Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire behívható a kutyád?

Mennyire behívható a kutyád?

Figyelt kérdés
Első szóra visszajön, vagy van, hogy többször szólsz? Ha nem jön, hogy bünteted? Mik azok, amik nagyon elterelik a figyelmét? Ha kan, és tüzelnek a szukák, odamegy, vagy akkor is hallgat rád? Kort és fajtát is légyszi.
2012. márc. 25. 18:31
1 2 3 4 5 6
 21/56 A kérdező kommentje:
Nem az érdekel, hogy hogy tanítsam, arra már rájöttem, csak a 'viszonyítási alap' érdekelt.
2012. márc. 25. 20:02
 22/56 anonim ***** válasza:
29%

19:57-s, te szándékosan forgatod ki az összes szavam?


Csak hogy a csökött agyaddal is megértsd:

Pistike! Gyere ide kisfiam, mert jön az autó, és félek hogy elüt, és akkor kózházba kerülsz, és fájni fog! Érti a gyerek? Érti.


Fifike! Gyere ide, mert jön az autó, és félek h elüt, és akkor kózházba kerülsz, és fájni fog. Érti? Igen, annyit h Fifike, gyere ide.


Aki most tanít behívni egy kutyát, az ne ezt haszálja. De egy kutya, ami ismeri a parancsokat és nem teljesíti, az nem tisztel. Ha nem tisztel, akkor annak súlyos következménye lesz. Mivel veheted vissza a tiszteletet? Megmutatod, h miért te vagy a főnök. Azért, mert te vagy a legerősebb a falkában, te vagy a legokosabb, stb.

A büdös életben nem volt még szükségem egy jutifalatra se, bezzeg a kutyáim engedelmesebbek (voltak, most 1 van)a legtöbb kutyasulis ebnél. Erről ennyit.

2012. márc. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
87%

:O


Little Red, én nagyon másmilyennek képzeltelek el...


Hmmm... na mindegy, nem tudom, miért kellett azért lepontozni a válaszomat, mert valaki nem ért velem egyet.

Ettől még nem hülyeség, amit írtam.


Mindegy, mindenki járja a maga útját, én köszönöm maradok a mikiegér hangnál.:)


És érdekes, a kutyáim ettől még nem néznek hülyének, sőt!

Pontosan tudják, hogy a kapcsolatunk szeretet és tisztelet alapú.

Én vagyok a vezér, én eszem előbb, nincs kunyerálás, nincs elkényeztetés, de verni sosem verek.

Annyira szélsőségesnek sosem kellett lennem, hogy kizárjak valakit falkából, a legdurvább büntetés nálunk annyi, hogy rászorítok a felső pofájára. De ezt kb. 3 havonta 1x kell megcsinálnom.

(Pedig egyik kutyámnak durva agresszióproblémái voltak. akkor sem az ordibálás volt a megoldás.)


Viszont pont azért, mert nem dúlok-fúlok állandóan, egyetlen morgásomra is hátára fekszik a KÁJ is.


Mellesleg nem is esne jól így bánnom a kutyáimmal.


"Bánj úgy a társaiddal, ahogy ők bánhatnának veled."

Tudják, hogy nálunk ez a szabály, nem kell ahhoz szavakkal kommunikálnunk, hogy megértsék.

Pont egy kutyás ne tudná ezt?



Kérdező, ha próbáltál érdekes is lenni, ott más lesz a probléma.

Szívesen megpróbálnék segíteni, ha mesélnél a mindennapjaitokról, az etetési, sétáltatási szokásaitokról, a kutyád más emberekhez, kutyákhoz való viszonyulásáról...


Mit veszthetsz?:)


ha gondolod, írj le mindent, ami csak eszedbe jut arról, hogy milyen is a kapcsolatotok, milyen a kutya alaptermészete, stb...

2012. márc. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
36%

Neked alap a kedvesség, nálam ki kell érdemelni. Ennyi.

Utálok jópofizni mind emberrel, mind állattal ok nélkül.


Természetesen ettől az én kutyám is bőven el van kényeztetve, de vannak dolgok, amikben nem ismerem a jópofaságot. És ez a parancsok megtagadása.

2012. márc. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:

hát általában visszajön, de nem is nagyon szokott csak pórázon lenni, de ha elviszem ilyen sík terepre (már többször is előfordult) akkor általában kifutkározza magát 10 perc alatt, de tényleg úgy fut mint egy hülye :D és ha elfárad akkor könnyű magamhoz hívni, meg nem is nagyon megy el nagyon messzire tőlem.


ilyen általános hívásoknál kedvesen szoktam neki mondani, meg leguggolok, és akkor már alapból odajön közbe meg csóválja a farkát.

ha nem akar jönni akkor egy nagyot kiabálok rá, és akkor odajön.


de eddig még soha nem volt az hogy nekem kell odamennem hozzá, már kiskorában sokat csináltam azért hogy tudassam hogy én vagyok a falkavezér, meg próbálom is tartani, pl. etetésnél mindig "beleeszek" a tálba. :)


amúgy hosszúszőrű csivavám van és lakásban tartjuk, de nagyon jó kutya :) nincs elkényeztetve éppen ezért nagyon szófogadó

2012. márc. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
10%

Ja, és nálam a pofaszorítás nem nagyon működne, mivel az nálunk játék. Ádázzal szeretünk durván játszani, harap (nem izomból de nem is óvatosan), én közbe húzom a pofáját, szorítom őt toszogatom stb. És imádja :)

Tökéletes párt alkotunk, egyikünk se egy anyámasszony katonája.


Botos-elkapós játéknál lényeg, h mellettem fusson el olyan gyorsan bottal a szájában, h ne tudjak hozzáérni. Ha lassú, akkor meg tudom paskolni a popóját, ilyenkor mégjobban begyorsul és egyszerűen élvezi, h nem tudok hozzáérni :)

Jó játék, mert hipersebességgel fárad a kutya :D Bár benne tuti van valami atomreaktor, mert több óra INTENZÍV mozgás után is pörög, mint egy elmebeteg :D

2012. márc. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
30%
én nagyon sokat szenvedtem a behivással. Aztán egyszer megelégeltem. 2-en voltunk kint, és a kutya. Elment cseszett visszajönni. Nagynehezen sikerült bevadászni, és akkor nagyon elvertem. és ez az egy elég volt ahhoz, hogy észhez térjen. Ma már teljesen nem 100, hanem 1000 %-os a behivása. macskától, nyultól, másik kutyától mindenhonnan első szóra , a legrövidebb uton bejön. Mondjuk nekem szukám van, igy a kérdésed második felére nemtudom a választ. Egyébként dobermann, és 2 éves.
2012. márc. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 Bozsikrisz ***** válasza:
92%

97%-ban:)

Yorkshire, 5 éves ivartalanított szuka. A kutyák egyáltalán nem érdeklik, annak ellenére, hogy nagyon jól szocializált. Odamegy, ad egy puszit, 5 másodperc szimat, és már megy is tovább. Kutya miatt soha nem hagyna ott, tényleg nem foglalkozik velük.

Annyi, hogy van 2 néni a lépcsőházban, akik kitesznek kaját a környéken mászkáló cicáknak egy bokor mellé (száraztápot) és néha odarohan, hogy egy szemet elcsórjon. De ez kb. annyit jelent, hogy tőlem 10 méterre kerül. Ha ennél távolabb vagyunk, akkor hívnom sem kell, mert már rohan is utánam:)

Illetve még annyi, hogy ő ilyen bot-perverz (a fél kerület rajtunk röhög emiatt) és állandóan 1-másfél méteres ágakat, botokat cipel a szájában. Ha talál egy botot, amit mindenképp magával akar hozni, akkor addig nem szívesen mozdul el, amíg nem segítek neki kihalászni, esetleg letörni róla a felesleges gallyakat.

De ezért soha nem szidom meg, ha nem ugrik első szóra.

2012. márc. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
100%

Bozsikrisz, nagyon nagy forma lehet a kutyád!:D:D

Már attól nevetek, hogy elképzelem!:D

2012. márc. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 Bozsikrisz ***** válasza:
100%

Nekem már nem tűnik fel, csak az, hogy mindenki nevet, aki szembe jön velünk:) Aztán lehet fokozni a hangulatot, amikor olyan nagy a bot, hogy a járdán az emberek ugrálják át a botot, vagy amikor 2 oszlop között próbál átmenni vele.

Nemrég egy bácsi megkérdezte (és a legdurvább, hogy komolyan kérdezte) hogy, "most tavasszal ő is fészket rak?" Na ettől végem volt :D

2012. márc. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!