Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kérdés a kutyásokhoz mert...

Egy kérdés a kutyásokhoz mert csak úgy érdekel?

Figyelt kérdés

Azért ide írtam a kérdést mert itt vannak azok az emberek akik választ tudnak adni nekem és természetesen a kutyákról szól!

Leszögezném hogy nem a 3. világháborút akarom kirobbantani ezzel a kérdéssel csak a kíváncsiság kedvéért...


Sajnálattal veszem észre hogy itt nagyon sok válaszadó ellenséges és egy kicsit mintha a fellegekben is járna,vagy csak r.hadtul gazdag!

Nincs egy olyan kérdés,bármelyikbe is kattintok bele,hogy ne legyen benne egy olyan válasz ami sértő vagy épp degradáló!

Ami engem kifejezetten érdekelne miért van lefikázva a nem tenyésztőtől vett, 3 milliószor kitüntettet díjnyertes kutya...vagyis a gazdi aki meg meri venni?Vagy épp aki nem 5000Ft/kg-os táppal tömi a kutyáját és nem viszi naponta ellenőrzésre orvoshoz?Vagy aki nem jár kutyaiskolába a kutyájával?

Nem akarok senkit megbántani de ezek szerint aki nem kőgazdag ne is tartson kutyát?

Nem tudom ezt az oldalt kik látogatják vagy hol élnek de az én ismerőseim közt és a környezetemben alig tudnék pár olyat mondani aki tenyésztőtől vett kutyát tart!Akkor ők mind felelőtlenek és h*lyék a kutyatartáshoz?

Az egyik ismim 15ezerért vett staffit,gyönyörű szép,egészséges ,okos kutya lett belőle!A másik ismerősömnek van egy keverék és egy tacskó kutyája, életükben nem láttak orvosi rendelőt,8 hetesen csak úgy falták a csirkecsontot még sem lyukadt ki a bele egyiknek sem,házikoszton élnek és jobb házőrzőket még életemben nem láttam...és még sorolhatnám órák hosszat a többit!

Arról nem is beszélve hogy akkor ezek szerint az expresszen meg a hasonló oldalakon lévő hírdetések ha rajtatok múlna mindegyik kutya menhelyen vagy elaltatva végezné mert ezen az oldalon (szinte) senki sem venne kutyát…érdekes!

Hát az én személyes véleményem az hogy lehet törzskönyvesen tenyésztőtől venni 40ezerért is kutyát,nem csak 100ezrekért…ez mindjárt barátságosabb ár...de én például ezt sem tehetném meg így biztos hogy 15ezernél nem adnék többet egy kutyáért sem!

A másik hogy nagyapáink is biztos royal caninnal etették a kutyákat és azért éltek 15 meg 20 éveket….mikor a csodálatosan szép és higénikus rozsdás piros lábasba a kert közepére kilökött edényből ettél a maradékot!

Ja és a kutyasuli…igen,minden kutyával legalább minimális szinten következetesen kell bánni és meg kell tanítani az alap dolgokra,de ehhez nem kell ezreket kutyaovira(:Dnevetséges) meg kutyasulira költeni hanem elég hozzá elolvasni egy pár könyvtárból INGYEN kikölcsönözhető könyvet és egy pár oktatófilmet megnézni hogy az alap parancsokat megtanulja a kutya!És amelyik a gazdájára fordul…nagyapáink zokszó nélkül agyonütötték!

De még mielőtt kiakadna a nép nem azt mondom hogy most is így kell csinálni mert nem,főleg aki panelban tartja az állatát,de itt egyesek súlyosan el vannak varázsolva!

Ha kiforgatod a kérdést és nem bírsz normális magyarázatot írni inkább ne írj egyébként szívesen fogadok minden választ!

Szép napot!


2011. okt. 25. 10:27
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
65%
És ahol a kutya nem kifejezetten azért van, hogy a gazdit szórakoztassa? Mondjuk munkakutya, vagy tényleg arra tartják amire tenyésztették. Például a szomszéd két kuvasza a portát őrzi, mert milliós gépek vannak rajta. Van két gyerek, jó sok hitel, és igény arra, hogy például évente együtt nyaraljon a család. Kell a kutya, mert még mindig az az egyik leghatékonyabb biztonsági berendezés. A két kutyát anno havertől kapták (gondolom nincs törzskönyvük) rendesen etetik, de középkategóriás táppal és maradékkal, a gyerekek játszanak velük és kész. Soha sem mondanám nekik azokat amiket az előttem szólók leírtak. Van akinek a kutya az élete, és van akinek a kutya csak könnyebé
2011. okt. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
100%

teszi az életét. Egyiket sem szólom meg azért mert így gondolkozik, ezért nem igaz, hogy kőgazdagnak kell lenni, de az sem, hogy mindent fel kell áldozni azért mert kutyát tartasz.


Elegem van a touchpadből :) Most látom 3 részletben küldtem el. Bocsánat.

2011. okt. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
75%

ez sem áll, mert a kutya távolról sem a legmegbízhatóbb biztonsági rendszer...


azt úgy hívják, hogy riasztó. olcsóbb a fenntartása a kutyáénál, ráadásul hatékonyabb és tartósabb.

2011. okt. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
87%
A kutya a legegyszerűbben kiiktatható "riasztó". Aztán se kutya se gép nincs!
2011. okt. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
82%
Arról nem beszélve, hogy ha így tekintünk a kutyára - mindt biztonsági személyzet - akkor az konkrétan a saját anyagi érdekünket szolgálja. Szerintem ilyen esetben igazán megérdemelné az a hálás alkalmazott, hogy legalább annyi "fizetést" kapjon, amennyi a jó egészségét szolgálja, hogy jó sokáig lehessen kiváló "munkaerő".
2011. okt. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 Akiteki ***** válasza:
89%

Tényleg kissé unalmas már mindenkinek elmagyarázni, hogy mi a különbség kutya és kutya között.

Állandóan jönnek az ellenpéldákkal, hogy nahát, sikerült egy egészséges példányt kifogni.

És ha nem?

Ha veszek a vaterán egy tv-t, annak is fújhatom a garanciáját. Ennyi a különbség. A nagy márkakereskedés sem fogja leégetni magát azzal, hogy a selejtet sózza rád, utána még nem is reklamálhatsz. Ha valaki veszi a kamionról leesett terméket olcsón, az vállalja, hogy ha nem működik simán kidobja, vagy többet költ az alkatrészekre, mint egy új termékre.

Gondolom nem kell magyarázni a hasonlatot.

Kajáról annyit, hogy simán tapasztalat. Egy alomból származó két kölyök egyikét Royal Caninnal etették, másikat ami épp akciós volt a tescoban. Ennek megfelelően fejlődtek a kicsik is. Nem kell cáfolni vagy magyarázni, én láttam és tudom. A többi hidegen hagy.

Lehet, hogy valakinek nevetséges a kutyaovi, de van aki meg élvezi, hogy jól szocializált normális kutyája lesz. Könyvből nem lehet megtanulni az oktatást, ahogy nem fogom könyvből megtanulni az agysebészetet sem. Mindenhez kell gyakorlati bemutató.

Nem kell példákat sorolni a keverékkutyák vagy a szaporítótól vett kutyák egészségére, pont elég ha az ember végigolvassa az itt feltett kérdéseket.

És igen, aki nem tudja biztosítani a feltételeket, az ne tartson kutyát. Sajnos manapság rendkívül divat kutyát tartani, ha felkészült rá a család, ha nem. Ennek hátrányait itt is és minden területen tapasztaljuk.

Nagyapáink kutyái messze nem éltek 15-20 évig, nem kell misztifikálni. Ma sem élnek a falusi láncos kutyák 4-5-6 évnél tovább. És nehogy azt magyarázza nekem valaki, hogy hússal tömik őket, mikor naponta tapasztalom, hogy a boltból a száraz kenyeret viszik nekik és még panaszkodnak is, hogy pénzbe kerül.

"A válasz írója 83%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 12:32" Ez az emberekkel is így van, ezzel tesszük tönkre a Földet.

2011. okt. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
88%

Vegyétek észre azokat is, akik pórul jártak azzal a felfogással, amit szidunk!


Az első kutyámat óvodás koromban kaptam, körülbelül annak vigaszdíjaként, hogy eltörtem a kezem, mert lelöktek a mászókáról...

Ingyen tacsi volt - mint később kiderült, tacsikeverék :D A környékünkről szereztük egy egyébként dalmata-szaporítótól. Na mindegy.

13 évet élt, nem kapott konyhai maradékon és olcsó bolti tápon kívül mást, és sohasem volt beteg - vagyis mi így gondoltuk 12 éves koráig. Akkor az évi oltásoknál az állatorvosnak feltűnt, hogy van egy dudor a végbelénél. Jókora dudor - kiderült, hogy bélrákja van, és nemsokára az is, hogy menthetetlen, mert átterjedt a tüdejére is.

Magamnak is nehezen ismerem be, de nem tudom mi a francot vártam olyan étrenddel. A házi koszt az egyik legrosszabb, amit adhatunk a kutyáknak (nyilván, ha nem külön a kutyára főzünk). Ha az orvos nem figyel fel rá, akkor biztosan öregségnek könyveljük el a halálát, és ugyanazt a hibát elkövetném a mostani kutyáimmal.

Nem kell gazdagnak lenni, hogy mindent megadhass a kutyádnak, de lemondásokkal jár. Anyukám már hónapok óta nem kapott fizetést (illetve már egy éve kábé kéthavonta kap), apáménak nagy részét elviszi az adósság, meg a gáz és a villanyszámla. Én suli mellett dolgozok. MÉgis meg tudjuk oldani, hogy most például tojás és csirkemellfilé fő a kutyáknak, azt adom a tápjuk mellé (Happy Dog), sőt, még lazacolajjal is jól meg szoktam locsolni :)

Kutyasuliba nem járunk, mert nincs rá szükség. Vannak kutyás ismerőseim, akikkel találkozni szoktam, a kutyáim engedelmesek és jól szocializáltak. Sőt, még ideiglenesként is volt nálam mentett kutya. Arra futja, amire akarjuk, ami nekünk fontos. Az áldozatokat most nem sorolom, de soha nincs hiányérzetem.

2011. okt. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
20%

"most például tojás és csirkemellfilé fő a kutyáknak, azt adom a tápjuk mellé (Happy Dog), sőt, még lazacolajjal is jól meg szoktam locsolni"


Úgy érzem ez már sok. Talán túlszeretés vagy majomszeretet. Valahogy a "kenyérrel etetem a kutyát" másik oldala.


Fura érzés fogott el, amikor ezt olvastam. Sajnos (ez anyámék hibája) de annyira más az értékrendem. Abszolút megértem a kiállítási kutyák tulaját, mert ez a hobbijuk, és azt is aki minőségi kutyát vesz, és tisztelem azt aki a menhelyről hozott kutyust is büszkén sétáltat. De ez??? Őszintén és komolyan... ilyen a felelős állattartás? Mert ha igen, akkor valahol lemaradtam. Ha annyi pénzem lenne, hogy csirkemellet vegyek a kutyának akkor sem venném meg, pedig nagyon szeretem őket. Emberek éheznek itt meg istenítenek egy állatot??? Itt már nincs olyan hogy arany középút???


Bocs, de tényleg kiverte nálam a biztosítékot. Talán TÚL konzervatív vagyok.

2011. okt. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
100%

Off

Az emberek vajon miért éheznek? Csak azt ne mondd, hogy nem a többi ember, azaz a társadalom miatt. Egyébként meg kíváncsi vagyok, hogy azok közül, akik ilyennel érvelnek, hányan tettek valamit az éhezők ellen. Nem is kell messzire menni. Itt vannak a hajléktalanok. Akiktől meg a legtöbben viszolyognak... Szerintem többet tettem a többi emberért, mint a legtöbb embernek nevezett társam (cserébe soha nem kaptam jóságot), akkor viszont hadd tehessem meg belekötés nélkül, hogy annyira biztosítom be a kutyáimnak a hosszú életet, amennyire bírom.

2011. okt. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
88%

Off II.


Azt pedig nem tudom megérteni vagy felfogni sem érzelmileg, sem logikailag, hogy ÉN csapom ki Nálad a biztosítékot. Komolyan szíven ütött ez.

Én olyan dologba ölöm a pénzt, aminek dobogó szíve van, az a szív pedig sok ideget lát el. Érez fájdalmat, éhséget. Vannak (primitívek, de nem alsórendűek ebből a szempontból) érzelmeik - úgy, mint stressz érzete, boldogság (jobban mondva elégedettség) érzete, és a többi.


Miért nem azok vágják ki a biztosítékot, akik tulajdon egojuknak halmozzák a pénzt (nagyon jól írták előttem, mint pl. okostelefon, drága laptop vagy autó).


Mi nem ilyenekre szórjuk el. 7 ezer forintos mobilom van, és nem azért ennyi a vételára, mert őskori lelet.

A számítógépünket egyik exem kiröhögte, hogy nem is tudja, mikor látott utoljára ilyet. De amíg működik, addig nem látjuk értelmét, hogy csak a korral haladás miatt vegyünk egy új, drága berendezést.

Az autónk közel annyi idős, mint én, és már használtan vettük, de elég megbízható.

És nem sorolom tovább. Szerintem nem én vagyok eltorzulva, hanem azok, akik ilyenekben élik ki magukat.

2011. okt. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!