Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 hónapos rotweiler németjuhás...

8 hónapos rotweiler németjuhász kleverék kutyám megvert egy fajtiszta 14 hónapos pitbullt! Ez normális?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 1. 19:29
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
65%
Én nagyon örülök, hogy jó és törődő gazda vagy. Ettől még a kutyád nem fog keresztben lenyelni egy pitbullt. Szóval továbbra is azt javaslom ne kísérletezgess vele. Utolsó voltam.
2009. ápr. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
67%

A kutyáknál "nem a méret a lényeg" hanem a fordulékonyság, erő, kitartás, és "ész". Neked is FAJtiszta kutyád van, hiszen a kutya maga egy faj, nekünk viszont FAJTAtiszta pitünk. Nem nagyzolásból írom, csak azért, hogy lásd a két szó közti különbséget:) Egyébként mindenki jobban jár (Te is, a kutyád is) ha nem lennél benne olyan biztos, hogy "keresztbe" lenyelne egy pitbullt. Nem véletlenül szelektálták évszázadokon keresztül harcra. A pitnek a vérében van, lehet akármilyen jólnevelt, de ha sarokbaszorul, tuti, hogy az ellenfele húzza a rövidebbet. Csak egy példa: kutyád nagyobb, leteríti a pit bullt, pit alulról a torkára fog, game over...

Ez tény, nem kötözködni akarok. Egyébként gratulálok a jóeszű kutyudhoz, kellemes és sok szép együtt töltött időt, valaemint balesetmentességet kívánok.

2009. ápr. 11. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 A kérdező kommentje:

értem a célzásotokat! szoval nektek FAJTATISZTA pittbullotok van igaz? és benne a vérében a harc igaz?

ez eddig mind jo! és kérdem én a rotweilerek vérében nincs a harci ösztön? csak hozzáteszem az én kutyám ROTWEILER - Németjuhász keverék! Ennxi! egyébként mindkét szülei fajtatiszták! és jo idegrendszerü kutyák! és különben is a keverék kutyák sokkal jobb idegrendszerü (okossabb) kutyák mint a fajtatiszták! nem akarok nagyzolni meg vitatkozni is felesleges ezen a dolgon! de ha alulrol marad a te pitt-et addko az én kutyám elapból oldalba harapja és k.o! igy verte meg mikor irtam hogy bejött az udvarba egy fajtatiszta pitt! na csak ennyi! minden gazdinak jo és kellemes gazdálkodást:) :) :) ! !

2009. ápr. 12. 10:41
 14/47 anonim ***** válasza:
19%
persze ez én kutyám is már 10 éves és megveri a bernáthegyinket. attól, mert egy kutya pitbull, nem azt jelenti, hogy legyőzhetetlen. a rottweiler is harcikutya, és erős, mégha keverék is.
2009. ápr. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
77%

Félreértessz. A piteknek nincs benne a vérében a harc, ha nem úgy vannak nevelve. Csak verhetetlen testi adottságokkal, fürgeséggel, ügyességgel, kitartással és nagy fájdalomküszöbbel rendelkeznek. A pitek jó részében még ma is él a game tulajdonság, ami azt jelenti, hogy bizonyos ideig, külön-külön 3 különböző tulajdonságú kutyával szemben kell állnia a sarat. Pl. nagy harapású gyors, nagy testű de lassú kutyával szemben. Minimum 1 évszázadon át fejlesztették, keresztezték a különböző kutyákat mire kialakult a fajta és nyilvántartásba vették az 1900-as évek elején.

Amiben még kijavítanálak: A pitbull "harci" kutya, a rottweiler örző-védő típusú. A másik, hogy a keverékek semmivel sem okosabbak, vagy ügyesebbek, mindössze kevésbé hajlamosak örökletes betegségekre.

2009. ápr. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
igazad van, harci kutya, de az nem azt jelenti, hogy akit meglát, azt széttépi. pl. én ismerek szelíd pitbullokat is. a külső tulajdonságai csak egy dolog, ha egy kutya szelíd, és nagyon kedves, akkor nem hiszem, hogy vérengző vadállat lesz belőle.
2009. ápr. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
Én sem azért írtam amit írtam. Csak egy kis plusz infó a kérdezőnek. Nekem pitem van és kenyérre lehet kenni.
2009. ápr. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
azért nekem úgy tűnik, hogy te csak büszke vagy a kutyád tulajdonságaira, akár más kutyák, és gazdik rovására. ezért innen értesítelek, hogy ha a te kutyád akármilyen okból rátámad az enyémre az utcán, ne adj isten rám, akkor úgy feljelentelek mint a huzat, és irány a dutyi.
2009. ápr. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
Ezt remélem a kérdezőnek írtad és nem nekem, mert ha mégis akkor te egy iszonyat vicces egy szerencsétlen vagy. Már hogy a francba ne lennék büszke a kutyámra és meg is mondom miért. Mert okos és szép. Nem azért mert széttépné a tiédet. Mellesleg sok siekert annak bebizonyításához, hogy pitem van. Vicc...
2009. ápr. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:

ugyan már ki nem büszke a saját kutyájára? nekem németjuhászaim vannak, szép, és nagyon okos kutyák, persze hogy büszke vagyok rájuk.

aki télleg szereti a kutyáját, az büszke rá!

2009. ápr. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!