Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kérdés a kutyásokhoz mert...

Egy kérdés a kutyásokhoz mert csak úgy érdekel?

Figyelt kérdés

Azért ide írtam a kérdést mert itt vannak azok az emberek akik választ tudnak adni nekem és természetesen a kutyákról szól!

Leszögezném hogy nem a 3. világháborút akarom kirobbantani ezzel a kérdéssel csak a kíváncsiság kedvéért...


Sajnálattal veszem észre hogy itt nagyon sok válaszadó ellenséges és egy kicsit mintha a fellegekben is járna,vagy csak r.hadtul gazdag!

Nincs egy olyan kérdés,bármelyikbe is kattintok bele,hogy ne legyen benne egy olyan válasz ami sértő vagy épp degradáló!

Ami engem kifejezetten érdekelne miért van lefikázva a nem tenyésztőtől vett, 3 milliószor kitüntettet díjnyertes kutya...vagyis a gazdi aki meg meri venni?Vagy épp aki nem 5000Ft/kg-os táppal tömi a kutyáját és nem viszi naponta ellenőrzésre orvoshoz?Vagy aki nem jár kutyaiskolába a kutyájával?

Nem akarok senkit megbántani de ezek szerint aki nem kőgazdag ne is tartson kutyát?

Nem tudom ezt az oldalt kik látogatják vagy hol élnek de az én ismerőseim közt és a környezetemben alig tudnék pár olyat mondani aki tenyésztőtől vett kutyát tart!Akkor ők mind felelőtlenek és h*lyék a kutyatartáshoz?

Az egyik ismim 15ezerért vett staffit,gyönyörű szép,egészséges ,okos kutya lett belőle!A másik ismerősömnek van egy keverék és egy tacskó kutyája, életükben nem láttak orvosi rendelőt,8 hetesen csak úgy falták a csirkecsontot még sem lyukadt ki a bele egyiknek sem,házikoszton élnek és jobb házőrzőket még életemben nem láttam...és még sorolhatnám órák hosszat a többit!

Arról nem is beszélve hogy akkor ezek szerint az expresszen meg a hasonló oldalakon lévő hírdetések ha rajtatok múlna mindegyik kutya menhelyen vagy elaltatva végezné mert ezen az oldalon (szinte) senki sem venne kutyát…érdekes!

Hát az én személyes véleményem az hogy lehet törzskönyvesen tenyésztőtől venni 40ezerért is kutyát,nem csak 100ezrekért…ez mindjárt barátságosabb ár...de én például ezt sem tehetném meg így biztos hogy 15ezernél nem adnék többet egy kutyáért sem!

A másik hogy nagyapáink is biztos royal caninnal etették a kutyákat és azért éltek 15 meg 20 éveket….mikor a csodálatosan szép és higénikus rozsdás piros lábasba a kert közepére kilökött edényből ettél a maradékot!

Ja és a kutyasuli…igen,minden kutyával legalább minimális szinten következetesen kell bánni és meg kell tanítani az alap dolgokra,de ehhez nem kell ezreket kutyaovira(:Dnevetséges) meg kutyasulira költeni hanem elég hozzá elolvasni egy pár könyvtárból INGYEN kikölcsönözhető könyvet és egy pár oktatófilmet megnézni hogy az alap parancsokat megtanulja a kutya!És amelyik a gazdájára fordul…nagyapáink zokszó nélkül agyonütötték!

De még mielőtt kiakadna a nép nem azt mondom hogy most is így kell csinálni mert nem,főleg aki panelban tartja az állatát,de itt egyesek súlyosan el vannak varázsolva!

Ha kiforgatod a kérdést és nem bírsz normális magyarázatot írni inkább ne írj egyébként szívesen fogadok minden választ!

Szép napot!


2011. okt. 25. 10:27
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
100%

ma 10:56

Kissé falsak a hasonlataid. Ha elüti a kutyát az autó, az nem törzskönyv miatt van. Ha elpusztul 3 hónaposan, az sem csak a törzskönyv miatt van.

2011. okt. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
100%
10:56: Ha az a kiskutya valami genetikai eredetű betegség miatt pusztult el, a tenyésztő adott volna helyette egy másik kölyköt (legalábbis a nagy részük biztosan), ez teljesen magától értetődő dolog lenne nála! Bezzeg fordulnál ilyen esetben egy szaporítóhoz...
2011. okt. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
100%

Na próbálom összegezni, ha jól látom ez tulképp 4 kérdés.


1. Kutya beszerzése. Azért van olyan mennyiségű elaltatott és menhelyen élő kutya, azért van ennyi munkájuk a fajtamentőknek, mert az expressz tele van ezekkel a hirdetésekkel. Iszonytató számú a felesleges szaporulat, ami nem csak arra van hatással, hogy hány kutyát nyír ki a sintér, hanem azzal is, hogy tönkremennek a fajták. Biztos te is láttál már olyan vizslát, amelyiket nem izgatja a labda, olyan retrievert aki emberre is kitámad, olyan pitbullt, aki fél mindentől, olyan yorkit, amelyik reszket mint a nyárfalevél. Aki ilyet tart, annak minek fajtatiszta kutya? A fajtatiszta kutyának a lényege, hogy van egy nagyjából kiszámítható viselkedés, kiszámítható küllem, hiszen ezek meg vannak határozva a standarban. Ha vizslát szeretnék, akkor azért szeretnék vizslát, hogy apportírozzon, pörögjön és bújjon. Akkor tényleg egy vérbeli vizslát szeretnék, ezért tenyésztőt választok, ismert vérvonallal, átgondoltan szelektálva a kutyákat. Ha ezek nem fontosak, és jó nekem egy olyan kutya, akinek mindegy milyen tulajdonságai vannak, csak hű társam legyen, akkor tökéletesen megfelel egy menhelyi keverék kutya is, aki a szememnek szép, a jellemét meg majd meglátjuk. Az átmenetnek (szaporított kutya) nincs más értelme, mint hogy tömjük a szaporítók zsebét.


2. Etetés. A kutya ragadozó állat. Tehát az étrendje legfőképp húsból áll, meg olyan arányú gabonából, ami a zsákmányállat gyomrában és beleiben van. Tehát vagy egy jó minőségű ilyen arányokból összerakott táp, vagy a természetes táplálás tesz neki jót. Lehet mással is etetni, csak akkor meg majd a hiánybetegségek kezelése fog egy vagyonba kerülni.


3. Orvosi ellátás. Nem tudom számomra alapvető, hogyha egy állat beteg, akkor a kézrátétel, meg az otthoni okoskodás egy bizonyos pont után nem segít. Persze akinek meg van egy alap tudása, az alap problémákat tud kezelni otthon is, de az nem is itt kérdezget butaságokat.


4. Kutyaiskola. A legtöbb ember képtelen normálisan megnevelni egy kutyát. Ha körülnézel te is látod, mennyi pórázon örjöngő, agresszív, félős vagy egyéb problémás kutya van. Akinek az alapvető tudása megvan, csak elakad egy kérdésben, annak mindig szoktunk segíteni. Ahol viszont már a kérdésből is átsüt a fogalmatlanság, ott nem nagyon lehet mást javasolni, minthogy forduljon szakértőhöz. Ha elég lenne elmondani, hogy mit hogyan kell csinálni, akkor mindenki jól nevelt kutyákkal járkálna a városban. Sokszor még tanfolyami szituációban is százszor és ezerszer kell figyelmeztetni a gazdit, hogy biizonyos dolgokat nem jól csinál, pedig az elméletet már kívülről fújja. Egyszerűen nem olyan az önuralma, az önfegyelme, nem látja magát kívülről. Csak egy apró példa, hogy tapasztalt kutyásként egy magasabb szintű vizsgán vontak le tőlem pontot, mert volt az egyik feladatomban egy felesleges kézjel. A kutyámnak semmi szüksége nem volt arra kézjelre, simán hangjelre is megcsinálja a feladatot. De tök önkéntelenül, automatikusan odatettem azt a kézjelet, és egyszer sem vettem észre, csak mikor a bírálatban mondták. PEdig nem két hete kutyázom.

2011. okt. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
19%

Én is vidéken élek,és itt a környéken még sosem támadtak rám a kutyák..ezért is írtam hogy jól neveltek..De hát az ember a saját tapasztalatát írja le..Én sem tudhatom,hogy pl: Bihar megyében milyen kutyák vannak..

Bár a elütött kutyás témát nem én írtam,de komolyan hány embert érdekel a törzskönyv?? Akit érdekel,az vegyen törzskönyvezett kutyát..Nincs azzal semmi gond.Akit nem érdekel az szerezzen be onnan kutyát ahonnan akar..Miért baj ha valakinek nincs törzskönyvezett kutyája..

Egyébként feltételezem,hogy a történet lényege nem az,hogy törzskönyvezett kutya de lám mégis elütötték vagy beteg lett..Hanem az,hogy egy csomó pénzt kidobtak érte,mégsem hozta be a hozzáfűzött reményeket.Voltaképpen csak pénzkidobás volt az egész..

2011. okt. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
58%

Én egyetértek a kérdezővel. én sem drágán vettem a kutyám, mégis egészséges, nem kap prémium tápot sem, van mikor kajamaradékot kap, van mikor külön neki veszek húsfélét (ma pl. csirke szivet kap), van mikor tápot és van mikor konzervet, vagy kutyaszalámit. mikor mire futja jobban...kutyasuliba se jártunk soha, mégis nagyon okos és jól nevelt kutyus.

Volt egy öreg kutyánk is, ő se kapott semmi különlegeset, kajamaradékot kapott, és 15 évet élt.

Előtte is volt egy kutyánk, ő is ugyanezt kapta, mégis élt 14 évet, és nem is betegségben pusztult el, hanem mert megtámadta egy másik kutya és öreg volt már. szegény.:( kiszökött mikor nem voltunk itthon, mire hazaértünk már késő volt.


az meg hogy vidéken jól neveltek a kutyák.. hát ezt sajnos én is cáfolom. én is vidéki vagyok, elmegyek sétálni a kutyámmal, hát ritka eset, hogy ne támadjon nekünk egy kutya... nyitva hagyják a kapukat, a kutya nincs megnevelve kirohan és már támad is.. a gazda meg kiabál meg rohan utána de persze nem ér semmit... eddig szerencsére komolyabb baj nem volt, mert mindig sikerült elijesztenem a támadót.

De a múltkor szintén sétáltunk és nyitva volt a kapu és egy németjuhász jött ki... hát ott a gazdája látja hogy támadni foga kutyája de meg nem fogná csak mondja neki hogy ,,nem!,, hát a kutya egyik fülén be, a másikon ki... neki is ment a kutyámnak, azt hittem agybajt kapok... aztán végre képes volt bezavarni a kutyáját...


egyébként annyiba nem értek egyet, hogy azért agyonütni nem kell semelyik kutyát sem... legalább akkor altassák el... érző lény ő is.

2011. okt. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer leveleztem valakivel erről - neki szent meggyőződése volt h nincs azzal semmi gond ha a tk. nélküli, "fajtatiszta" kutyáját szaporít(gat)ja a szomszéd ugyanolyanjával.


A levelezésünkből egy részlet:


"A probléma veled és a hozzád hasonló emberekkel az, hogy pont annak a fajtának a koporsójába ütitek a szeget, amelyiket szerettek. Kicsit morbid...

És hogy miért?

Ott kezdődik h egyáltalán nem biztos, h a szukád és a kanod összeillenek, kiegészítik egymás gyengeségeit. Nem vagy tisztában a vérvonalukkal és azok jelentőségével. Így az örökletes betegségek kockázatát növeled (nem feltétlen a megszületett kölykökben, hanem a leszármazottakban). Mindezt szakértelem, minimális szaporodás biológiai és örökléstani ismeretek nélkül teszed. A parkokban száz számra rohangáló lövésfélős (ide tartozik a vihar, petárda stb) vizslák, nem apportos és/vagy agresszív labradorok, goldenek, ideggyenge westiek, yorkiek, csapnivaló vézenű beagle-ök mind mind az ilyen hozzáértő szaporítók terméke. De a 90es évek közepén ugyanez történt a német juhászokkal, rotikkal, spánielekkel...


És akkor még nem beszéltünk arról, h jó hiszeműen azt hiszed h jó helyen vannak a kutyák. Történjen meg h a 2 alomból csak 2 kutyát (egy szukát s egy kant) vonnak "tenyésztésbe" - a többit a felelős gazdik ivartalanítják. A szukának legyen csak 2x 6os alma. A kan meg fedezzen szintén csak 2x 6os alomszámot. Nem kell matekzseninek lenni, h ki lehessen számolni, h néhány éven belül hatványozódnak a kutyák. A nagyszámok törvénye alapján - és a kevésbé igényes gazdik (akiknek nem kell tk., nem akarnak pénzt áldozni a kutya vásárlására) jóvoltából - meg elkerülhetetlen h nem a megfelelő helyre kerülnek a kiskutyák.

Vajon őket ilyen sorsra szánta az aki életet adott nekik és utána eladta, abban a tudatban h jó helyre kerültek:

[link]

[link]


Tehát ezért.

Ezt azért gondold át. És próbáld meg meglátni a fától az erdőt és tovább látni azon mint h a te kölykeid jó helyen vannak...de meddig? és az ő kölykeik? "

2011. okt. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
87%

Miért van az, hogy ezek és ehhez hasonló kérdések kb 3 havonta megjelennek a GYK-n? Olvass vissza basszus ott van oldalt a keresés és biztos találni fogsz legalább 10 hasonló kérdést és minden alkalommal megszületnek ugyanazok a válaszok mind a két oldal képviselőitől.


Az állatvédők elvannak keseredve attól, hogy a menhelyek tele vannak, az expresszen pedig naponta keletkezik 50-100 új hirdetés eladó kiskutyákról. Akiket nem érdekel a tk- azok pedig szintén jönnek a saját érveikkel.

de vedd csak meg a vizslának kinéző apportképességekkel nemrendelkező kutyát, a goldent aki agresszív, a német juhászt aki már 7 hónaposan lebénul a hátsó lábaira. Lehet, hogy neked pont mázlid lesz az, hogy az alomban a maradék 5 ből mondjuk két gazdinak nem lesz ilyen szerencséje az hol érdekeljen bárkit is ugye?


És igen a kutya elél moslékon (tescos tápon is) évekig sőt akár 10-14 évig is de az, hogy közben milyen ízületi, belsőszervi, fogászati stb stb problémái vannak (amiket nagyon jól palástol mert a kutyák profik benne) az nem érdekel ugye senkit. Nyugodtan adjál a kutyádnak csirkecsontot hozzánk a rendelőbe csak havi 2-3 alkalommal hoznak be székrekedéses, nyelőcső sérült kutyát de ugye az élet attól szép ha a legjobb barátja életét kockáztatja az ember!


Az hogy tele van az ország neveletlen, alul szocializált kutyákkal akiknek jó része menhelyre kerül az meg csak hab a tortán ugye! Az emberek nagy része hiába olvas könyveket (amit alapból se tesznek meg) abból nem fogja meg tanulni.

Kutyát tartani nem kötelező ám!

2011. okt. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
51%

Elég provokatív a kérdés, ezért gondoltam én is válaszolok rá, hátha lepontoznak.


Nem nagyon hat meg, ha a kutya "szaporítós". Inkább az, hogy ki és mi célból veszi. Mert ha például valaki vesz Beagle-t mert tetszik neki a megjelenése, de még sem lesz olyan pörgős, jó apportos stb, az nem feltételül baj, de legyen vele tisztába, hogy ez az állat nem felel meg fajtastandard-nek és ne akarja továbbtenyészteni. Lehet hogy az anya Beagle volt, az apjáról meg semmit sem lehet tudni, és azért hirdeti így, hogy egyáltalán elvigye őket valaki. Felelőtlenek lehet mondani az ilyet, persze van olyan is aki csak a pénz látja bennük, de a mindenható tenyésztőket sem kell a fellegekbe magasztalni. Ismerek olyan kennelt, ahol diákok sétáltatják a kutyákat, amik kennelbe vannak tartva, és a gazdi csak a kiállítások időtartalmára szedi elő őket. Ő erre azt mondja, hogy 'kiállítási vonal'.


Nekem jóféle keverékeim vannak. Azért kapnak enni mert munkakutyák. Mezőgazdasággal foglalkozunk, és megenne minket a patkány és egyéb rágcsálók, ha nem lennének itt. Anno megtehettem volna, hogy beszerzem a legtökéletesebb patkányozó kutyát valamilyen munka vérvonalból de minek???

Mit kapnak enni? Hát maradékot, meg purina takarmányt, mert a többi állat is ezt eszi. Most pl dog chow van itthon egy zsákkal. Hogy egészségesek-e? Igen! Ha csak sántít akkor nem orvoshoz rohanok, hanem megnézem a sebét és ellátom. Ha más a baj akkor felhívom a dokit és megmondja mi legyen.


Kutyasuli? Persze! Mindenképp! Jól elvan vele a gazdi, szórakoznak, játszanak, lehet "jutizni"... de erre a gazdának van szüksége nem a kutyának!!! A kutyának nem kell ovi, mert normális esetben lát más kutyát is és megtanulja mi hogy működik. Az engedelmesség szinte 100%ban attől függ, hogy ki a főnök a házban. Ha én vagyok akkor a kutya odajön vagy éppen elmegy akkor is, ha nem kap jutalomfalatot. Persze tekintély alapon nem lehet trükköt tanítani, de valahogy nincs is rá igényem.


Most tényleg annyi a funkciója a kutyának, hogy gazdi ne unatkozzon, meg a gyerek ne üljön annyit a gép előtt, és ez nem baj. DE KÖNYÖRGÖM NE KEZELJÉK EMBERKÉNT ŐKET, MERT NEM AZOK!

2011. okt. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
25%

ma 11:58

Ott a pont,Leírtad a lényeget.Tökéletesen egyetértek veled.

2011. okt. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
92%

Kutyas vagyok, megsem akadok ki a kerdeseden, fontos beszelni rola, hogy mindenki megertse vegre, miert tepjuk annyit a szankat ezekrol a dolgokrol. Szerintem az elsodleges oka, hogy "regen" milyen jo kutyakat lehetett ingyen szerezni es szinte a semmibol felnevelni, es ma miert "szokas" szazezrekert megtenni ugyanezt, az az, hogy megvaltozott az EMBEREK IGENYE. Regen jo volt a talalt keverek, mert a hazat orizte es elvolt a maradekon, de manapsag az ember tarsnak veszi a kutyajat. Ezert tudni akarja, hogy fog kinezni (szarmazas, torzskonyves, kiallitason szereplo szulok), milyen lesz a termeszete (szarmazas, torzskonyv, szulok ismerete, munka eredmenyek). Tovabba ne legyen a kutya mindig beteg, mert az allatorvos draga (es a falusi hazorzovel szemben a tarsamat nem fogom hagyni elpusztulni, ha kezelheto baja van), ergo fontos tudni, a szulok egeszsegesek-e, mert azert nagyobb esellyel kiszamithato a kolykeik egeszsegugyi allapota. A taplalas sem mindegy, mert ha a kis feher hosszuszoru kutya telefossa a lakast a porkolt maradektol, mert nem birja addig tartani, mig a gazdi hazaer a melobol, az annyira nem okes, mintha Kormi teszi ugyanezt a falu vegen, ahova kijar megsetaltatni magat, amikor szukseget erzi. A kutyasuliban pedig a gazdit tanitjak, nem a kutyat, megpedig arra, hogyan kell a kutyaval kommunikalni. Akinek ez magatol megy, nincs ra szuksege, de a legtobb embernek meg kell tanulnia egy masik faj viselkedesbeli, tanulasi jellemzoit, mit miert csinal, stb. Annyi idiota (=neveletlen vagy felrenevelt) kutya van a vilagban, pedig a tobbseguknek csak az a baja, hogy a gazdajuk nem erti oket, nem kutyakent kezelik oket.

Ma az emberek annyira pontosan tudjak, mit akarnak, legyen ekkora es ilyen szinu, ilyen meg olyan termeszetu, orizze a hazat, de szeresse a gyerekeket, stb., mindezt egyszerubb egy igenyes tenyesztotol vett kutyaval elerni, mert ismertek a kutya genetikai adottsagai. Egyszerubb. De ennek ara van. Lehet mazlid vagy peched torzskonyves es keverek kutyaval egyarant, de ha veszel megbizhatatlan helyrol egy szaporitott kiskutyat, nem jol etetted es szakszerutlenul nevelted, akkor utana ne sirdogalj, mert nem a kutya tehet rola, hanem TE.

2011. okt. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!