Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya lenne a legmegfel...

Milyen kutya lenne a legmegfelelőbb számomra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Olyan kutyát szeretnék, ami kb. közepes testű, szereti a gyerekeket, mivel én is még csak 15 vagyok.


Szeretném, ha nagyon jó társ lenne, szerető kutya aki imádja a gazdáját, okos és szófogadó. De ha idegenek jönnek, jelezne ugatással. Idegeneknek nem engedné meg hogy megsimogassák, nem fogadna el tőlük ételt. Csak ha én azt megengedném. Nem tudnák elrabolni, mivel meg tudná védeni magát.

Bírná az utazásokat a repülőn, mivel sokat kellene majd utaznunk.

És szobakutya lenne.

És ne legyen nagyon cuki, hanem mondjuk tartsanak tőle az emberek a kinézete miatt és ne tudja mindenki, hogy á ez a fajta nem harap.


Mi lenne a megfelelő kutya számomra szerintetek?


2011. júl. 24. 19:34
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:

Nekem is aussie kennelem van szóval ez fájt...:D

Az aussie tényleg jó abból a szempontból, hogy őrző védő feladatokra is 100% ban alkalmas.

Hihetetlenül okos a fajta de tud domináns lenni és kézben kell tartani. Ha kell nyugodtak és több óráig tudnak teljesen nyugiban feküdni utána pörögnek de nagyon ha kell

2011. júl. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 anonim ***** válasza:
Az aussie nem nagy kutya :) sőt olyan közepes méret de vannak elég kicsi példányai is. szerintem az őrző védő feladatokra alkalmas fajták közül a legkevésbé domináns és agresszív karakterű kutya. Nálam van olyan aki nagyon bújós és olyan mint egy plüss maci de ha kell akkor ő is szuperül véd az alomban most volt olyan karakterű kiskutya aki kevésbé bújós és dominánsabb erősebb kutya de így is 120% al kevésbé domináns mint pl egy dobermann vagy egy német juhász
2011. júl. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
még tudok egy Explorer nevű "kennel"t is..de azok..selejtek : ) az összes többi nem léphet versenybe azzal a kettővel.. a többi szaporító! nekem mini aussiem van, de az aussie az max 20 kg szukában.. nem szegül ellen helyes neveléssel. nézz utánna, hogy lehetsz kezdettől a vezér!
2011. júl. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:
aussies 4ever : )
2011. júl. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
Hééé mint mondtam én is most kezdtem a tenyésztést és messze nem vagyok szaporító. állítsd már le magad... Mások kutyáit pedig ne szapuld nyilvános fórumokon..
2011. júl. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:

legyen aranyos,de közben tartsanak az emberek a kinézetétől?!

Különben ha aranyosat akarsz, gyerekbarátot,jó társat akkor a golden retrievert ajánlanám, viszont ez a kutyafajta szereti ha simogatják, ezért sok rá az esély,hogy máshoz is odamegy.

Ha azt szeretnéd,hogy féljenek tőle, akkor énis a boxert ajánlom. Viszont a Német juhászra sok dolog rá illik amit te keresel. Lehet,hogy kinézetre nem "ijesztő" de örző-védő kutya.(vagy vadász már nemtom)

2011. júl. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:
nem szapulom!! lehet még nem láttam a kutyáid :) van honlapod?
2011. júl. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:

ez a honlapom: [link]

de én most konkrétan az Expoler kennelre gondoltam.. ez egy nyilvános fórum és nem kéne ilyen hangnemben beszélni senkinek se a kutyáiról. Lehet neked nem tetszenek a kutyáik de ez nem jelent semmit...

2011. júl. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
mindegy..de azok a kutyak, mind hibasak. amugy szépek a kutyáid, mind silver dream ugy látom! :) de a kicsik gyönyörűek tényleg!
2011. júl. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
jaj azok a kicsik.. tényleg szépek :) egyszer sheltitekről hallottam rosszakat... mert venni szerettem volna, kérdeztem a gazdájától, hogy kitől vette, mondta hogy kaleidostar, de hogy onnan ne! mert diszpláziásak a kiskutyák ..:( így lett egy mini aussie.. pedig merlin nagyon kis szép
2011. júl. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!