Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van, hogy külföldön...

Miért van, hogy külföldön egyre több helyre engedik be a kutyákat, Magyarországon pedig egyre több helyről tiltják ki?

Figyelt kérdés

Pl. munkahely, strand, park. Inkább kéne valami olyan,hogyha leteszek egy engedelmességi vizsgát, vagy valamit,ami bizonyítja,hogy a kutyám nem árt senkinek,engedelmes, nem pisil-kakil összevissza, akkor bevihetem. De ennek semmi értelme,hogy a sok bunkó kutyás miatt ki vagyunk tiltva mi is.

Vagy csak szerintem van rosszul így?


2011. jún. 2. 10:07
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:

milyen idilli is lenne, ha az ebadót pl. ilyesmire fordítanák (kutyás strand, zárt kutyafuttatók, kutyaszaros zacsik kihelyezése...)

aztán arra ébredek, hogy bilibe lóg a kezem :D

2011. jún. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
Mi külfödlön élünk. A legnagyobb különbség, hogy az emberek nem utálkoznak. Elfogadják, ha kutyád van, tök természetes, se nem imádják, se nem utálják, de semmiképpen nem szólnak be. Mi mindig külföldre járunk nyaralni, nagyon jó tapasztalataink vannak, szinte mindenhol van kutyás strand (Németország, Hollandia, Franciaország, Olaszország...) és igen, van, ahol ki van írva, hogy ide nem szabad bejönni kutyával, de 500 méterrel arrébb meg ott van a kutyás strand. Érdekes, hogy senkit sem zavar, és senkit sem esznek meg a kutyák. Pedig nincs kötelező engedelmességi vizsga itt sem. (Kötelező oltás viszont van.)
2011. jún. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 A kérdező kommentje:

Na,ha tényleg erre fordítanák, sokan boldogan fizetnénk,azt hiszem.

De sejtem,hogy inkább majd egy új villa épül belőle valamelyik fejesnek.

2011. jún. 2. 11:15
 24/46 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Barátnőm Kaliforniában él, 2 kutyája van ott és midnenhova mehet velük. A munkahelyére, üzletbem fodrászatba, mindenhova. Sőt, sok fodrászszalonnak külön kutyája van, akik szórakoztatják a klienseket. Nem lenne jobb így élni? És igen, nem értem, hogy KASSZÁNÁL, ahol csak rágó meg cigi van mit tud ártani 10 másodpercen belül, ölben egy kutya. Szétszórja a bacilusait, amit átvándorolnak a szalamikra és betegek lesznek tőle az emberek? Ugyan már.. A kutyás strandról meg ne is beszéljünk. Nyáron a Balatonra mennénk, de a partra nem vihetjük a kutyát, a szállodában nem hagyhatjuk, akkor mit csináljunk vele? Hagyjuk itthon egy hétre?

24/N

2011. jún. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 A kérdező kommentje:
Igen,ez lenne a jó hozzáállás. Egymás elfogadása. Nem kívánnák,hogy szaladjanak össze,hogy jajdecukikutyuuus, sőt. De amíg nem ugat, nem büdös,nem pisil-kakil az orra alá,addig ne is szóljanak be.
2011. jún. 2. 11:17
 26/46 anonim ***** válasza:

én csak arra lennék kíváncsi hogy kit és mivel bántott meg az első kommentelő. tök normális stilusban fejtette ki a cseppet sem radikális véleményét...


én is ugy vagyok vele hogy lehetnének kutyás helyek, akár üzlet is ahova be lehet vinni, de ez csak utópia. ebbe senki sem fog belevágni, mert elveszti a többi potenciális vásárlót aki meg nem akar kutyával találkozni. hiába sok a kutyás, ők is bejárnak mindehova kutya nélkül, meg azok is akik nem szeretik őket. ha nyilna egy hely ahova mindenki mehetne, azok biztosan nem mennének akiknek a kutya nem felel meg.

2011. jún. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 A kérdező kommentje:

Sokaknak az a természetes,hogy otthon hagyják,és a szomszéd eteti.

Csak azt kéne megérteni,hogy a kutya nem szobanövény, akit locsolhat más is.

Nem értem,miért nem lenne jó úgy,ahogy a kedves utolsó írta. Én tök eltudnám képzelni,hogy a fodrászhoz viszem a kutyámat, vagy épp neki van ott a kutyája.

2011. jún. 2. 11:19
 28/46 anonim ***** válasza:

egyébként nem értem, hogy mire fel ez a fordított trend most a Balatonon...

pont az lenne a jó nekik, ha jönnének csőstül a nyugati fizetős vendégek, úgyhogy pont hogy a nyugati irányt kéne felvenni, és liberálisabban hozzáállni a kutyásokhoz. Sopronban ha jól tudom még a plázába is be lehet menni kutyával - mivel baromi sok ott az átjáró osztrák vásárló...

ismerősöméknek Villányban van panziója, néhány éve bevezették ők is a kutyás szolgáltatásokat, mert míg nem voltak sok vendéget kellett visszautasítani...


a Balaton kutyátlanításával a helyi vendéglátóknak tesznek alá... a magyar kutyások viszont mehetnek másik strandra is, itt felénk Orfűn pl lehet kutyát fürdetni, és szabad strand is van (hogy a kettő egy helyen van-e azt nem tudom).

2011. jún. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
én azt tudom, h 2014-ben Magyarország rendezi az agility "európa bajnokságot" (European Open). Az azt jelenti h kb 1000-1200 ember jön, legalább 600-800 kutyával - és ezeknek a fel biztos, h szállodába akar menni (a többiek általában sátraznak ill. lakóautóval jönnek). A verseny helyszíne még nem dőlt... de vajon hol fognak majd szállást találni??
2011. jún. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:

Sajnos az a baj, hogy magyarországon olyan távol vagyunk a klutúrált kutyatartástól, mint Makó Jeruzsálemtől. Nekem nap mint nap kinyílik a bicska a zsebemben, látva ahogy a kutyások viselkednek a kutyájukkal, meg a környezetükkel.

Még a tökre felvilágosult társaság, akiknek jól szocializált jól nevelt kutyája van, akikkel együtt sétáltatok sem figyelnek oda az alapvető szabályokra. Nekem ez tök fura, pedig intelligens emberek, sokuk kutyája sulizott is.

Ilyesmikre gondolok, hogy mondjuk nekem tök alap, hogyha valaki szeretne keresztül közlekedni a parkon ahol vagyunk, akkor magamhoz hívom a kutyáimat és leültetem őket. Nem érdekel, hogy éppen nagy rohangálásban vannak, akkor is. Ugyanis el tudom képzelni, hogy a kutyát nem szerető emberek hogy örülnek, mikor átrongyol előttük egy ugató falka. Ők meg néha kérdőn néznek rám, hogy bántaná a kutyám, vagy miért hívom vissza?


Döbbenet, és én konkrétan Budapest krémjével sétáltatok együtt.


Abban viszont teljesen igazad van, hogy vizsgához kellene kötni. Legyen benne engedelmes vizsga, wesen teszt, és valami "Kresz- szabály" jellegű. Pl. milyen esetekben kell magam mellett tartanom a kutyám, mik a városi kutyázás alapszabályai, hogyan kell viselkedni egymással a gazdiknak, és anem kutyásoknak, stb.


Mert tényleg nem fair, hogy mindenhonnan ki vagyunk tiltva mi normálisak is. Én fizetnék szívesen vizsgadíjat, gyakorolnék bármilyen vizsgára, csak hogy ne kelljen folyton illegalitásban élnem a kutyáimmal.

2011. jún. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!