Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya lenne a legmegfel...

Milyen kutya lenne a legmegfelelőbb számomra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Olyan kutyát szeretnék, ami kb. közepes testű, szereti a gyerekeket, mivel én is még csak 15 vagyok.


Szeretném, ha nagyon jó társ lenne, szerető kutya aki imádja a gazdáját, okos és szófogadó. De ha idegenek jönnek, jelezne ugatással. Idegeneknek nem engedné meg hogy megsimogassák, nem fogadna el tőlük ételt. Csak ha én azt megengedném. Nem tudnák elrabolni, mivel meg tudná védeni magát.

Bírná az utazásokat a repülőn, mivel sokat kellene majd utaznunk.

És szobakutya lenne.

És ne legyen nagyon cuki, hanem mondjuk tartsanak tőle az emberek a kinézete miatt és ne tudja mindenki, hogy á ez a fajta nem harap.


Mi lenne a megfelelő kutya számomra szerintetek?


2011. júl. 24. 19:34
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
Még soha nem született nálam sheltie alom szóval az vicces... a sheltiere pedig a diszplázia nem jellemző, inkább a patella mellesleg Merlin az kb az ország egyetlen olyan tenyészkanja aki le van szűrve csípő Dp re és Patellára is és mindkettő mentes..
2011. júl. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 A kérdező kommentje:
Ne OFF-oljatok már!!!!!
2011. júl. 24. 20:32
 23/59 anonim ***** válasza:

Bocsi:) tényleg az a gond, hogy amit írsz az nem fedi egymást. Egy őrző-védésre is alkalmas kutya általában dominánsabb jellem de azt mondod, hogy azzal problémáid vannak. Mint mondtam az aussie tökéletes lenne számodra de alkalmas lehet mondjuk a boxer is ami szintén nem olyan vészesen domináns, vagy belga juhászkutya bár a belga juhászok munkakedve és mozgásigénye meglehetősen nagy.

Bár ha sokat mentek repülővel a repülésnél az ár a kutya méretétől is függ és mint a boxer mint a belga juhászok elég nagyok...

2011. júl. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:

Hát, ha egy berni ellenetek fordult akkor NE TARTSATOK KUTYÁT. Ne viccelek, nem bántásból, de nagyon nem érthettek a kutyákhoz! Az egy éves öcsémet sosem bántotta, együtt nőttek fel, most 12 évesek, a tacskónk vadabb a berninél.

szóval nem ajánlok semmit, főleg ilyen elvárásokkal, ugyanis ehhez érteni is kell a kutyához...


Bocsi, nem bántásból.

2011. júl. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:

Én a bullterriert ajánlom, eléggé megfelel annak az elvárásnak amit írtál, de persze ez nevelés kérdése is.

Persze az szubjektív, hogy tetszik-e külsőre.

Egyébként nagyon ragaszkodnak a gazdájukhoz, ezért azt nehezev viselik, ha sokáig egyedül maradnak.

2011. júl. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
De egyébként ha bemész egy menhelyre biztos találsz a leírásodnak megfelelő kutyát.
2011. júl. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:

Menhely :)

Ments meg egy árva kutyát


Ha mindenképp fajtakutyát akarsz akkor már írtál előttem: boxer, aussie, belga juhászkutya, pumi, puli, mudi, svájci fehér juhászkutya.


De ha egy bernit nem tudtatok megnevelni akkor tényleg kicsit tanuljatok még :) de ez nem bűn, járjatok kutyasuliba, olvass sok kutya nevelési könyvet, a cerberos kutyaiskola honlapján fent vannak jó falkavezérségi cikkek.


Én is 15 éves vagyok :)

Nekem keverékem van menhelyről, SOHA nem bántam meg egy tünemény és gyönyörű :)

Am nekem mudi és a zír farkaskutya a kedvencem :)

De ha nincs álom fajtád akkor ments meg egy árvát!!

Nekik nagyobb szükségük van rád mint neked ő rá :)

És mind végig hű társad lenne, de ha mindenképpen fajtatisztát akarsz akkor csakis tenyésztőtől (tk-esen) vedd!


Sok sikert, majd mond, hogy melyik fajtát választottad :)

2011. júl. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
*írták
2011. júl. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 A kérdező kommentje:

A bernit illetően, nem fordult ellenünk, teljesen jól megvolt velünk engem és a testvéreimet is imádott, rengeteget foglalkoztunk vele! Egyszer mikor közeledett a felnőttkor felé és még tüzelt is akkor apukámat próbálta meggyőzni arról, hogy ő a falkavezér! Ez minden kutya életében előfordul! Nem volt láncon, teljesen jó kutya volt.

Menhelyről nem akarok hozni!

Amúgy köszi a normális válaszolóknak!

2011. júl. 24. 21:33
 30/59 anonim ***** válasza:
100%

nem ez nem szabad, hogy előforduljon..soha nem fordulhat egy kutya a gazdája ellen még a legstresszesebb körülmények között sem. Értsd ezalatt azt, hogy ha fájdalmai vannak vagy éppen tüzel és le kell mondjuk fogni mert agresszív a kannal szemben a szuka akkor se szabad, hogy a gazdája ellen forduljon..soha semmilyen okból..

De a véleményem az ha rendesen nevelitek betartjátok a szabályokat, következetesek vagytok akkor nem lesz probléma. Olvass el több a kutyákkal kapcsolatos könyvet, tanulj és biztos jó gazdija leszel:)

2011. júl. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!