Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A pumi, puli vagy a mudi a...

A pumi, puli vagy a mudi a "csendesebb"? Vagyis melyik ugat a legkevesebbet?

Figyelt kérdés
Mind a három nagyon tetszik, de a környékünkön nem nagyon tolerálják az ugatós kutyákat. Jó, tudom meg kell nevelni, és nem fog ugatni, de mégis melyik a "legcsendesebb"?

2012. márc. 11. 19:57
1 2 3 4
 31/38 A kérdező kommentje:
Oké köszi:) Még megvárom, majd a következő almot, mert még várnom kell egy keveset:)
2012. márc. 14. 14:25
 32/38 anonim ***** válasza:
100%

Attól még fel lehet ám venni vele a kapcsolatot! Sőt... Én hónapokkal a kiskutyák elhozása előtt már Napi szinten leveleztem a tenyésztővel. Nagyon sokat. Úgy megkedvelt, hogy odaadta azt a kölyköt, amit magának hagyott volna meg... És mellé ajándékba a testvérét, csak a papírok és chip áráért, hogy a vőlegényem is "mudista" lehessen! Most is gyakran beszélünk, sokat segít nekünk.


Ha így teszel, sokkal személyesebb kapcsolat alakulhat ki, meg is látogathatod a tenyészetet, láthatod, hogy tartja a kutyáit, hasznos nevelési, ápolási tudnivalókat oszt meg veled. Facebook-on is fent van (Márki Klára). Na, most mi megyünk sétálni, aztán kérlek mesélj, mi lett! :)

2012. márc. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy segítesz!:) De igazából az a helyzet, hogy tényleg várnom kéne még 1-2 évet a kutyussal(bár már nagyon szeretném magam mellett a kutyust:) De a kutya se 2Ft, és oltások...stb. Addig, ameddig nem aktuális, addig nem nagyon akarok kapcsolatba lépni vele, mert mit is kérdeznék tőle? Már majdnem mindent tudok a fajtáról. Majd ha aktuális lesz pl. a születés előtt pár héttel felveszem vele a kapcsolatot.
2012. márc. 14. 17:11
 34/38 anonim ***** válasza:
100%

Én kihasználnám ezt az időt is, ismerkednék a vonalakkal, melyik kutyának milyen utódai születtek (küllemre és egészségre is) stb. Például sajnos vannak olyan egyedek, amiknek az utódai közt volt epilepsziás.

És a netboard Mudi fórumára is be lehet ám regisztrálni, "muditlanok" is szép számban írnak! Jó kis társaság van ott, a mudikon kívül mindenféle érdekes téma is felvetődik.

2012. márc. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
100%
Sok tenyésztőnél jó előre le kell foglalni a kutyát különben nem is hoz le almot, sőt valahol foglalót is kell fizetni. És sokan a honlapjukat is alig frissítik. Ezért jobb előre beszélni vele.
2012. márc. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 A kérdező kommentje:

Oké, köszi:)

Hát a netboard-os fórumot ismerem(bár nem vagyok regisztrálva), és ha van időm, akkor szoktam olvasgatni, és képeket nézegetni:)

2012. márc. 15. 15:47
 37/38 anonim válasza:
pulim és magyar vizslám van. pulim csak akkor ugat, ha valaki elmegy az utcán, vagy ha valami neszt hall. nem ugat feleslegesen! :)
2012. máj. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim válasza:
Nekem pumi keverékem van a kinézete 90 5 ban pumi csak attól tér el kissé ,hogy 47 cm a marmagassága és szuka kutya. /Szukának kissé nagy/ ja és nem ugat csak akkor ha valaki elsétál a kapu előtt de akkor sem mindig mert igazából tanítanom kellett arra hogy jelezzen mert nem törődött vele. Válassz pumi keveréket menhelyről. Én is örökbe fogadtam 6 éves korában.
2017. dec. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!