Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyáma...

Hogyan szoktassam le a kutyámat az étele széthordásáról?

Figyelt kérdés

2 kg.-os kan yorkiról van szó

Mellette nagyon rossz evő, és melete ideggyenge is !

Nem merek rászólni , vagy elvenni az ételt, mert örülök ha eszik....

Más megoldás is létezik ??


(Nem latolnám , hogy miben merül ki az ideggyengesége, csak a kérdésre válaszoljon az , aki érdemben hozzá tud szólni ) Köszi


2012. ápr. 18. 19:44
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

Nem lehetsz túl engedékeny, kellenek szabályok, és kell néha nemet mondani!

A kutya falkaállat, akinek "falkavezér" kell. Szüksége van utasításokra, hogy ne érezze azt, hogy rajta van a teher, és mindenért övé a felelősség.

Nálunk édesapám olyan, hogy mindent megenged neki... az előbb ültem a konyhában, a kutyám meg (szintén yorki:) odajött, és elkezdett bökdösni, hogy vegyem föl. Mondtam neki, hogy nem. Erre apukám azt mondja, hogy miért vagyok ilyen vele...Nem akartam belefolyni, mert ő évek óta nem érti meg, hogy nem fogom mindig azt csinálni, amit a kutyám akar.

Apukámat viszont nem is veszi komolyan a kutyám, semmi tekintélye nincs a kutya szemében.

2012. ápr. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 A kérdező kommentje:

Igen igazad is van , mint minden hozzászólónak !

Nem vitatom , hogy ezt a kiskutyát Én , azaz Mi rontottuk el , hiszen a párom is nagyon oda van érte !

Nagy darab pasi, pici hónalj kutyával :-))))


Hát ez van !


A mi bűnünk , hogy nagyon szeretjük !


Persze ahogy a mondás is tartja , a jóból is megárt a sok !

Nekünk Ő nem "divatkutya" , hanem teljes értékű családtag !

Persze mondom , ha egy nagy 30 kg-os kutya lenne , más lenne a mi hozzáállásunk is , biztos nem putyurgattuk volna ennyire, de Ő egy pici Szurikáta !

Tényleg olyan :-)))))))

Viszont most már teszünk ellene, a kutyánk egészségéért , mert nem a Mi igényünk a fontos hanem a kutyánk egészsége !

De ennek felismeréséhez , tényleg sajnos ez a betegség kellett !

E miatt nagyon szégyenlem magam !

Soha nem gondoltam volna , hogy azzal ahogyan tuszkolom a kaját, vagy a szabályok hiánya okozta stresszel ártok neki ! :-((


Pedig az étel kínálgatása is azért volt , mert nagyon sajnáltam , hogy nem eszik és napjában több új kajával kínáltam , remélve , hátha valamelyikből mennyiséget is eszik , vagy csak eszik !


Még azt nem tudom , ha nem eszik reggel , akkor du. is letehetem , vagy már csak este !

Én napi 3x adtam legtöbbször , de nem igazán evett.

Lehet a napi 2 x az jobb lenne??

Mert addigra már érez éhséget is ?

A royal tápot az elmúlt 2 napban nagyon jól ette napi 3x, tegnap ugye megkaptuk a májvédő tápot , ahhoz még hozzá sem nyúlt !

de még ma reggel sem , gondolom nem ízlik !

Napi 2, vagy 3 x ??


Köszike , mindenkinek kellemes hétvégét !

2012. ápr. 21. 09:17
 33/35 anonim ***** válasza:

Ugye olyan 9-10 hónapos a kutyusod, ha jól számolom? Neki már elég, ha csak naponta 2x eszik.

És ha nem megy a májvédő táp, akkor adj neki a Royalból. És esetleg abba csempéssz bele néhány szemet a másikból.

2012. ápr. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 A kérdező kommentje:

Azzal nem ártok ?

Már mint a normál Royallal.

Abban több a zsír , szénhidrát.

Most pont attól kell kímélni .

Utána szoktam olvasni ezeknek ,hogy tanuljak, de valahogy sosem találom meg az Én kérdéseimre a megfelelő választ.

Persze, ha már nem aktuális akkor folyamatosan belebotlok!

:-))


9 hónapos volt , 4 -én :-)

2012. ápr. 21. 12:43
 35/35 A kérdező kommentje:

Most adtam az ebédet , mert reggelizni nem akart , és mindjárt elmegyünk vele együtt itthonról.

Csak este jövünk haza, szóval , hogy ne éhezzen , összekevertem a májvédőset a normál Royallal .


Hát nem kiválogatta???

A kis mocsok !

Kiszedegette, azt megette a többi ami a lényeg lett volna otthagyta !

Pedig nem tettem sokat ,

De inkább félig éhes marad , de akkor sem eszi meg !

Este is így fogom adni, egyszer csak megeszi !?


Holnaptól 2 x kap !

2012. ápr. 21. 13:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!