Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van, hogy külföldön...

Miért van, hogy külföldön egyre több helyre engedik be a kutyákat, Magyarországon pedig egyre több helyről tiltják ki?

Figyelt kérdés

Pl. munkahely, strand, park. Inkább kéne valami olyan,hogyha leteszek egy engedelmességi vizsgát, vagy valamit,ami bizonyítja,hogy a kutyám nem árt senkinek,engedelmes, nem pisil-kakil összevissza, akkor bevihetem. De ennek semmi értelme,hogy a sok bunkó kutyás miatt ki vagyunk tiltva mi is.

Vagy csak szerintem van rosszul így?


2011. jún. 2. 10:07
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:

HIVATALOSAN be kéne engedni minden boltba, ahol nem árulnak nyitott terméket. Tehát csak zacsis kenyér van, nincs zsömi meg ilyenek, csak fóliás felvágott van, stb.

De egy boltos maga dönti el, h mit enged meg és mit nem.

2011. jún. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:

Amúgy meg ettől még olyan messze vagyunk, hogy szerintem meg se érem a változást, pedig még csak a huszas éveim elejét taposom.

Elég kimenni a futtatóra, az is tele van bunkó gazdikkal, és még én szégyellem magam helyettük, pedig a kutyám azonnal teszi, ha mondok neki vmit.


Imádom, mikor mondják h jajj, milyen engedelmes...Pedig semmi többet nem tud, csak h leül, fekszik, marad, nem megyünk oda idegenekhez, stb. Tehát semmi extra. Azokat a fejeket meg látni kéne, mikor mondom h ebben semmi sincs, ez egy ALAP a kutyának.

2011. jún. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
Tőlem azt szokták kérdezni, hogy mennyi idő volt ennyi mindenre megtanítani, meglepődnek mikor mondom, hogy 14 hétvége a kutyaiskolában.
2011. jún. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:

Ameddig mi kutyások sem tudunk kijönni egymással addig mit várunk a többiektől,hogy fogadjanak el minket.

Külföldön élek és nagyon kellemesen csalódtam az emberekben. A "veszélyes harci" kutyámmal mindenhova bemehetek,még az első hetekben meglepődtem amikor az eladó rám szolt,hogy vigyem be nyugodtan.Az emberek nem kerülnek el sőt odajönnek megsimogatni.....Nekem alap,hogy élelmiszer boltba nem viszem a kutyámat,de nap mint nap találkozok kisebb-nagyobb kutyákkal a boltban is.Itt sem lehet minden strandra kutyával bemenni,de mindenhol van olyan rész és nem csak kutyások járnak oda.Ha valaki nem szeret a kutyákkal együtt lenni van választási lehetősége,senkinek sem kötelező oda járnia.Megjegyzem ha nem viszem a kutyámat akkor is erre a strandra megyek.Itt is mint mindenhol vannak rosszul szocializált kutyák akik a társaikkal nem jönnek ki,de ők is kijárnak a kutyafuttatóba.Senki nem húzza a száját,hogy nem mehet be amikor egy ilyen kutya van ott,szépen kivárják a sorukat.

2011. jún. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 A kérdező kommentje:

12 40 esnek van teljesen igaza. Én is vizsgáznék,gyakorolnék,tanulnék,csak ne kelljen állandóan azon filózgatni,hogy szabad,nem szabad,és ha nem szabad,akkor büntetés,stb.

Engem is rendszeresen "hülyének" néznek,mert sokszor van,hogy a nagyon elengedem,a kicsit nem. Mert tudom,hogy a nagy egy kézjelre visszajön,de ha a kicsi gondol egyet,akkor még nem. Persze olyan helyen,ahol minden rendben,és nem lehet baj, pl. a szántókon szabadon van min2.


Mi nem sulizunk a picivel, itthon tanulunk. :)

2011. jún. 2. 14:30
 36/46 anonim ***** válasza:

Rám a múltkor a kutyafuttatón szólt rám egy rendőr, hogy legyek szives már megfogni a kutyát.. Ezzel már nem tudok mit kezdeni..

Egyébként nekem Horvátországban voltak szuper kutyás élményeim egy kempingben, természetesen mindenki mindenhol mindent összeszedett a kutyája után, hacsak megálltunk fagyizni és egy padra leültünk egy fagyizó mellett a fagyis rögtön hozott vizet a kutyának is.

Itthon persze nem fürödhet a Balatonban, ugyan már, hiszen koszos kutya..Egyszer olvastam egy kutyaellenes cikket, amiben egy nő azt írta, hogy meg kell tiltani minden tóban meg folyóban a fürdetést, mert hogy a KUTYÁK belevizelnek a vízbe. Hát nem tudom látott-e már valaha kutyát a dolgát végezni, de az fix hogy az úszvapisilő kutyák száma nulla, az úszvapisilő embereké meg rengeteg.. A tóban él HALAKról meg ne is beszéljünk..

2011. jún. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 A kérdező kommentje:

Úszás közben pisilő kutya... Hmmm. Nekem olyan kell,meg az érte járó Nobel-díj...

Mert az,hogy a strandon, a mesterséges vízbe nem, az ok. Mondjuk oda én se megyek,nem szeretem. De a balatonban,abban a rettenetes vízmennyiségben mit árt? Semmit. Sőt, egy úszó kutya még támadni sem képes.

Az meg,hogy koszos...

Az én kutyáim tisztábbak,mint sok ember. Mivel bejárnak,és itt a pici gyerkőc,muszáj erre figyelni.

2011. jún. 3. 22:56
 38/46 anonim ***** válasza:
Nekem mondjuk terápiás kutyám van, és ő elvileg bárhová bemehet, meg ingyen utazhat a buszon. De emlékszem hogy mennyit szivattak ezzel régebben -.-" tényleg nem értem, mi az oka ennek a hisztinek. mi a magunk részéről pl a városligetben rendszeresen "fürdünk" (nem csak mi, egy rakás kutya), meg Szúnyog sziget, ilyesmi. Oké, a tesco-ba nem szoktam általában bevinni, de volt már rá példa.
2011. jún. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
Ha mer magyarorszagon meg a kutyakat is utaljak!!!!!!!!
2011. jún. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
Tegnap voltunk Hollandiában Nijmegenben a Waal folyó partján. Tudjátok, hogy működik? Az egész egy természetvédelmi terület. A folyóparton el van eresztve egy egész ménes (lovak), plusz 10-20 bölény. Namost ezek ott flangálnak a parton, meg a mezőn. Ehhez jönnek az emberek, akik bizony odajárnak strandolni! Az már nekem is picit sok volt, amikor a strandtörölközőkön fekvő emberek mellett elcaplat 5 bölény, hogy ők is jöttek fürdeni... természetesen kutyázni is lehet, bár azt írják a táblákon, hogy ha a kutya nem jön ki jól a vadon élő állatokkal, akkor javasolt pórázon tartani, illetve az ember se menjen 25 méternél közelebb a vadállatokhoz, ne zavarja a nyugalmukat. És ennyi. És a parton együtt pihen ló, bölény, ember, kutya... és az egész működik, és senki sem kap sikítófrászt a bacilusoktól, hanem örülünk, hogy napozás közben lehet figyelni a lovakat (csodaszépek) - vagy épp a bölényeket...
2011. jún. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!