Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az emberek tényleg gyerek...

Az emberek tényleg gyerek HELYETT tartanak kutyát?

Figyelt kérdés

Ismerősömnek ez a szövege, hogy milyen röhej, hogy manapság divat gyerek HELYETT kutyát tartani, nevelni, családtagként KEZELNI!

És felháborítónak tartja, amikor valaki szülhetne, megvan rá anyagilag az esélye, tudna biztosítani a gyereknek mindent, iskoláztatást, meg lenne rá ideje, meg minden, és ehelyett kutyát tart.

Azt mondja nagyon szomorú dolog ez, mert nem sokára majd kihal az emberiség, mivel senki nem fog gyereket szülni, nevelni, és majd mindenki megöregszik, és kutya az lesz mindenkinél, de a gyerek meg sehol. A játszótereket bonthatjuk le, meg minden.

És vicces, hogy az emberek egyre csak emberként kezelnek egy állatot, aki MINKET KÉNE HOGY SZOLGÁLJON.

És hogy kutyaiskola, meg kutyás nyaralási hely, meg kutyabarát éttermek, boltok.

Tényleg így van ez a dolog, vagy ez kicsit már eltúlzott dolog?


2011. szept. 4. 18:15
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
100%

26 éves vagyok, és kb 15 éve folyamatosan volt valami kisállatom, mert szükségem van arra az érzésre, hogy felelős vagyok valakiért. Nincsen párkapcsolatom, tehát a közeljövőben nincs is rá esély, hogy gyerekem legyen.

És megmondom őszintén egyelőre nem is érzek nagy késztetést, meg türelmet magamban... Ettől most rossz ember vagyok?


A kutyám nem "pótol" valamit, hanem ő a gyerektől függetlenül van. A kettő nem zárja ki egymást.

És azért nézze már meg, hogy 50 feletti embereknél 100-ból hánynak van családja, és gyerekei. Szinte mindenkinek.

2011. szept. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
91%
idióta egy ismerősöd van...kihal az emberiség? :D mikor? hol? a haverod látszik h nem egy IQ betyár xD már a víz alá és a holdra terveznek városokat h elférjünk annyi az ember a Földön ez ne zavarja a haverodat :D a kutya egy nagyon hálás és szerethető állat, igazi családtag, az életét feláldozza a gazdájáért!
2011. szept. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
12%
ezt a sok baromságot végig sem olvasom de az biztos ,hogy a kutya senkit nem fog öregségére eltartani és nem fog nyugdíjat termelni!
2011. szept. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
43%
22.26 azt a baromságot, h mindenki azt írja, egyik nem zárja ki a másikat? És mit még? Ébresztő neked már nem lesz nyugdíjad, nekem sem, ez a kommunista nyugdíj rendszer összeomlik, és mi szívjuk meg vastagon, talán 2 generáció is lemegy mire rendeződik, úh ezzel nagyon kár jönni...
2011. szept. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
100%

Az emberiség nem fog kihalni, sőt!

Egy gyerek teljesen más "dolog", mint egy kutya. Lehet, hogy arra még nem készültek fel, illetve van valami gubanc a párkapcsolatukban, ami miatt még nem akarnak vállalni, esetleg nem lehet gyerekük valami miatt.


Igen, nekem is hamarabb lett kutyám, mint gyerekem. Gyereket nem akartam, még fiatal voltam, a kutyára viszont 20(!) évet vártam. Gyerekként panelban laktunk, oda nem engedték a szüleim, aztán kellett idő, mire úgy álltam, hogy jöhet a kutya.

Gyerekvállalás viszont csak akkor jutott szembe, mikor stabil párkapcsolatba kerültem, elvégeztem az egyetemet és lett munkahelyem.

Ennyi.


Az ismerősöd KISSÉ túloz.

2011. szept. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
96%
igen valószínűleg egy 11-14 éves kislány kisfiú is azért szeretne kutyát,mert gyerekre vágyik:D
2011. szept. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
0%
00:19 nekem ébresztő? én már tettem azért ,hogy öregségemre legyen mit ennem 4gyermekem van és nem tartozom a kisebbséghez valamelyik csak dob egy szelet kenyeret! de a kutyád max egy kupacot!
2011. szept. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
100%

ked ves utolsó nem értem miért kell elítélni a másikat.Mindenki úgy él ahogy akar. Nekem ugyan van 3 gyerekem, és 2 kutyám is, de a gyerekeim nem azért vannak,hogy eltartsanak öregkoromra. Arról gondoskodom én,még most amíg tudok.

És van testvérem akinek nincs gyereke,nem is lesz.Ő is a férje is a munkájának él, nagyon helyesen döntöttek, hogy ebbe nem férnek bele gyerekek. És semmivel sem rosszabb emberek ezért mint akárki.Nálad biztos jobbak, mert te megítéled az embereket. Amihez semmi jogod. (se tudásod, se ítélőképességed...)

2011. szept. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
0%
De szépen mellé beszéltek, ha nem vennétek észre az európai emberek sajnos kiöregedőben vannak,a nyugdíj rendszer ezért bukik meg, a magyar fiatalság nagy része képtelen lesz,tanulni és később dolgozni ,ugyanis genetikailag csak a ceglédi kanna ütögetésére jók,vagy még arra sem,ha mindenki vállalná a 4 gyereket,akkor várhatnánk a nyugdíjat! Igen én még a kutyát is megtehetem!
2011. szept. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem meg hülye elképzelés, hogy a gyerek fizessék a nyugdíjat. dolgozom, megtakarítok annyit amiből kapok megfelelő életjáradékot öreg koromra.a tőkét pedig majd öröklik a gyerekeim. a szüleim is így csinálták, 80 évesek de nem arra várnak, hogy majd az állam, vagy a gyerekek eltartják őket.

és akkor már teljesen mindegy hogy kinek van gyereke vagy nincs, és hány kutyát tart.

És ne feledjük, hogy mindazok akik szültek, azoknak talán a felel jó szülő. A másik felének felesleges volt.

2011. szept. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!