Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya lenne a legmegfel...

Milyen kutya lenne a legmegfelelőbb számomra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Olyan kutyát szeretnék, ami kb. közepes testű, szereti a gyerekeket, mivel én is még csak 15 vagyok.


Szeretném, ha nagyon jó társ lenne, szerető kutya aki imádja a gazdáját, okos és szófogadó. De ha idegenek jönnek, jelezne ugatással. Idegeneknek nem engedné meg hogy megsimogassák, nem fogadna el tőlük ételt. Csak ha én azt megengedném. Nem tudnák elrabolni, mivel meg tudná védeni magát.

Bírná az utazásokat a repülőn, mivel sokat kellene majd utaznunk.

És szobakutya lenne.

És ne legyen nagyon cuki, hanem mondjuk tartsanak tőle az emberek a kinézete miatt és ne tudja mindenki, hogy á ez a fajta nem harap.


Mi lenne a megfelelő kutya számomra szerintetek?


2011. júl. 24. 19:34
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:

de ezeknek a követelményeknek nem lehet megfelelni. gondold át még egyszer, mert ez így nem lesz jó.

amúgy meg egy kutya nem tudja hány éves vagy. 15 évesen inkább vagy felnőtt mint gyerek elég sok szempontból.

a berni pásztor pedig az egyik legnyugodtabb fajta, úgyhogy kutyasuli nélkül nehogy megpróbáld a következő kutyád felnevelni, mert egy bernit eltudtatok rontani úgy hogy támadjon akkor akármit eltudtok. ráadásul olyan kutyát akarsz akiben megvan az őrző-védő ösztön.

az meg jogos, hogy minden kutya megpróbál egyszer főnök lenni, de ha már neked támad az bajos. ez általában megnyilvánul kb annyiban, hogy morog ha elakarod venni a kajáját, sétánál húz, esetleg előtted megy ki minden ajtón vagy szökik. az, hogy támad még dominancia esetén se teljesen normális.

ha már muszáj ajánlani én is vagy aussit, bullterriert vagy boxert ajánlanék, de írtam, hogy nem szívesen.

2011. júl. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim válasza:

Érdemes olyan nyugodt, alkalmazkodó fajtát választanod, amely alapból jól szocializált genetikailag, pláne, ha erre még a tenyésztő is rátesz egy jó adag figyelmet és Te is vállalod a folytatását a tanításának.

Nekem egy ritka, kiváló őrző-védő fajtám van, amiről a legtöbben nem is tudnak, nem vedlik, nem hullik a szőre, végtelenül toleráns és ragaszkodó partner. Óriás Uszkár a fajtája...

2011. júl. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 A kérdező kommentje:

Hjajj...a bernit illetően, ha odamentünk hozzá miközben evett, semmit nem csinált nem morgott meg semmi! 1X csaki egyetlen 1x fordult ellenünk, akkor is apukám ellen! Gyerekek ellen sosem tette volna!!!


Köszi a válaszokat!

Nem ajánlanátok valami olyat, ami kicsit közismertebb kutya?

2011. júl. 24. 22:20
 34/59 anonim válasza:
Ahogyan itt olvastam fel lett sorolva sok közismert, népszerű fajta is a ritkábbak mellett....
2011. júl. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:
Labrador! Azzal (remélhetőleg) nem foghattok mellé. Viszont "cuki", de aki nem ismeri a kutyákat és fél a nagytestűektől az tőle is fog. Területét ugatással védik, bár többre ne számíts tőle e téren. :) Igaz meglehetősen barátságos kutyák, de hogy imádják a gazdájuk, okosak és szófogadóak az biztos.
2011. júl. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim válasza:
2011. júl. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim ***** válasza:
vizsla! amugy kicsit írd le légyszi érthetőbben, átfedés nélkül az igényeid!! : )
2011. júl. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:

BOXOS:)

Imádja a gazdáját...félelmetes a kiállása egy idegen számára, de ha látja, hogy rossz szándékkal közeledik,megvéd.:)

2011. júl. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nem közismert, de a mudi biztos nem kell? Nem néznek ki "cukinak", hogy minden járókelő össze akarja őket szeretgetni. Elsőre inkább keveréknek néz ki, szóval senki nem meri csak úgy simizni, mert nem tudják tudják, hogy "miből van". Nagyon okos, ragaszkodó és kis termetű. Szobába is viheted, ha eleget viszed sétálni. Emelett bátor kutyus, hiszen marhaterelésre használták.


[link]

2011. júl. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim válasza:

Szerintem ha szerető kutyára vágysz az a tacskó!!!!!

(van törpe.szálkásszőrű.és normális tacsi!!!)

A tacskó nagyon szerető és hűséges állat.de nagyon önfejű.de megéri!!!!!!!!!!(sterintem!)

Őt fel is engednék a repülőre és kb két-három hét kell hogy szobatiszta legyen!!!!!!!!!!!

Én NAGYON AJÁNLOM neked!!!!!!!!!!!!!!

(tűűűűűndéri!!!!!!)

2011. júl. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!