Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kérdés a kutyásokhoz mert...

Egy kérdés a kutyásokhoz mert csak úgy érdekel?

Figyelt kérdés

Azért ide írtam a kérdést mert itt vannak azok az emberek akik választ tudnak adni nekem és természetesen a kutyákról szól!

Leszögezném hogy nem a 3. világháborút akarom kirobbantani ezzel a kérdéssel csak a kíváncsiság kedvéért...


Sajnálattal veszem észre hogy itt nagyon sok válaszadó ellenséges és egy kicsit mintha a fellegekben is járna,vagy csak r.hadtul gazdag!

Nincs egy olyan kérdés,bármelyikbe is kattintok bele,hogy ne legyen benne egy olyan válasz ami sértő vagy épp degradáló!

Ami engem kifejezetten érdekelne miért van lefikázva a nem tenyésztőtől vett, 3 milliószor kitüntettet díjnyertes kutya...vagyis a gazdi aki meg meri venni?Vagy épp aki nem 5000Ft/kg-os táppal tömi a kutyáját és nem viszi naponta ellenőrzésre orvoshoz?Vagy aki nem jár kutyaiskolába a kutyájával?

Nem akarok senkit megbántani de ezek szerint aki nem kőgazdag ne is tartson kutyát?

Nem tudom ezt az oldalt kik látogatják vagy hol élnek de az én ismerőseim közt és a környezetemben alig tudnék pár olyat mondani aki tenyésztőtől vett kutyát tart!Akkor ők mind felelőtlenek és h*lyék a kutyatartáshoz?

Az egyik ismim 15ezerért vett staffit,gyönyörű szép,egészséges ,okos kutya lett belőle!A másik ismerősömnek van egy keverék és egy tacskó kutyája, életükben nem láttak orvosi rendelőt,8 hetesen csak úgy falták a csirkecsontot még sem lyukadt ki a bele egyiknek sem,házikoszton élnek és jobb házőrzőket még életemben nem láttam...és még sorolhatnám órák hosszat a többit!

Arról nem is beszélve hogy akkor ezek szerint az expresszen meg a hasonló oldalakon lévő hírdetések ha rajtatok múlna mindegyik kutya menhelyen vagy elaltatva végezné mert ezen az oldalon (szinte) senki sem venne kutyát…érdekes!

Hát az én személyes véleményem az hogy lehet törzskönyvesen tenyésztőtől venni 40ezerért is kutyát,nem csak 100ezrekért…ez mindjárt barátságosabb ár...de én például ezt sem tehetném meg így biztos hogy 15ezernél nem adnék többet egy kutyáért sem!

A másik hogy nagyapáink is biztos royal caninnal etették a kutyákat és azért éltek 15 meg 20 éveket….mikor a csodálatosan szép és higénikus rozsdás piros lábasba a kert közepére kilökött edényből ettél a maradékot!

Ja és a kutyasuli…igen,minden kutyával legalább minimális szinten következetesen kell bánni és meg kell tanítani az alap dolgokra,de ehhez nem kell ezreket kutyaovira(:Dnevetséges) meg kutyasulira költeni hanem elég hozzá elolvasni egy pár könyvtárból INGYEN kikölcsönözhető könyvet és egy pár oktatófilmet megnézni hogy az alap parancsokat megtanulja a kutya!És amelyik a gazdájára fordul…nagyapáink zokszó nélkül agyonütötték!

De még mielőtt kiakadna a nép nem azt mondom hogy most is így kell csinálni mert nem,főleg aki panelban tartja az állatát,de itt egyesek súlyosan el vannak varázsolva!

Ha kiforgatod a kérdést és nem bírsz normális magyarázatot írni inkább ne írj egyébként szívesen fogadok minden választ!

Szép napot!


2011. okt. 25. 10:27
1 2 3 4 5 6
 51/53 anonim ***** válasza:
100%

Különben (és ez már nem off), ha már kutya, mint hobbi.

Akinek ez tényleg hobbi, mint ahogy nekem, annál nem értem, miért kell ferde szemmel nézni, hogy vigyáznak a kutyáikra.

Most az, aki másfél milláért vesz egy biciklit (nem is versenyez, csak hobbiból bicikliz az én saját példámerre), és sok pénzért karbantartja, ápolgatja, az akkor mi a szemetekben? Még csak nem is élőlény. De azt sem tudom megérteni, miért kell 150 ezer forintért fényképezőgépet venni hobbi-fotósnak. Erre is ismerek példát.

És ők úgy vigyáznak rá, mint a szemük fényére, nem lehet az eszközeikhez nyúlni, és gondosan "tartják" őket, ápolgatják, stb.

Nem értem, miért pont a Kutya kategóriában megy ez. Például a sport kategóriákban még soha nem olvastam olyat, hogy valaki fikázta volna a másikat, amiért ennyi pénzt beleöl egy TÁRGYBA, és sokszor még csak nem is versenyez vele, csak szabadidős elfoglaltság.

Miért pont egy élőlény vált ki ilyet az emberekből? Ez nekem felfoghatatlan.

És ha ehhez hasonlót tesz valaki állattal, akkor már mindjárt lázadó (vagy nem is tudom, mi a jó szó erre társadalmi szempontból). Hihetetlen, hogy élő sorsokon megy a vita.

Vajon szónokolt-e már valaki az ilyen drága hobbisoknak arról, hogy helyette éhezőket kellene menteni?

2011. okt. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/53 Akiteki ***** válasza:
81%

Csányi Vilmos etológus vagy 20 éve fogalmazta meg az előttem szóló által felvetett gondolatot:

"Humánetológiai szempontból nagyon érdekes, hogy éppen a kutyák és csak a kutyák képesek emberekből éppen akkora gyűlöletet kiváltani, mint egy másik ember. Akik utálják a kutyákat, azok éppen az „akit” látják bennük, és ezért képesek velük kapcsolatban mindazon aljasságra, amit egyébként csak magunk között szoktunk alkalmazni. Ezért ölik, kínozzák, verik a kutyákat. Egy papagáj vagy kecske nem vált ki gyűlöletet, mint ahogy egy cseresznyefa sem. ... A kutyák időnként harapnak.

A kutyák ugatnak.

A kutyák az utcán ürítenek.

És ez borzasztó és elviselhetetlen. És ezt radikálisan csökkenteni, majd megszüntetni kell.

Az autók embereket ölnek, hetente tíztizenötöt, nem számítva most a nagyszámú sérültet.

Az autók zaja elképesztően nagy.

Az autók az utcán iszonyúan büdösek, és bűzük mérgező.

Ez kellemetlen, de a modern társadalom ezzel jár, ezeket a jelenségeket el kell viselnünk.

Az autó egy tárgy.

A kutya a társunk.

Sokkal több autó van, mint kutya. "

2011. okt. 27. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/53 anonim ***** válasza:
Szerintem igazad van :) a mamámnak is volt egy kutyaája (szegény Csöpi :'( ) és 16 évet minimum!! megélt. 100% hogy valami keverék, házi koszton élt semmi baja nem volt soha. Szegény 1 hónapja az ucán sétálgatott és azt láttuk hogy ki van szakadva a hasa... a doki azt mondta h rákos volt :'( mégis csak örgegen kapott ilyen betegséget!
2014. szept. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!