Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az emberek tényleg gyerek...

Az emberek tényleg gyerek HELYETT tartanak kutyát?

Figyelt kérdés

Ismerősömnek ez a szövege, hogy milyen röhej, hogy manapság divat gyerek HELYETT kutyát tartani, nevelni, családtagként KEZELNI!

És felháborítónak tartja, amikor valaki szülhetne, megvan rá anyagilag az esélye, tudna biztosítani a gyereknek mindent, iskoláztatást, meg lenne rá ideje, meg minden, és ehelyett kutyát tart.

Azt mondja nagyon szomorú dolog ez, mert nem sokára majd kihal az emberiség, mivel senki nem fog gyereket szülni, nevelni, és majd mindenki megöregszik, és kutya az lesz mindenkinél, de a gyerek meg sehol. A játszótereket bonthatjuk le, meg minden.

És vicces, hogy az emberek egyre csak emberként kezelnek egy állatot, aki MINKET KÉNE HOGY SZOLGÁLJON.

És hogy kutyaiskola, meg kutyás nyaralási hely, meg kutyabarát éttermek, boltok.

Tényleg így van ez a dolog, vagy ez kicsit már eltúlzott dolog?


2011. szept. 4. 18:15
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem inkább tartson valaki kutyát és gondoskodjon róla, minthogy szüljön egymás után 4 gyereket, akiket nem fog tudni eltartani. A felelősségteljes emberek nem fognak szülni ilyen megélhetés meg ilyen állapotok mellett gyereket, pláne nem azért, hogy majd ők megteremtsék a nyugdíjat, mert nem fogják megteremteni. Egyrészt, mert ha továbbra is így alakul, akkor szépen kimennek dolgozni külföldre, másrészt mert ilyen pénzügyi helyzetben még a diplomásokat is elhajtják a munkahelyekről. Szóval lehet itt pattogni a nyugdíjon, de a kutyáknak ehhez semmi közük!


Az ember nem azért tart kutyát, hogy pótolja a nem létező gyereket. Hanem azért, hogy legyen egy társa aki segíti, akiben bízhat, aki mindig mellette áll, akivel nagyokat lehet sétálni, és aki miatt lehet bosszankodni a szétrágott bakancsokért, de haragudni nem lehet rá. Egy kutyától az ember nem azt várja el a nevelés során, hogy majd legyen belőle valaki, és hogy legyen művelt, tanuljon sokat, és legyen munkája. Hanem azt, hogy a kikapcsolódás fő részét nyújtsa, hogy legyen hűséges, és hogy lehetőleg évente csak egy papucsot tegyen tönkre.


Most komolyan, hogy lehet ezeket egyáltalán egy lapon említeni a gyerekvállalással? Egy kutya az ember mellett tölt 10-15 évet, de egy gyereknek akár egész életében szüksége lehet a szülői segítségre. Nem úgy értem, hogy végig, de bármikor adódhatnak gondok, a szülők pedig azt szeretnék, ha a gyerekeiknek bármikor segítséget tudnának nyújtani. Az ember NEM azért szül gyereket, hogy majd ha a gyerek felnő, követelje tőle a fizetésének a felét,meg elvárja tőle, hogy megteremtse a nyugdíj alapot! Hanem azért, mert a gyerek az az ő vére, a gyerek hozzá tartozik, és mert a gyerek viszi tovább az örökségét és a génjeit, és mert a gyerek, aki egyszer majd felnő, az egész életét végigkíséri és mellette van és szereti és már mint család gondoskodnak majd egymásról. De ez abszolút nem a pénz szerzéséről szól, hanem az érzésekről. És az érzést, hogy MOST KELL! a gyerek, azt nem befolyásolja egy szőrös barát, aki még segít is egy gyerek nevelésében - én például a skót juhászunk szőrébe kapaszkodva tanultam meg felállni és járni.

2011. szept. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
32%

Az ismerösöd egy hulladék. kérlek meséld el neki, hogy olavstál egy nöröl, aki már jócskán benne van a korban, hogy szüljön, de nem óhajt. sose óhajtott. majd késöbb lett kiskutyája, mert azt mindig szeretett volna.

nos a kutya került 100ezerbe, oltások, állando orvosi kontroll, chip, ruhák, darabja 10ezer, de nem adom rá, mert nem nagyon szereti :), csak megveszem. saját szekrénye van, mindenféle cuccal. ja, bocs, van egy saját szobája is!!!! ott a rengeteg játéka, 5 ezer forintos is van köztük, nem játszik vele, csak megvettem, mert jo kis játék :). a legobb kaják, mindig csirkemellfilé, steak, stb. renegeteget költöttem már a kutyusra. szerintem fél millát biztos, amiota megvan és még kicsi :). .

és nem kell szolgálnia. a kutyus azt csinál amit akart!!! kutya az elsö, utána a gyerek. de gyerek nem kell.

2012. febr. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
0%
Nem egészen értem. Lassan egy év elteltével minek kellet megint "elővenni" ezt a kérdést? Minek kellett kiemelni? A kérdező miért nem szólalt meg azóta, hogy feltette a kérdést? Szerintem az egész kérdés szimpla provokáció... Semmi értelme.
2012. ápr. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
70%
Én speciel gyerek MELLETT tartok kutyát. Igen! 4 gyerek mellett, és két kutyát!
2012. máj. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 Szityák ***** válasza:

Én mindig is akartam kutyát, de a szüleim panelba nem engedték. Mostanra felnőttem és elköltöztem. A párommal nagyon szeretnénk gyereket, de még évekig nem fogunk úgy állni anyagilag, hogy lehessen.


Egyre erősödött bennem az érzés, hogy babát szeretnék és a végén már nem is tudtam másra gondolni. Végül tavaly karácsonyra kaptam egy kiskutyát, mert egyrészt vágytam rá is, másrészt egy gyerekkel szemben őt el tudjuk tisztességesen tartani. Nem gyerek helyett van, mert továbbra is szeretnék gyereket, nem gyerekként, hanem kutyaként bánok vele, mégis csillapította a vágyamat a gyerekvállalás iránt. De még ebben az esetben sem volt igaza a barátodnak, mivel nem tettem le a gyerekvállalásról csak mert kutyám lett.

2012. máj. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
100%

Az ismerősöd nézesse meg magát orvosnál,mert elme téren problémák mutatkoznak...súlyos problémák.


1. 160 ezres bevétel és 220 ezres kiadás mellett nem fogok gyereket vállalni...

2.A kutyámra nem gyerekpótszerként nézek (gyereket nem is akarok az elkövetkezendő 8 évben)

3. Ezt a szolgáló dolgot nem értem...a legtöbb ember azért tart kutyát SZERINTEM, hogy legyen valaki oylan a közlében,aki felvidítja, akivel lehet játszani,akiről gondoskodhat, aki nem pofázik vissza, aki nem bánt meg, aki nem hazudik,aki nem kér számon,akit taníthat trükkökre,akire mindig számíthat...stb. Szerintem a kutya azzalat eszi a legnagyobb szolgálatot, hogy van! Édesíti életünk pillanatait, habár nem mindig könnyű, mert az élet sem mindig karikacsapás,de a végén sírni fogunk ha elvesztjük azt az élőlényt,aki számunkra azzal tette a legnagyobb szívességet, hogy a mi életünk része volt.

4. Magyarországon egyáltalán nem nevezném elterjedtnek a kutyabarát boltokat és éttermeket...nyaralóhely keresésre is elmegy a fél életed...,de ne számít, általánosítsunk,v agy hasonlítsuk magunkat Amerikához.

IQ szinten az ismerősöd már úgy is ott van.

5. Attól ne tartson a kedves ismerősöd, hogy kihal az emberiség. Nézzen inkább utána Kína, India és Afrika népességi adatainak, aztán lehet okoskodni.

6. A kedves ismerősöd inkább fusson szembe vonattal, vagy dobáljon kővel repülőt, ez számára sokkal értelmesebb tevékenység lehet,mint a filozofálás kutya és ember barátságáról.



23N

2012. máj. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
Mondd neki azt, hogy az a jobbik eset, ha gyerek helyett kutyát tartanak, mindezt képzelje el fordítva. Viccet félretéve ilyet csak a buta, irigy és kulturálatlan emberek mondanak. Ne is törődj vele.
2012. máj. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
100%
,,A kutya nem az egész életünk, hanem az életünket teszi egésszé..."
2012. máj. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:

Szerintem a legtöbb embernek még házi állatra sem telik,nem gyerekre.

Aki kitalálta a nyugdíjat az egy hülye volt.Gyakorlatilag nem lehet előre látni a jövőt,hogy 30-40 év múlva milyen lesz a világ.És arra apellálni,hogy majd az akkori fiatalok eltartják az öregeket.

Normális fizetést kellene adni az embereknek életük során,amiből mindenki maga döntené el,hogy mennyit tesz félre magának öreg korára.De így nem tudnának meggazdagodni mocskosul a felsőbb rétegek,ezért találták ki a nyugdíjat.

Gyakorlatilag a szegény ember is egy haszonállat,annyi a különbség,hogy eszik meg őket,csak rajtuk élősködnek a gazdagok egész életükben.Azért kell a sok gyerek,hogy minél több rabszolga legyen.

Akkor van a baj,amikor a gazdag is szaporodik,mert akkor egyre több szegényre van szükség.

Elhitetik a többséggel,hogy ez az élet értelme,ők meg dőzsölnek.Ez van,akinek van egy kicsi esze az nem fog gyereket gyártani vagy ha nagyon ez az álma akkor sem többet 1nél,mert azt a szülő és gyerek egyaránt megszívja..

2013. okt. 31. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:

Másrészt,mint írták túlnépesedés van.

És az egyéni igények is egyre nőnek.

Majd lesz megint egy háború,mert az emberek nem tanulnak,de azt is a szegények fogják megszívni sajna.

2013. okt. 31. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!