Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A pumi, puli vagy a mudi a...

A pumi, puli vagy a mudi a "csendesebb"? Vagyis melyik ugat a legkevesebbet?

Figyelt kérdés
Mind a három nagyon tetszik, de a környékünkön nem nagyon tolerálják az ugatós kutyákat. Jó, tudom meg kell nevelni, és nem fog ugatni, de mégis melyik a "legcsendesebb"?

2012. márc. 11. 19:57
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi kérdező de mégis milyen logika alapján gondolod, hogy a mudival nem lehet frizbizni? Ugyanúgy lehet mint mindegyik másik kutyával. Sok okossága és termete miatt tehetséges is benne.
2012. márc. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:
Valahol azt olvastam, hogy nem lehet, mert nem jó az apport készsége. De akkor jó:) Majd eldöntöm, de szerintem mudi lesz, de az se kizárt, hogy pumi:) Köszi a segítséget!:) Mindenkinek ment a zöld pacsi!:)
2012. márc. 12. 06:30
 23/38 anonim ***** válasza:
100%
Ne ilyen "valahol olvastam"-ok alapján válassz fajtát. Járj utána megbízható helyen (például tenyésztőknél), hogy melyik fajta mire alkalmas és mire nem, különben esetleg nagyon meg találst lepődni :)
2012. márc. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:
Oké, köszi a segítséget, és utána fogok jobban nézni:)
2012. márc. 12. 14:10
 25/38 anonim ***** válasza:
100%
Rossz apportkészsége bármelyik kutyának lehet, ennek nem sok köze van a fajtához. Egy egész fajtát nem lehet ezzel leírni. Amikor elmész kiválasztani a kiskutyát, akkor le lehet tesztelni. A mudik között nagyon jó frizbisek vannak, de maga a fajta ritka.
2012. márc. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
100%

A mudi talán kicsit kevesebbet ugat úgy nagy átlagban, mint a másik két faja, de ugyanúgy vannak mindhárom fajtában ugatósabb és kevésbé ugatós egyedek.


A frizbihez meg csak ennyit fűznék hozzá:

http://www.youtube.com/watch?v=2n507ViSL18


(Nem az én videóm.)

2012. márc. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm a válaszokat!:)
2012. márc. 13. 06:22
 28/38 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A három terelőkutya közül a pumi a legugatósabb, mindent, még a kapott utasítást is csaholva veszi tudomásul. Ezt a fajta rajongói sem tagadják, de így szeretik, beszédes kutyának. Magyar kutyafajták: a pumi és a mudi videóra keress rá, és figyeld meg mindkét fajtát! A puminak be nem áll a szája :)) De neki ilyen a stílusa, kész. Én nem bírnám elviselni, de kinek mi kell.


Megfigyelések és a saját tapasztalatom szerint a mudi a legkevésbé ugatós (persze nagyon sok múlik a nevelésen). Nekünk kettő van, 7 hónaposak, egész nap szinte hangjukat se hallani. Az utcán elmenőket se ugatják, erről is leneveltük őket, mehet akár kutyás is. De ha megáll valaki a kapu előtt, beindul a riasztó :)

Minden nap szellemileg és fizikailag is le kell fárasztani őket. Erre (a sétán kívül) nekünk a tárgymegkeresős (szarvasgombával töltött lyukas dobozka) és egy kergetős játék vált be, botra kötöttünk egy plüsst. Néha vakkantottak a kergetése közben, ekkor rögtön felemeltem, hátat fordítottam nekik, és vártam egy kicsit... Ha megerősödnek az ízületeik, további lehetőségek is lesznek, a frizbi is szerepel a terveink közt.


Mikor elhoztuk őket, ideiglenesen az ajtó mellett volt a ketrecük, nevelési célból. Ha hisztiztek, szépen vártam bent, míg csend lesz. Mikor kiléptem az ajtón, rögtön rázendítettek, én egy tiltószó kíséretében visszamentem, vártam, míg kipanaszkodják magukat. Nagyon türelemjáték, néha akkor fordultam vissza, mikor már nyitottam volna az ajtajukat, és elvakkantották magukat, hogy siessek már... Napjában többször bezártuk őket, hogy ezt gyakoroljuk. Ott mászkáltunk előttük, ügyet sem vetettünk rájuk, és ők csak akkor jöhettek ki, ha türelmesen várakoztak.


Néha keményen, váratlanul kidörrentünk rájuk, ha éjszaka unalmukban ugattak (lehet hallani, mikor látnak tényleg valamit). Ma már általában négy-öt vakkantás után csend lesz, ha mégsem, kikopogunk az ablakon, és ez elég, tudomásul vettük, hogy látnak valamit, de az intézkedés a mi dolgunk. Tudják, hogy a szomszédokat sem szabad ugatni. Ritkán, de néha még ki kell szólni, de ez inkább már csak szabályfeszegetés.


A mudik nagyon jók frizbiben is! A terelőkutyáknak ez egy jellemző tulajdonsága, szeretnek kergetni dolgokat. Az Irhaberki pl. nagyon sportos kennel, ott biztos tud segíteni Bogi egy céljaidnak megfelelő kölyköt választani. De mudinál szerencsére nincs külön munka-küllem vonal, bárhol lehet jó kölyköt kapni, ne küllem alapján dönts. Mi a Gulakuti tenyészetet választottuk, az egyik kölyök hihetetlen, mindenhová felmászik, hatalmasakat ugrik, bátor (kicsit talán vakmerő is), igazi energiabomba! A másik is ügyes, de a testvére biztos nagyon eredményes lesz sportban.


Ha elgurítasz egy labdát a piciknek, rögtön látod, melyiket érdekli leginkább. De hallgass a tenyésztőre, lehet, hogy a sarokban szundikáló a legaktívabb, csak épp most tombolta ki magát...


A netboardon két mudi fórum is van, egyik a sportolóknak, de mindkettőt érdemes nézegetni.

2012. márc. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a választ! Nagyon hasznos volt!:) Én a Kunok Kincse kennelt néztem ki, szerintetek milyen kennel?
2012. márc. 14. 06:30
 30/38 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó kennel, egy kedves, segítőkész hölgy a tulajdonosa, aki lelkiismeretes, a külső-belső tulajdonságokra, egészségre is odafigyel. Sokat foglalkozik a picikkel. Épp van náluk egy nagyon ígéretes alom, gyönyörűek! Ha jól tudom, még nincs mindnek gazdája... Onnan is vennék kutyát, ha megtehetném egyszer :)

És ha jól tudom, nála részletfizetés is lehetséges. Nagyon boldog lesz, ha ilyen jó gazdijelölt hívja fel :)

2012. márc. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!