Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire behívható a kutyád?

Mennyire behívható a kutyád?

Figyelt kérdés
Első szóra visszajön, vagy van, hogy többször szólsz? Ha nem jön, hogy bünteted? Mik azok, amik nagyon elterelik a figyelmét? Ha kan, és tüzelnek a szukák, odamegy, vagy akkor is hallgat rád? Kort és fajtát is légyszi.
2012. márc. 25. 18:31
1 2 3 4 5 6
 11/56 A kérdező kommentje:
Aki trollkodik, az ne itt tegye, az értelmes válaszadóknak köszönöm.
2012. márc. 25. 19:35
 12/56 anonim ***** válasza:
79%

:O:O:O


Én sosem leszek mérges rájuk, ha nem jönnek vissza!!!

Soha az életben nem ütöttem meg egyik kutyámat sem ilyenért!

Mármint nyilván nem repesek az örömtől:D

De gondolj bele, ezzel mit üzensz neki:

Nem jössz? Gyere! Hozzám! Most! Nem hallod? Azonnal gyere ide!!

Érzi a hangodon a feszültséget, esetleg haragot, dühöt,...


H.lye lesz odamenni!

"jaj a gazdi mérges, majd odamegyek, ha lenyugodott..."


Nekem olyan szempontból nehezebb dolgom van, hogy falkával vagyok, 4 kutyával egyszerre.

Ha csak 1, max. két kutya van velem, akkor még nem fordult elő, hogy ne jöttek volna vissza.

(Különben otthagyom őket:))


De volt, hogy a 4 kutya egyszerre kiszúrt terepen egy lovast.

Még sosem láttak lovat azelőtt, és odaszaladtak érdeklődni, a lovas meg hát nyilván nem annyira örült.

Túl érdekes volt nekik a ló ahhoz, hogy foglalkozzanak velem, ezért vidáman kiabálva, hogy "gyertek babcik, játszunk!" elkezdtem ugrálva rohanni a másik irányba, ahogy a tükörsuliban tanították.

Láss csodát, az egész falka lobogó fülekkel követett engem.

(Aztán pórázra vettem kettőt és megvártam, amíg a lovas elmegy. A másik kettőnek így már nem volt kedve elmenni...)


Egy dolog van, amivel még küzdök, az a vad.

Nem is nagyon merek már erdős részre menni, mert egyik kutyám magyar-agár keverék, a többi meg örül, hogy dolog van, és akkor 10 percre is eltűnnek a sűrűben, engem meg az infarktus kerülget hogy mikor hallok puskadörrenést...

Szóval erdős séták egy időre elfelejtve, amíg nem lesznek lehívhatóak a vadról.



Neked is ajánlom, hogy ne büntesd, ha épp érdekesebb dolga van, hanem legyél Te érdekes!

Hívd játszani, fuss az ellenkező irányba mikiegér hangon örömködve,... nem baj, ha kicsit nevetségesnek hat, de működik.


Az már más, ha még akkor sem jön.

Ilyenkor bújj el, ha olyan a helyzet, hogy erre lehetőséged van.


Normális esetben kicsit kétségbe fog esni...


és valahányszor beér, nagyon jutalmazd és dicsérd meg, hogy ez egy pozitív élmény legyen neki!


Olyat is csinálj, hogy előre bekészítesz jutalomfalatokat (tudod, puha legyen és kicsi, pl. virsli, párizsi, sajt körömnyi kockákra vágva), és csak mész.

Valahányszor pedig a kutya odajön "becsekkolni", adsz neki egy jutalmat.


(Érdemes klikkereznetek, azzal sokkal könnyebb ilyeneket megtanítani neki.)



Kutyáim:


menhelyi ivartalan szuka, 28 kg, magyar agár - nj keverék, de nyugodtan ráfoghatjuk, hogy kalandos előéletű holland juhász, 2 éves múlt. (póráz nélküli biciklis sétáért bolondul, + imád kötelet húzni.)


talált ivartalan szuka, full keverék, nj meg valami kotorék lehet benne, 18 kg, imád agilityzni, ezért építek neki a kertben saját pályát:)


talált ivartalan szuka, full keverék, képzelj el egy 8 kilós drótszőrű magyar vizslát.:D tuti, hogy valami terriervér van benne különben.

jelige: apport mindhalálig.:D 1 évig terápiás kutyaként, hivatalos papírral járt velem az egyetemre.:)



szaporítós ivaros kan KÁJ, nem tudom, most hány kiló, 1 éves múlt és idáig nem tojtam be a kamaszkorától, de lehet, hogy még csak most jön a fekete leves:D (eszembe nincs támogatni őket, de egyszerűen nem tudtam otthagyni olyan körülmények között azt a kutyust... a sors furcsa fintora, hogy kevesebb gond van vele, mint az elődjével, aki TK-s volt, nem is akármilyen kennelből...de ez hosszú, ott az előző gazdái egy életre elintézték szegény egészségét...)


A KÁJ különben egy tündér, minden kiképző azt mondja, hogy nagy mázlim van vele, hogy ilyen kiegyensúlyozott kutyát fogtam ki...

Neki nincs kedvenc hobbija, ő egyszerűen KÁJ.:D

Amikor egy béna kutyaiskolában kezdő agilitys feladatot csináltattak vele (akadályok, köztük rámpa meg nem jut eszembe mi:D, meg karikán átugrás(!!!:D:D:D)), akkor megcsinálta (de csak ha én vezettem végig a pályán), de közben jézus ha láttad volna az arcát...:D

"Mi vagyok én, cirkuszi majom?" kb...:D

2012. márc. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 lakle ***** válasza:
100%
Nekem kb. 10ből 7-szer jön elsőre, 2-3szor még szólok neki akkor jönni szokott. Neki a kajamaradék, száraz kenyér darabok azok, amik elveszik az eszét. Nem büntetem sehogyan sem, mert ha tudja rosszat csinál akkor nem hagyja magát megfogni, kergetőzésbe meg nem megyek bele. Utána ha meg már jön akkor nem büntethetem, azért mert visszajött. 1 éves lesz.
2012. márc. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
25%

Mennyire unom már ezt az új felfogást.

"Neked is ajánlom, hogy ne büntesd, ha épp érdekesebb dolga van, hanem legyél Te érdekes!"


Én nem érdekes akarok lenni. Én vagyok a FŐNÖK és az van, amit én mondok, akkor amikor én mondom, mert különben baj van.


Szólok neki, jön. Ha nem jön, akkor mérges leszek, mert SZÓLTAM és engem nem lehet levegőnek nézni. Nem tűröm el az engedetlenséget.


Eddig minden kutyánál bejött. Természetesen rehabozni nem így szoktam egy kutyát, de ha egy kezdettől velem van, ismeri a parancsokat (magyarul a saját kutyám), za ne szórakozzon, mert megkeserüli. Nem hallottam még olyan kutyáról, amelyik belehalt volna egy pofonba.

2012. márc. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyerek se ha bele, mégse ütöm őket.
2012. márc. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 anonim ***** válasza:
0%

19:32-es. Hol, kinél olvastál olyat, hogyha a kutya teljesíi a parancsot, akkor büntit kap? Értő olvasás megy?


Ha egy kutya kb 200 alkalomból csak 199-szer jön oda, akkor szerinted máris nem behívható?

2012. márc. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:
20%

Egy gyerek érti, h mit mondasz a gyere ide-n kívül. A kutya nem.


Egy gyerek meg egy kutya talán nem egy lapon említendő élőlény.

2012. márc. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 anonim ***** válasza:
100%

Behívható a kutyám teljesen, bár mióta más is sétáltatja, néha megpróbál alkalmi süketet játszani, olyankor vagy elindulok felé fenyegetően és visszaviszem magamhoz, vagy elég egyszer mérgesebben rászólni, és jön. Persze ebben rengeteg meló van.

De amúgy ha az érdekel, hogy hogyan tanítsd a kutyádat, hogy behívható legyen, akkor azt kérdezd. Vagyis inkább használd odafent a keresőt, sok tippet kaptak már mások, amik neked is hasznosak lehetnek.

2012. márc. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 anonim ***** válasza:
82%

"Egy gyerek érti, h mit mondasz a gyere ide-n kívül. A kutya nem."


Tehát szerinted csak beszéddel és veréssel lehet nevelni egy előlényt?

Okos.

2012. márc. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 A kérdező kommentje:
Én is inkább Little Red felfogását vallom, nem érdekes akarok lenni, hanem a főnök. Elkezdhetek vicces és kedves lenni (mint voltam is), szarik rám. Mostanában, hogy következménye van annak, hogy nem jön oda, már sokszor elég egy erélyesebb szó, és jön.
2012. márc. 25. 19:57
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!