Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van, hogy külföldön...

Miért van, hogy külföldön egyre több helyre engedik be a kutyákat, Magyarországon pedig egyre több helyről tiltják ki?

Figyelt kérdés

Pl. munkahely, strand, park. Inkább kéne valami olyan,hogyha leteszek egy engedelmességi vizsgát, vagy valamit,ami bizonyítja,hogy a kutyám nem árt senkinek,engedelmes, nem pisil-kakil összevissza, akkor bevihetem. De ennek semmi értelme,hogy a sok bunkó kutyás miatt ki vagyunk tiltva mi is.

Vagy csak szerintem van rosszul így?


2011. jún. 2. 10:07
1 2 3 4 5
 11/46 A kérdező kommentje:

Igen, kivinném. Miért,mit csináljak,hagyjam itthon egy hétre, ne menjek strandra, fizessek panziót, zárjam a kocsiba, vagy hagyjam a nyaralóba ( amit egyébként nem lehet )???

2 kutyám van.

A nagyobbik pl tudja,hogy csak akkor van pisi, ha engedélyt kap rá. Szép is lenne, ha a gyakorlópályán nekiállna pisilni. A kisebb is kezdi tanulni.

Boltba én sem vinném. De nem igazán szoktam őket itthonhagyni. Együtt járunk kirándulni, sétálni, jönnek velünk a földekre, ha épp ott van munka.

Ha magamhoz veszek egy állatot, nem fogom bezárni egy hétre,hogy majd valaki eteti,amig én nyaralok. Pláne nem egy 5 hónapos kutyát. A nagyobb ( ő kistestű ) addig megy anyuhoz, szeret ott lenni, de egy 5 hónapos berni nem fér el a panelben.

2011. jún. 2. 10:55
 12/46 anonim ***** válasza:
max szabadstrand,de még oda se engedném be,mert engem a hideg kiráz az ázott kutyaszőr szagától,ha én pihenni akarok napozni,akkor nekem ne csaholjon a kutya a fülembe,mert halál idegesítő,pihenésnek lőttek...félreértés ne essék van kutyám,volt és lesz is,de vannak határok...
2011. jún. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 A kérdező kommentje:
Nem fehérváron vagy önkéntes?
2011. jún. 2. 10:56
 14/46 nory0722 ***** válasza:
Egyébként én is csak annyit szeretnék,ha lenne egy kutyás park,esetleg benne egy kisebb tó,ahova azok a gazdik,akik pl engedelmességi vizsgát tesznek kutyájukkal,vagy vizsgálat szerint nem veszélyes kutyának nyilvánított kutyákkal bemehetnének. Az tényleg nem hiányzik,hogy nyitnak egy parkot és minden jött-ment a neveletlen kutyáikkal oda járna,más békességét zavarva ezzel és még más kutyáját/esetleg embert veszélyeztetne. Szerintem ez nem lenne túl nagy kérés.
2011. jún. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
úgy kell bevállalni egy kutyát,hogy ezekkel tisztában vagy.a törvényeket nem te szabod meg,addig tartanod kell magad hozzájuk,ez van.vannak olyan tavak,ahova viheted,meg kempingek,de nem mindenhova,olyan helyre kell menni nyaralni ahova mehet a kutya...ennyire egyszerű
2011. jún. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
100%

Engem meg kiráz pihenés közben a gyerekordítástól...

Ellenben számomra pihentető h a kutyámmal lehetek a strandon. Úszhatunk, dobálhatok neki stb. Csaholni meg nem szoktak. A szabadstrand azért szabad, mert nyitott mindenkinek, ott nincsenek (elméletileg) megkötések, elvárások, mivel nincsen szolgáltató sem, aki az igényeket kielégítené. A fizetős strandok azért fizetősek, mert ott az ember azért h fizet elvárhat ezt-azt.

2011. jún. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
De nekem van egy igényszintem, ahová pl. nyaralni szeretnék menni. De az ilyen helyekre nem engednek be Magyarországon(!!!) kutyával.....200 km-re nyugatra meg minden további nélkül. Hogy is van ez?
2011. jún. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 A kérdező kommentje:
Én is utálom az ázott kutya-szagot, nem is vinném be fürödni annyi ember közé. De nehogy már az is tilos legyen,hogy a pokrócom mellett feküdjön???
2011. jún. 2. 11:02
 19/46 nory0722 ***** válasza:
46%
Nem,Nyíregyházán. Én mondjuk tényleg a legtöbb helyre magammal viszem őket(kirándulni,sétákra,biciklizni,nyaralásra),de boltba,suliba, strandra én sem vinném. Boltba és strandra is egészségügyi okok miatt. Ezért mondom,hogy ha lenne egy park,benne kis tóval,az lenne a legjobb. Kutyásokkal találkozhatnánk,kimozdulunk és még a kutyák is nagyon jól éreznék magukat. Strandra azért nem vinném,mert a legtöbb kutyának hullik a szőre nyáron. Én bírom az ázott kutya szagot,de azt,amikor véletlenül a számba kerül egy szőr... na azt nem. Nem csak undorító,de rettenetesen veszélyes is: vakbélgyulladás,gyomorgyulladás,más fertőzések).
2011. jún. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 A kérdező kommentje:

Azért,mert kutyát tartok, ne mehessek nyaralni?

Ez kicsit abszurd.

Én pl. hányok a sörszagtól. Kössek bele mindenkibe,hogy otthon sörözzön? Vagy a cigi. Az se tilos. Amikor a totyogó gyerekem tavaly égő csikkbe lépett, az vajon jobb,mint egy nyugodt kutya?

Nem azt mondtam,hogy egy neveletlen vadkutyát akarnék kivinni,hanem egy olyan kutyát, aki már most jobban szocializált,szófogadóbb,mint sok másik, ugyanis a nagyobbtól is tanul.

Szerintem megkéne tanulni alkalmazkodni.

Az meg,hogy a bunkók miatt mi szívunk,olyan,mintha holnaptól gyerekkel se mehetnék strandra,mert van olyan szülő,aki hagyja szabad seggel rohangálni,és a gyerek arra potyogtat,amerre jár. Én spec ettől tudnék okádni, mégse lobbizok a gyerekek kitiltásáért.

2011. jún. 2. 11:06
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!