Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire behívható a kutyád?

Mennyire behívható a kutyád?

Figyelt kérdés
Első szóra visszajön, vagy van, hogy többször szólsz? Ha nem jön, hogy bünteted? Mik azok, amik nagyon elterelik a figyelmét? Ha kan, és tüzelnek a szukák, odamegy, vagy akkor is hallgat rád? Kort és fajtát is légyszi.
2012. márc. 25. 18:31
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
:D:D:D:D:D:D:D:D
2012. márc. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
Nem is szólok, de már ott van. Sőt, el sem megy. (nyertem?)
2012. márc. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
65%

10 ből 9 szer elsőre visszajön, akkor az egynél, ha nem jön rögtön, elszaladok mellete jó gyorsan, közben mégegyszer hívom, ilyenkor mindig utánamszalad. Ha már hívtad, ne menj oda hozzá, mert előbb utóbb az lesz, hogy minek menjen, ha úgy is odamész. Plusz, nemigen érti, mért csaptál a fenekére.

Ami elteri a figyelmét, az a macskák, ilyenkor nagyon csúnyán ráordítok, hogy nem, majd kedves hangom hívom, és oda is jön.

2012. márc. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:

Ismert terepen elsőre vissza jön, viszont ismeretlenen, amíg nem szaglászik kicsit körbe addig csak kb. 3. hívásra jön.


Ha már sokadszorra nem jön, oda megyek leszidom (általában ennyi elég, mert nagyon érzékeny már a hanghordozásomra is), esetleg kap egy kicsit az orrára.

Csak akkor szoktam megütni ha nagyon nem hallgat rám vagy nagyon rosszat csinált, és csak akkorát szokott kapni, ami jóval gyengébb ütés mint amik vadjáték közbe vannak. Akkor neki is szabad kicsit harapni és én szoktam pofozgatni meg ilyenek.

Egyértelműen a szagok, pedig nem vadászkutya mégis annyit szaglászik, hogy csak na! :D


Szuka, úgy, hogy ezt a kérdést kihagyom.


1 éves és kilenc hónapos, berni!


U.i.: Különben SZERINTEM, ha egy kutyánál akár hogy könyörgök nem jön (egyszóval engedetlenkedik), alap hogy nem játszani hívom, hanem tudatom vele valahogyan hogy rosszat csinált. Hisz SZERINTEM, ezt ő úgy fogná fel, hogy engedetlenkedés -> játék.


Ez csak az én véleményem!!! Én biztos nem így csinálnám, de ettől még nem gondolom, hogy aki ezt csinálja az rosszul neveli a kutyáját.

2012. márc. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
73%
teljes mértékben egyetértek Little Red válaszaival. Ne nekem kelljen érdekesebbnek lennem. Próbálkoztam én is jutalomfalatokkal, de nemigen használt. Amikor sétáltunk az erdőben, és ő talált valami vadászok által ott hagyott nyesedéket, esze ágában sem volt visszajönni az egyszerű virsli darabkához, és ez teljesen érthető volt a részéről. De amikor odamentem és éreztettem vele, hogy rossz ötlet volt nem engedelmeskedni(és itt nem fenékre csapásra gondolok, mert az szerintem semmit sem ér) akkor utána úgy jött az első szavamra, mint a kisangyal. Most kb 10 behívásból 7-szer visszajön, úgyhogy rá is kell erősítenünk egy kicsit a dologra, de ez is csak azért van, mert most lesz/lett ivarérett, és próbálgatja a határait. Amúgy megnézném, hogy egy akitát hogy nevelsz meg CSAK dícsérettel. 6 és fél hónapos kan kutyáról van szó.
2012. márc. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem, hogy éreztetted vele, ha nem fenékrecsapással? Érdekelne, hátha hasznos módszer.
2012. márc. 28. 20:00
 37/56 anonim ***** válasza:
Ami nálunk a legjobban bejött, az a morgás és az üvöltés. apukámmal hülyéskedtünk valamelyik nap(egy magas, mély hangú férfit képzelj el) és elordította magát, a kutya pedig azonnal lekushadt, és percekig rá se mert nézni apára, csak ott feküdt a lábánál és nem kelt fel, amíg nem szóltam neki. De itt tisztáznám, hogy nem megfélemlítettük a kutyát! Úgyhogy én is kifejlesztettem egy morgó-mélyhangú üvöltést, ami úgy látszik, működik. A viselkedése alapján csak kicsit morgok, morgok-üvöltök, vagy nagyobb kihágásnál hozzá is érek(nem verem, vagy ütöm, max kicsit megtaszítom, de nem is fájdalmat akarok okozni a kutyának, hanem jelezni, ha valamit nem jól csinál). Ezt nehéz így elmagyarázni, de hatásos és ez a lényeg.
2012. márc. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 A kérdező kommentje:
XD Mi is morogni szoktunk, és szerintem is nagyon hatásos.
2012. márc. 28. 20:38
 39/56 anonim ***** válasza:
53%

Gratulálok azoknak a fogyatékosoknak, akiknek még az se tetszik, ahogy játszok a kutyámmal...Agyatlan banda...


És még csodálkozok, h mások kutyája milyen csökttagyú tud lenni. Megnézem, h milyen jutifalattal hívtok el egy kant egy tüzelő szukától. Mert nekem csak annyit kell mondanom, h Hagyd és Maradj, nektek meg rángatni kell a pórázt jobbra-balra...

2012. márc. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
46%

Little Red, én vagyok, aki "nem ilyennek képzelt".

Csak hogy tudd, én nem pontoztalak le, pont azért, mert nem gondolom, hogy nálam a bölcsek köve.

De ha szabad megjegyeznem, csak ezalatt a kérdés alatt kétszer is forrongtál, ami már megint bizonytalanságot sugall. Így nem csoda, hogy a kutyáddal sem bánsz, nem bánhatsz finoman.


Én azt tapasztalom, hogy a kutyáknál jobban beválik a tükörmódszer.



Mellesleg pont tegnap mentünk el az ivaros (és ivarérett) kan KÁJommal egy tüzelő szuka mellett teljesen nyugiban, aki még meg is ugatott minket.

Esélytelen lenne, hogy rángassam a pórázt.:D

De nincs is rá szükség.

Ott már rég nagy bajok lennének.



Amúgy már privátoztunk a kérdezővel, és egyértelműen kiderült, hogy nem magával a módszerrel van a gond, csak ahhoz, hogy ez a figyelemfelhívás működjön, ahhoz az kell, hogy a kutya minket fogadjon el vezérnek, különben operát is énekelhetek, akkor se fog rám bagózni.



És a félreértések elkerülése végett (mert úgy látom, sokan azt hiszik, én minden alkalommal sikítozva, rohangálva hívom be a kutyáimat):

A tükörmódszerben ez csak egy gyakorlat olyan - elsősorban kölyök - kutyák számára, akiknek nem megy olyan jól a behívás, esetleg fokozottan ingergazdag a környezet.

Ez egy ideiglenes dolog, maga A behívás nem így történik.

A behívás egy mezei "Fifi gyere!".

És ha Fifi bejött, akkor az elején mindig, később csak néha "emlékeztetőbe" kap jutalomfalatot.


Az meg egyszerű tudományos tény, hogy a pozitív visszacsatolás a leghatékonyabb nevelési módszer (lsd. jutalomfalat), ezen nincs mit vitatkozni.

Legalábbis eddig a percig még senki nem talált ki hatékonyabbat:)



Érdekesség:

Azok a cirkuszi állatok, akiknek túl sok volt a fenyítéses nevelés, szinte mindig rátámadtak a gondozójukra, ha alkalmuk nyílt rá.

(Nyilván a kutya más tészta, hiszen olyan születésétől fogva élő pozitív kötődés fűzi az emberhez, hogy ahhoz nagy trauma kell történjen vele, hogy ez a kötődés meglazuljon.)


Nem véletlen, hogy ma már ezek a mutatvány-betanítási technikák finomodtak és 1-2 extrém esettől eltekintve már kizárólag jutalmazással bírják rá az állatokat egy-egy attrakcióra.



Amúgy a morgás nálam is működik, de ahhoz nagyon el kell szálljon az agyam.:D

Durvább fenyítésre nem is emlékszem, mikor volt utoljára szükség. (kop kop kop)

2012. márc. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!