Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 hónapos rotweiler németjuhás...

8 hónapos rotweiler németjuhász kleverék kutyám megvert egy fajtiszta 14 hónapos pitbullt! Ez normális?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 1. 19:29
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
93%
A kutyák nevelésétől függ. Egyébként ez kutyák között normális, de jobban tennéd ha nem engedélyeznéd a kutyádnak az ilyen viselkedést. Egyrészt, mert ez a dominancia jele. A falkában a falkavezér (GAZDA) dönti el, hogy mikor támadunk, nem a kutya. Másrészt, ha a pit komolyan visszatámad, 100, hogy a te kutyád marad alul...
2009. ápr. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
91%

8 hónapos kutyád még az ivarérettség határán van. Egy 14 hónapos kutya nem támad rá komolyan. Nem szabad engedni a verekedést, mert most még kölyöknek tekintik a kutyád és nem mennek bele komoly balhéba, de pár hónap alatt megváltozik a helyzet.

Ezenkívül - ahogy az előttem író írta - ez komoly dominancia probléma.

2009. ápr. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
75%
elnézést az erős megjegyzésért, de pontosan az olyanok miatt nem merek kutyát tartani, akik nem nevelik meg a kutyájukat, és az rátámadna az enyémre...!!!
2009. ápr. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
Nagyon veszélyes dolog. Biztos nagyon okos kutyád van és rettentő hamar megtanulná, hogy nem szabad bunkó módon viselkedni, mert akkor akár meg is halhat, ha a nála jóval okosabb és erősebb kutya nem tolerálja.
2009. ápr. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
84%
Figyel öcsém. Gondolom kemény a kutyád és ez neked imponál. Nincs ezzel semmi baj. A baj majd akkor következik ha erre a magaviseletre rákap és kivégez egy kutyát esetleg a tiéd sérül meg úgy, hogy lerokkan vagy meghal. Hidd el, a legkeményebb kutyánál is van keményebb. Jelenleg szerbiában tenyésztenek nagyon durva pitteket verekedésre. Kicsik, nem túl izmosak és max 20 kilót nyomnak. Annyi kell, hogy összeakadj valami p@cs gengszterrel és szétcsapjanak kutyával együtt. Ráadásul a pittek nem hagyják abba a varakadést, hiába adja fel a harcot a vesztes kutya. Remélem nem leled az örömödet abban ha a kutyák egymást megölik. Komolyan, ne csináld ezt, neveld határozottan a kutyát a harci erejét élje ki egy iskolában, örző-védő közben. Mindenki jól jár, senki sem sérül meg, ám ha véletlen valaki rádtámad, akkor nem lennék a helyében. Ne engedd az értelmetlen verekedést, csak baj van belőle, bárki is győz.
2009. ápr. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
67%
nekem sztafim van, olyan mint a pit és ő soha nem támadna egy kutyára sem. pedig mást várnak el tőle az emberek.barátságos emberekkel és más kutyákkal egyaránt, kutyaközösségbe járunk így megszokta. ja és tényleg ne enegedd. a parkba ahova járunk emiatt voltak kis balhék.az egyik bulterrier amelyik egy idős az én kutyámmal mindig piszkálta az enyémet, ő nem akarta meg sokáig tűrtei is. pedig mindig a miénk volt fülényben így nem értjük most sem miért piszkálta a másik kutya. mi mindig megfenyítettük amikor összekaptak így tudta hogy nem szabad.aztán végül a bull gazdája is leszídta így már nem balhéznak.max 2 hetente egyszer.ja és ne úgy szídd meg a tiédet hogy jaj nem szabad , ejnye benye+ simogatás.hanem érezze a hangodon, üvölts kiabálj vele.kutyasuliban is így csináljuk.
2009. ápr. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:

Ez nagyon rossz jel. Alap esetben nem szabad hogy kutyára vagy emberre támadjon.


Jó lenne kutyasuliba vinni !

2009. ápr. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
Megvert? XD Az embernek vernek meg vkit, a kutyák összeverekszenek...
2009. ápr. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
65%

Egy pit soha nem támad komolyan nála gyengébb és/vagy fiatalabb kutyára amíg nem muszáj. Tisztában van a saját erejével. Kivétel lehet persze ha vadítva van. Jól írta valaki előttem, egy 16 kilós szerb pit egy harapással átharapja a te kutyád combcsontját vagy rosszabb esetben a nyakát. De nem csak a szerb, valószínűleg a magyar is. Szóval vegyél vissza az arcodból és kíméld meg a kutyád életét.

(egy pit gazda)

2009. ápr. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 A kérdező kommentje:
nem az a célom hogy verekdjen a kutyám! mert napi 4-5 órát foglalkozom vele! nagyon értelmes kutya! és télleg csak akkor támad ha kimondom azt a szót amit tanitottam neki !amugy egy pittbul jött be az én kutyám területére és meg akarta védeni mert ugyanis van a kutyám melett egy 2 hónapos németjuhász kölyök! valószinű hogy nagyon félti! szóval a kutyám nem buta! 8 hónapos mullot de skacok hidjétek el hogy ha arröl lenne szó! akkor a pittbulokat egy az egyben lenyeli! az állatorvos azt mondta a kutyámra hogy ilyet még sosem látott! 8 hónapos és 44 kg és 59 60 ccm! tudom nem a nagysága a lényeg de elképeztő gyors! na csak röviden ennyi! mindenki legyen olyan szerető és gondozó gazdi mint én! egy korcs kutya gazdája(mert nektek fajtiszta pittbullotok van! sokat nem érenek a kutyám tulajdonságaival! Ennyi!
2009. ápr. 7. 23:39
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!