Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyáma...

Hogyan szoktassam le a kutyámat az étele széthordásáról?

Figyelt kérdés

2 kg.-os kan yorkiról van szó

Mellette nagyon rossz evő, és melete ideggyenge is !

Nem merek rászólni , vagy elvenni az ételt, mert örülök ha eszik....

Más megoldás is létezik ??


(Nem latolnám , hogy miben merül ki az ideggyengesége, csak a kérdésre válaszoljon az , aki érdemben hozzá tud szólni ) Köszi


2012. ápr. 18. 19:44
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
13:38-asnak is nagyon köszönöm !
2012. ápr. 19. 14:27
 22/35 A kérdező kommentje:

Kisírt szemekkel , mentem a fiamért a suliba!



13:38-as tanácsában is magamra ismertem , mert valóban amikor már az etetés következik , szerintem még az aurám is megváltozik !

A kutyák állítólag látják , érzik a gazdi kedélyállapotát.

Szóval mielőtt elmentem , kitettem a táljába egy kis adag Royal tápot.

Odamentem hozzá és kértem ne kínozzon tovább egye meg és ezzel el is mentem otthonról.

természetesen a fiam mihelyst beült a kocsiba észrevette , hogy nincs minden rendbe velem . Mondtam , hogy hagytam kint kaját.............

Ahogy hazaértünk , mit láttak szemeink ??????

Megette az összes tápot!!!

Annyira megörültem , hogy azonnal megdicsértem és sok-sok puszival jutalmaztam ! vagy magamat , mert most már elgondolkodtam azon is , hogy nem neki kell a sok puszi , hanem nekem , a lelkemnek jobb , ........ :-)



De most hogyan tovább ?

Mikor legyen a következő etetés?

Ez nem volt nagy adag , de jobb mint az eddigi 2 nap eredménye!

Lehet , hogy csak akkor fog enni , ha nem vagyok jelen ?

Mielőtt elmegyek otthonról reggelente , akkor tegyem le a kaját és hagyjam ott ?

Este , hogy legyen?

Tegyük ki a kaját és húzzunk el otthonról :-)) ?

Vagy majd éjjel megeszegeti



Most már biztosra megyek , hogy miattam nem eszik , ez jó hír számomra , mert legalább tudom miért nem eszik !

Én miattam , ezért már talán tudom kezelni a baj forrását!


Bár nem bízom el magam , volt már hasonló , akkor is azt hittem most már enni fog és utána ott folytatta ahol előzőleg abbahagyta !


Még megnézem mit mutat a mai vérvétel eredménye.


Sajnos nekünk nem vált eddig be a következetes etetés lehet , hogy inkább megfogadom most a 13:38-as tanácsát.


Lehet , hogy nálunk most csak az fog segíteni , újból meg kell barátkoznia az étellel és el kell fogadnia azt , hogy napi rendszerességgel jelen lesz az életében .

Én sajnos nem tudom mennyire súlyos eset (gyógyító folyamatra apellálok ), mennyire okozott benne kárt ez az ételfóbia és mennyire kell mélyre ásni !

Lehet , hogy ez hoz sikert !


Köszi mindenkinek , bocsi a lelki fröccsért , de olyan depis napra sikeredett a mai nap !

2012. ápr. 19. 15:20
 23/35 anonim ***** válasza:

Jajh, olyan megható volt olvasni amit írtál, hogy már én is sírok :))

Először is nagyon örülök, hogy evett a kis pöttöm. De ne kezdj el máris azon agyalni, hogy ételfóbia, meg ilyenek. Lazíts! Próbáld meg azt, hogy a reggeli séták után kiteszed neki a kaját, és ott hagyod. (ha úgy érzed, hogy a jelenlétedben nem mer/akar enni)

Amúgy milyen kutya? Jól nevelt? Mert szerintem kellene valami az életébe, ami...nem tudom, ami egy kicsit más alapokra helyezi a kapcsolatotokat, ahol egy kicsit több fegyelem és szigor kell. Kutyasuli, agility?

2012. ápr. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 Szilvi & Argos ***** válasza:

Hát nem semmi, hogy mennyi mindenen mentetek át előző kutyusoddal :((( le a kalappal...

Szerintem csináld azt, hogy ha kétszer esik, akkor egy reggeli kimerítő séta után lerakod a kajáját, beleeszel, és otthagyod...nyitott ajtó mellett kimész pl a szomszéd szobába, és titkon lesd meg, ha tudod...ha nem eszik, én elvenném...illetve 10 perc után mindenképpen vedd el a maradékot...este ugyanígy!


Sok sikert :)

2012. ápr. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

Igen a sulira már Én is gondoltam , csak annyira picike, féltem .

2 kg. szöröstől -böröstől .

Amúgy még soha nem volt rajta póráz !

Ma azt is elkezdtük .

Volt itthon hámos póráz, mert még Bethlikénél megvettük , de még nem használtuk !


Amit sajnálok az az , hogy nem vittem a kamerát !

Mint egy megbokrosodott kis csikó!

Többet volt a levegőben , mint a földön!

Nagyon sokat nevettünk , de a járókelők is !

:-))))))))

Szegény nem is tudta hova tenni a dolgot, folyamatosan nézett kérdően rám , (szabályosan helyben futott)

hogy ha teper , akkor miért nem jut előrébb , mi az az erősen visszatartó valami !

Nagyon vicces volt,))))))

A végére elég rendesen megbékélt vele.


Étkezésen kívül , semmi gondom nincs Szurival.

Nagyon jó kutya,

Nem ugat vaktában , hanem csak jelezni szeretne valamit

Nagyon kis életvidám , jó kedélyű , ragaszkodó, szeretetreméltó, nagyon tud pitizni-bújni stb.

Minden reggel Ő ébreszt , de csak a másodig óra csörgetés

után , mert tudja , hogy az első után még szeretek visszaaludni :-)

Este együtt fekszünk , odabújik a párnámra , ahogy Mi emberek és képes órákig meg sem mozdulni.

Azonnal elalszik :-)

Én vagyok a mindene, a fiamat és a páromat is szereti , de Én vagyok az aki nélkülözhetetlen számára.

Amióta megvan , párosan megyünk fürdeni , wc-ni, aludni, régen még enni is , de ott ronthattam el teljesen .

Aztán azt abba is hagytam .


Amúgy nagyon nyugodt kis kutya ,

este simán nézi velünk a tv. is .Az ideggyengeséget , erre a kajálásra értettem , ha rászólok , hogy egyen , el kezd remegni , ha eszik és szolok , hogy ne hordja szét , akkor is remeg!

Nagyobb kutyák , nem remegnek, a yorkikra meg mindenhol azt olvasom előfordul ideggyengeség , ami remegésben merül ki.Mind addig , amíg nem kerül elő a kaja , semmi bajunk egymással !

Mindig engem köszönt először és ott le is ragad! :-)

Nem megy a többieket üdvözölni.

Annyira örül , mint egy duracel nyuszi.

Kb. 15-20 perc kell , hogy lassan megnyugodjon és észrevegye a fiamat és a páromat.

Tudom , hogy ezt úgy lehetne kezelni , hogy ahogy belépek a lakásba úgy teszek mintha ott se lenne.

Sokkal hamarabb megnyugodna !

De nem akarom , mert Én is örülök neki , alig várom , hogy lássam és ......nem is akarom megbántani azzal, hogy levegőnek nézem.

Ez most túl sok lenne neki, ma nagyon tartottam magam , szerintem már ez is megviselte, mert amióta feljöttünk a sétából , alig jött ki a helyéről .

Nincs gond érzem , mert folyamatosan kileskelődik , de ma sok új dologgal találkozott , ami eddig nem volt jelen !



Szoktunk más kutyák közé is menni , hetente többször is

És még soha nem volt szociális problémája más kutyákkal, vagy macskákkal.

Minden állatot szeret, tegnap egy hangyával játszott, mígnem felszippantotta véletlen:-)))


Ezért is félek , ha elviszem kutyasuliba, örömmel odamegy minden kutyához (mert nagyon fürge)

és , ha pont annak a kutyának nem szimpi az enyém , csak egy harapásába kerül , és Szuri nyekken !



Egyedüli vétkem az az , hogy nagyon szeretem és féltem.

Ezt Ő most ki is használja,

Máig használta ki , mert mától totál besokaltam és új szabályok szerint játszunk

Viszont ismerem magam , sajnos ha elkezd majd enni , megint agyonajnározom , mert annyira szeretem !


Olyan jó lenne képet küldenem , hogy lássátok , mennyire cuki és szép !!

Sajnos nincs fent sehol , mert nem vagyok én sem........

De ez már megint más téma:-)))))


Most leviszem azt esti sétát megtenni , természetesen pórázzal :-))))))


Ui: Amúgy póráz nélkül is mindig mellettem jött , nagyobb volt a félelemérzete , hogy elveszít az úton , mint a természetes ösztöne, szaglás, turkálás stb.

De így most jobb :-))

Tudja meg hogy hol a helye, nem igaz ?

2012. ápr. 19. 20:10
 26/35 A kérdező kommentje:

Hűűű , mennyit írtam .

Bocsika!

2012. ápr. 19. 20:12
 27/35 A kérdező kommentje:

Sziasztok !


:-(((

A félelmem beigazolódott.

Délelőtt felhívott a doki a tegnapi vérvétel eredménye miatt és úgy kezdte:- Sajnos igazad volt.

Májbeteg !!!

:-(((((((((((


du. 4 -re megyek , majd akkor megbeszéljük a részleteket, minden esetre legalább már tudom , hogy miért nem evett.

Az előző vérvétel 5 hónapos korában volt , akkor még nem mutatta ki , legalább is nagyon elenyészően tért el a normál eredménytől :-(


Most így 4 hónap elteltével , már nagyobb a gond, mert ha jól vettem ki a doki szavait , eléggé előrehaladott.


Úr Isten !

Éreztem , tudtam , de mindenki azt hitte , hogy csak bemesélem ,.... ....

De nem , Sajnos igazam lett !



Arra meg nem találok magyarázatot , hogy miért evett annyira jól tegnap és még ma is ......max. az , hogy empátiából ette meg , mert tényleg érezhette és éreztettem is vele , hogy haragszok rá (szegény , most még lelkiismeret furdalásom is van )

Na meg biztos már nagyon éhes volt, mert előtte 2 napig szinte semmit sem evett, csak szagolgatta, elvitt 1 db.ot és azzal elvolt.


Telefonban még annyit mondott a doki , hogy speciális kajára szorul , amiben nincs zsír meg szénhidrát (ha jól értelmeztem , mert onnantól , hogy kinyögte a májával van baj , megszűnt minden körülöttem )


Meg még azt mondta , hogy gyógyszeres kúrára fog szorulni !



9 hónapos és már ilyen beteg !!!!!!!!!

Gondoltátok volna ??????????


Ui: Körülöttem lévő ismerősök , családtagok is azt mondták , csak az én agyszüleményem , egy kutya nem hal éhen teli tál mellett stb.

Mellette biztos nincs baj , mert eleven , játékos, fényes a szőre , orra nedves , szeme sem jelezte.........stb.

Szóval minden stimmelt , csak az étkezés nem !

A máj ,meg ezért felelős !

2012. ápr. 20. 14:41
 28/35 A kérdező kommentje:

Megjöttünk a dokitól.


Szerencsére nincs nagy baj.

Nem előrehaladott , ahogy először értelmeztem , hanem relatív , de szerencsére kezdeti stádium !


Mielőtt elmentem a dokihoz , utánanéztem , hogy mitől is alakulhat ki és hogyan lehet gyógyítani.


Megdöbbentem , amikor első helyen a helytelen táplálás szerepelt.

Követte szorosan a stressz és a baktériumost , amit akár elkaphat bárhol......


Először egyik sem igazán stimmelt , mert nagyon jó minőségü kajákat kap , általunk okozott stresszel Ő meg még nem találkozott, mert ki van nyalva a feneke! ,

A bacis sem stimmelt , mert azt említette volna a doki.


Rákérdeztem , amit a doki el is magyarázott ,hogy nem a kaja minőséggel volt nálunk a baj , hanem a rendszertelenséggel!!!!!


Ebben egyet is értettem , mert ugye ez a bajom , hogy nem eszik .......

1 napig eszik 3 napig csak csipeget !!!


A stressz = nincs tisztázva ki a falkavezér , ezáltal Ő folyamatosan görcsöl , stresszel ( röviden , tömören)


Így megközelítve azonnal magamra ismertem !


Nem volt tisztázva , mert nem éreztem egy 2 kg-os kutyánál fontosnak .

Nem tudtam hogy szorongást idézek elő ennek hiányával.

Mivel "minden" meg volt neki engedve, ha akart evett , ha nem akkor nem ezzel is növeltem benne azt , hogy

- nincs szabály az etetés terén , de ha nem eszek a gazdi feszült???

Hogy van ez ??

Akkor most stresszelek !!

Hát így lehetett nálunk :-(


Szóval ide oda dobálva volt ez a falkavezérség téma , amit Én nem is tudtam , hogy jelen van a Mi életünkben !


Tudatlanság , nem mentség !

Én vagyok a hibás tudom , csak Én tudom kijavítani az okozott hibáimat !

Kap 2 hétig gyógyszert , mellette speckó kaját, Royalnak van májgyulladt kutyák számára !


Mától , napi rendszert kell bevezetnem , ami nem csak az etetés és a sétálásban merül ki.


Tudom , hogy meggyógyul , mert nincs akkora gond,

Én meg tudom , hogy Szuri egészége érdekében tudok változtatni a hozzáállásomon !

Nehéz lesz , mert azt hittem , hogy a nagy szabadság amit biztosítottam a kutyámnak , az maga a kánaán, de nem , csak ártottam vele !


Most már ezt is tudom , örülök , hogy erre is fény derült,mellesleg ahogy már írtam valami oknál fogva megeszi azt az adagot amit kiteszek neki , et ma sem volt másként :-)


És egy adat , ami rémisztő , sajnos minden 5-dik kutya májgyulladásban hal meg !

Legtöbbször , 80°% -ban már csak késői szakaszában , derül fény de akkor már késő!



Mi még tünetmentesek voltunk , csak a helytelen étkezés , volt a tünetünk , de ebben az esetben ok-okozó

Nekünk ugyan az volt!!


Szerintem , ha van valakinek olyan házi kedvence aki helytelenül táplálkozik , az igen is tegyen ellene , ne hagyja a kutyára(eszik , ha akar címszóval )mert nagyobb baj is lehet !!


Igaz , már a levelezgetésben egyedül maradtam , de köszi a segítséget mindenkinek mert mindannyiotokéban sok hasznos dolgot olvastam , aminek előtte nem tulajdonítottam , nagyobb jelentőséget ! :-)))

2012. ápr. 20. 18:23
 29/35 anonim ***** válasza:

Dehogy, én olvasom a történéseket:)

Sejtettem, amikor írtad ezt a májproblémát, hogy nem lehet komoly a gond, ő ahhoz még nagyon fiatal.

És mint írtam, egy kutyaiskola sokat javítana a helyzeten. A kutya tanulna egy kis rendet, Te javíthatnád a falkavezéri szerepedet, és ezáltal a kutya is kiegyensúlyozottabbá válna. Később is jót tenne neki valami extra elfoglaltság, mint írtam, az agilityt simán el tudnám képzelni. Vidd el őt nagyokat túrázni, és ne aggódj sokat, nem lesz baj! :)

2012. ápr. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:

Köszi ,

A doki is ajánlotta a sulit, mert ismer már annyira, hogy tudja saját akaratom kevés a javuláshoz , ha nem tudom mit , hogyan kell alkalmazni !Erre alkalmas egy jó suli!

Én nagyon engedékeny vagyok és tényleg nem tudom miben is kéne változnom , mert ezeket eddig nem éreztem hibámnak , de szeretnék változtatni úgy hogy szinte biztos megyünk valamelyik jó és közeli suliba !

Köszike

2012. ápr. 20. 19:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!