőnek , bemutatkozás után meg személyes találkozókor elmondod...


Nézd kicsit kivülről a kérdésed! ha én most felteszek egy ilyen kérdést , hogy: " holnap eltattatom a kutyám. szerintetek jó ötlet?"

na akkor 3 fajta választ fogok kapni:

1. miért akarod elaltattatni?? (lássuk be logikus mivel az égvilágon semmi de semmi LÉNYEGES információt a kérdésem)

2. lehurrognak

3. együtt éreznek

2011. máj. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:

Ha figyelmesen olvasol, a "hullás" kérdés után ott van a szerintem hasznos válaszom is.

Egyes esetekben valóban szüksége lehet a család és a kutya közti kommunikációt otthon megfigyelni.

Ha pedig olyan problémás a kutya, ennek a felderítése külön fontos lehet.

DE nyilván, ha elmondod az okot -alkoholista lakótárs, házsártos házinéni- biztos megérti.

2011. máj. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem ciki!!

Én is ha elmegyek valahova, soha nem kezdek nyafogni, hogy éhes vagyok, szomjas vagyok, vécére kell mennem blablabla. Otthon eszem iszom elintézem a dolgom, ha valamivel megkínálnak, akkor elfogadom, de magamtól sosem kérek semmit.

Persze, ha megmondja hogy vécére kell mennie, akkor szerintem engedd be, de innivalót meg ennivalót tudsz neki kivinni ha arról van szó, bár nem hiszem hogy azért megy hogy - bocsánat a kifejezésért - ki legyen nyalva a feneke. Meg írtad hogy van kerti csap, tud kezet mosni ott kinn is.

És elmondom, én sem nézném jó szemmel, ha félpercenként bejönne, és a fél foglalkozást benn töltené, hogy szomjas, éhes, vécére kell mennie, elfáradt...

Persze ha nagyon látod rajta hogy kínlódik a vécé miatt, akkor szerintem engedd be. :)


Üdv!

2011. máj. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:

azért bármi történhet a kiképzővel amiért be kéne mennie, teszem azt megsérül, vagy ha rosszul lesz, vagy csupa hétköznapi indok.

abban meg az egyik előzőnek van igaza, hogy nem árt ha látja h milyen környezetben él a kutya. lehet hogy ott van a baj forrása és megtalálja.

de lehet hogy tényleg jó indoka van amiért nem engedi be, jó. ide azt irja h mi mekkora bunkók vagyunk, de bezzeg majd a kiképző megérti. de mi hogy értsük meg ha nem is tudjuk hogy mit kéne megérteni??

2011. máj. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
Tudod, amelyik kiképző már évek óta járja a házakat, semmin sem fog meglepődni.Hogy magában mit gondol, azt úgy sem tudod meg. A legtöbbje besorol magában valamelyik gazda fajta közé és annyi. Amúgy nem a Te kikötésed a legfurább, hidd el.
2011. máj. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 A kérdező kommentje:

14:09!


A kérdés azokhoz szól, akik tudják, hogy egy kiképző mit szól hozzá, hogy nem mehet be a házba. Ha te nem tudod a választ, akkor tégy egy szívességet mindkettőnknek és NE VÁLASZOLJ.


14:13!

Azt a lehetőséget kihagytad, hogy mentett/befogadott kutya, aki már eleve olyan személyiséggel rendelkezik amilyennel, és a háznak semmi köze a kutyához vagy a kutyának a házhoz.

Lehet, hogy nálam is van probléma, de nem tudom, mire célzol...


14:26!


Megértem, hogy fura, de a kérdés az volt, hogy annak ellenére, hogy fura, vagy ciki, azért kivitelezhető, vagy a kiképző leharapja majd a fejemet? Vagy országos hírem lesz majd a kiképzők ill. kutyaiskolák körében, mert nem tudtam beengedni a házba, ahol lakom? (rajtam kívül álló okok miatt)


Ha kívülről nézem a kérdésem, sem hasonlít arra, amit te hoztál fel példának, de értem, mit akarsz mondani.

Engem az zavar, hogy itt a gyk-n soha nem mondhat az ember olyan problémát, amit az egyik nagyagyú meg ne tudna oldani rögtön. És ha leírom a problémát, egyből kapok majd 10-20 elmés megoldási lehetőséget, amire cseppet sem vagyok most kiváncsi. A másik meg az, hogy nem akarok magyarázkodni. Miért kell mindíg részletesen megmagyarázni minden apró kis részletet a történetben??? Miért nem lehet csak egyszerűen a kérdésre válaszolni, ahelyett, hogy nekiállunk közösen boncolgatni a kérdező életkörülményeit, szemlyiségét, szokásait, gyerekkorát, mindenét....


14:27!


Tudom, hogy két válaszod volt, én példának hoztam fel az első válaszod, ez nem azt jelenti, hogy a másodikról tudomást sem vettem.


15:00!


Köszi, aranyos vagy, de a többség pont az ellenkezőjét írta annak, amit te és ha a kiképző hasonlóan gondolkodik, mint a többi válaszoló, akkor biztos vagyok benne, hogy nagyon meg lesz sértődve, amiért nem engedem be a házba, akármilyen nyomós okom is van rá...


15:10!


Ha megsérül vagy ilyesmi, akkor rágyújtok egy cigire, és végig nézem ahogy vergődve elvérzik... Jesszus.

Nyílván, ha megsérül és az egészsége a tét, tehát vészhelyzet van, akkor nincs mit tenni, de most nem ez a lényeg, hanem hogyha nem fog halálos sebesüléseket szerezni a kertben, amit csak a nappalimban tudna majd orvosolni, na akkor megoldható e a történet...


Nektek nem kell semmit sem megértenetek. Csak azt az egyszerű dolgot, hogyha valakinek nyomós oka van (amihez egyébként nektek semmi közötök, hogy mi), akkor a kiképző nem fogja e leszedni a fejemet. Ennyi, de ismétlem, már tárgytalan a dolog, nem érdekelnek a vélemények.


(ismét köszi a válaszokat)

2011. máj. 31. 15:39
 27/44 anonim ***** válasza:

DEHÁT HONNAN TUDNÁNK HOGY EGY TÖK ISMERETLEN EMBER/KIKÉPZŐ HÜLYÉNEK NÉZ E AMIÉRT NEM ENGEDED BE A HÁZBA VAGY MIT GONDOLHAT???

ennyire erővel leírhattad vna hogy "fapapucs" annak is pont ennyi lényege van. nem fogd fel hogy a kérdésedet értelmetlen? amint itt olvasod nagyrészt hülyének vagy nézve, akkor gondolom a kiképző is annak fog. de ha van jó indokod (amiről csak te mondod hogy megérthető) akkor bizztos nem fog hülyének nézni. de nem fogod fel hogy igen ez igy parasztság??? nem tudjuk megérteni AZ INDOKOT (csupa nagybetűvel mert olyan jó).

nem lehet itt, így konkrétumok nélkül válaszolni neked. semmi támpontot nem adtál.

azonkívül pedig, az hogy te nem tudod h mi a baj a kiképző csak tudja, azt is amit te nem látsz.

2011. máj. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 A kérdező kommentje:

15:39!


Nem érted te sem. Nem az van, hogy nem szeretném beengedni, mert rettentően félek, hogy mit fog majd gondolni valamiről, hanem, hogy NEM TUDOM BEENGEDNI, akármennyire akarom. Érted?

2011. máj. 31. 15:47
 29/44 anonim ***** válasza:

14:09 voltam. Ismerek alsó hangon 25 kiképzőt, ebből legalább 10 kijár házhoz is. Továbbra is tartom, hogy nem lehet megjósolni, hogy az akivel pont te beszélsz hogyan fog hozzáállni. Ha azt kérdeznéd, hogy szerintem ikszipszilon kutyakiképző mit szólna ehhez, arra tudnék válaszolni, de hogy általánosságban a kiképzők mit szólnak, arra egyszerűen nincsen értelmes válasz.


De hívj fel egy telefonszámot, mondjuk ezt: [link]


Mariann csapatában biztosan találni fogsz olyat, akinek nem fog gondot okozni ha nem mehet be.

2011. máj. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 A kérdező kommentje:

Kedves (szellemileg visszamaradt) 15:45!


Fogd fel légyszives, hogy a kérdés nem neked szólt, hanem azoknak az embereknek, akik ebben a témában járatosak, azaz van kutyakiképző ismerősük, rokonuk, vagy kutyaiskolában rendszeres jelenlévők 8bármilyen okból) és aktív kapcsolatban vannak kiképzőkkel vagy csak egyszerűen ők maguk éppen kutyakiképzők, érted? Nem neked!


Vagyis, ha nem tudsz válaszolni a kérdésre, mert a maximum válasz, amit ki tudsz nyögni, az, hogy "Honnan tudjuk...", akkor nyílvánvalóan nem esel bele abba a körbe, aki(k)nek a kérdés szól. Azaz nem várok tőled semmilyen választ. Felfogtad, vagy próbáljam lassabban és érthetőbben elgügyögni neked?

2011. máj. 31. 15:54
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!