Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyáma...

Hogyan szoktassam le a kutyámat az étele széthordásáról?

Figyelt kérdés

2 kg.-os kan yorkiról van szó

Mellette nagyon rossz evő, és melete ideggyenge is !

Nem merek rászólni , vagy elvenni az ételt, mert örülök ha eszik....

Más megoldás is létezik ??


(Nem latolnám , hogy miben merül ki az ideggyengesége, csak a kérdésre válaszoljon az , aki érdemben hozzá tud szólni ) Köszi


2012. ápr. 18. 19:44
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:

8: 57, köszi , de tényleg ebből már mindent kipróbáltam.

Leveses áztatás, májkrém , libazsír, oliva olaj, csukamájolaj .........stb

(4 hónap alatt , nem volt még olyan amit nem próbáltam volna :-( )


A kutyás dolgot is próbáltam , anyunak van 1 keverék kutyája , aki beporszívózza a kaját :-)

Rosszul is vagyok (féltékeny)tőle , mert mindent megeszik válogatás nélkül és azonnal.

Na Őt hoztuk el magunkhoz, 4 teljes napra !!!

4 nap után visszavittük anyuhoz , mert mindent felevett , de az Én kutyám semmit sem .

Amikor játszottak , az enyém rámászott pufi fejére, folyamatosan rámorgott ,stb. de amikor a kajálás ideje eljött , az Én kutyám még az Ő tálját (kajáját)is átadta az "idegen " kutyának ! Utána ment tovább a játék !


Séta.: reggel 8-tól fél óra

du. 2-től kb 3-ig

este 8- tól max -9ig


Szerintem ez bőven elég !Mindig ugyan abban az időben viszem el és legtöbbször máshova!

Kocsival elmegyünk 1 új helyre és ott rohangálhat !


Tényleg , ha nem velem történt volna ez, el sem hinném , hogy van ilyen nyavalyás kutya !

Szeretem sőt imádom, de ha nem eszik , mostanában ., már nagyon haragszom rá, hiszen nem tehetek már ellene semmit , de valami nem stimmel.

Dühös vagyok magamra is , mert nem tudok rajta segíteni, szakértők azt mondják amíg nincs kint a bordája addig nincs gond !!!

Ja várjam meg ???

Nem kell sok hozzá !

Totál be van süppedve a hasánál .......nem is mondom tovább , mert a sírógörcs kerülget !


Szerintem ez nem norma , egy kutyának igen is ennie kell, mert abból meríti, merítjük az energiát !!!!


Amióta nálunk van , nem érte semmilyen TRAUMA , mindig nagy szeretet vette körül , ...........

Ahonnan vettük ott sem hiszem , mert onnan dagadtként hoztuk el !


Mindenhol azt olvasom , 2 ok van :1 - trauma stb.

2- EÜ. ok

Én kivizsgáltattam , nincs semmi baja.

A lelki oldalával viszont 100 %- ban tudom , hogy nálunk a jó életen kívűl nem találkozott mással !


Ezért sem értem HOGY MI A FENE VAN VELE?


Na és ezért kérdeztem , mi lenne , ha most Én lennék vele mocsok , ha még nehezemre is fog esni , de legközelebb már csak holnap reggel tenném le a tálkáját kajával ? !


Bele kéne kóstolnia egy kicsit a rosszba is , mint a menhelyes kutyák !

Ők már tudják mi a nélkülözés , mindent megadnának 1 szerető befogadó családért, na és persze a finom falatokért !!!

2012. ápr. 19. 09:51
 12/35 A kérdező kommentje:
Közben dolgozom is azért írtam soká . :-)
2012. ápr. 19. 09:51
 13/35 A kérdező kommentje:

Igaz , hogy a kutya kaja széthordásáról szólt a kérdésem, de a legnagyobb bajom, az HOGY SZINTE SEMMIT SEM ESZIK :-(


Most inkább elviszem 1 másik dokihoz teljes kivizsgálásra, mert össze van esve szerencsétlen!Az előbb odabújtam hozzá és ......

Általában lapos a hasa, mert nincs sok kaja benne , de most be van horpadva !

Itthonról kéne dolgozok ma , de a kutyám fontosabb most !


este jelentkezem !

2012. ápr. 19. 10:14
 14/35 Szilvi & Argos ***** válasza:

Elolvastam az egészet, és nekem az jött le az egészből, hogy a kutyus nagyon el lett kényeztetve, ő irányítja az életedet...illetve az is lehet az étvágytalanság oka, hogy Te egyfolytában azon stresszelsz, hogy eszik-e, avagy sem...

Nagyon be kellene keményíteni, felkötni a gatyát: keményen felállítani szabályokat, és BETARTATNI ŐKET!!!

[link]

Ezeket tartasd be keményen!


Én azt csinálnám a helyedben, tekintettel a kis testméretére, hogy 2 napig SEMMIT nem adnék neki enni, ne simogatnám, dédelgetném, utyuliputyuliznék neki...séta kizárólag pórázon, gyors tempóban láb mellett, ha előre akar menni, korrigáld a pórázzal. Időnként, a Te ENGEDÉLYEDDEL elintézheti a dolgát, aztán ismét lábnál határozott séta...Legalább reggel és este 1-1 órát, hogy alaposan kifáradjon. A harmadik este a kimerítő sétából hazaérve készíts neki egy kis ételt, ne sokat, mert az összeszűkült gyomra be sem tudná már fogadni a szokásos napi adagját! Egyél a tálkájából kis ropit, felvágottat, bármit, majd tedd le a kajáját, és Egyél, vagy Tied kíséretében lépj hátrébb...Ha nem kezd el enni 1 percen belül, vagy abbahagyja, esetleg csak válogat, akkor vedd el tőle, és másnap estig nincs kaja.


Az én roti-nj keverékemmel eddig minden évben kellett csinálni egy koplaló hetet! 2009 őszén egyszerűen otthagyta a kaját, de ismerősöktől a sima tápot elvette, kunyerált...tőlem a párizsit sem akarta elfogadni...mondom, oké, ezen változtatunk. Kimerítő séták, feladatok labdáért semmi jutifalat. Este kiraktam fél adag kaját, ha nem kezdte el enni, vagy elkezdte, de abbahagyta, azonnal elvettem tőle...Persze csak nyammogott...ezt ment 4-5 napig!!! A bordái kiálltak, de nem érdekelt. 6-7-nap kapott negyed adagot, aztán 1-2 napig fél adagot, és onnantól nem volt vele gond!

Ezt évente egyszer azóta is eljátszottuk, de nem kellett ilyen sokáig, csak 3-4 napig!

2012. ápr. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:

Már meg is jártuk !


Holnap de. lesz meg az eredmény !


Összehasonlítom a másikkal , remélem nincs baja , de akkor mi lehet ?


Az , hogy ennyire lovagolok ezen a témán , a kutyám hozta ki belőlem .


Már feladtam úgy érzem , hogy valaha normálisan fog enni !

2012. ápr. 19. 12:11
 16/35 anonim ***** válasza:

Szerintem is túl sokat stresszelsz. A kutyád eszik (ha keveset is), tehát nem fog éhen halni. Ha egy kicsit nyugodtabban és kiegyensúlyozottabban kezelnéd, szerintem minden rendben lenne.

Te magad mondtad, hogy elkényeztetted, innentől felesleges állandóan orvoshoz hurcolni, úgysem fog semmi kiderülni. Te magad generálod a problémát, és csak rajtad áll, hogy változik e a helyzet.

2012. ápr. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
az sose át, ha másik orvos is megnézi, de szerintem sincs eü problémája. türelemjáték ez a kutyával, sarkosan fogalmazva az veszít, aki előbb összeroppan és megadja magát... az enyém is megcsinálta velem, hogy napokon át nem evett, mert a fejébe vette, h amit én eszek sokkal finomabb és ő ezentúl már csak azt hajlandó. olyan volt, mintha jogot formálna rá. hosszú, hosszú napokon át az ment, h a saját táljából, a saját tányérjából egy falatot sem, de ha én ettem, olyan bociszemekkel nézett ám, mint aki menten éhenhal, ha nem dobok neki egy falatot. kutya nehéz volt, mert tudtam, hogy napok óta nem evett és tényleg éhes, de nem adhattam neki, mert ha ő töri meg az én ellenállásomat, akkor állandósul ez a diszfunkció. a második hét elején feladta, odament a táljához és szabályosan kizabálta a kaját. előtte, azóta semmi probléma a kajálással. minden kutya más, de ez az egy közös, hidd el. a kutyák ösztönlények, jobban mint az emberek, egyik sem éhezteti magát halálra, ha van lehetősége enni. (hacsak nincs szervi baja)
2012. ápr. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
a saját táljából, a saját kajájából*
2012. ápr. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok

11-es kommentedre reagálva


én nem keménykednék vele, nem kell, h napokig ne adj neki enni. csak te tudod, h más kutyák milyen sanyarú körülmények között élnek, ő nem hallott még a menhelyi kutyák létezéséről, a kétnapos kajamegvonás alatt se az ugrana be neki, h ó, hát nekem most olyan sz.r mint a menhelyen :)


tudom, h ezt nem szokták tanácsolni, mert ellentmond a kutyasulik nevelési elveivel, de én a helyedben adnék neki egy esélyt: kivételesen (csak amíg a probléma tart), nem vedd el előle a kaját. tartsd mindig ugyanott. tudja, h az az ő kajája, ha felé megy, bíztasd, h "gyere, egyél", de max 1 v 2-szer, aztán ne foglalkozz vele tovább, tedd a dolgod, mintha mi sem történt volna. ne húzd fel magad, ne kezd el aggódni, rágörcsölni. épp azt akarjuk elérni, h a kajálás újra természetessé váljon, most nálatok sajnos túlságosan felértékelődött a jelentősége. én a helyedben nem csinálnék belőle nagy ügyet, ott van, egyél, ha kell. ez neked is megnyugvás, mert nem gondolkozol minden másodpercben azon, h ha vajon most elétennéd a kaját, enne-e. az én kutyám akkor próbálkozott be, amikor új lakásba költöztünk. az egyetlen régi, megszokott tárgy a kosara, és a két tálja volt. minden más új. ekkor jött nála az az ötlet, h többé nem eszi meg a prémium tápot, amit 3 éve kap. Nem tettem el előle, telepakoltam és hagytam, h ott álljon függetlenül attól, h hozzányúl-e. előttem úgy 8-9 napig nem evett, de láttam, h nagyon nagyon picit azért apadt a tápmennyiség a tálban és néha hallottam, h az éjszaka közepén kimegy és eszik egy pár falatot. ebből tudtam a leginkább, h ez róla és rólam szól, a mi kétszemélyes játszmánk. sosem evett, ha láttam. vagy akkor, ha elmentem itthonról vagy akkor, ha azt hitte, alszom. egyébként ez sem jó jel, de ezt a részét a cél érdekében "benyeltem", ami pedig az volt, h a saját tápját egye és ne akarjon kizárólag az én kajámon élni. plusz nekem is kellett az a megnyugvás, h azért ha néhány darabot is, de eszik és minden nap van széklete... hogy meddig tartott, azt már korábban megírtam. azóta minden visszaállt a régi kerékvágásba, a szabályok betartásával, felém maximális tiszteletet mutatva eszik, ahogy a nagy könyvben meg van írva.

2012. ápr. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm a fájó igazságot mindenkinek , Szilvi a Te első pár sorodon el is sírtam magam , mert soha nem akartam , hogy ilyen legyen a kutyám .

Őszintén , soha nem gondoltam , hogy ennyire szeretem az állatokat , mint ahogy ,

Tavalyig nem is volt semmilyen háziállatom.

Aztán vidékre mentünk és találtunk egy kóbórkutyit.

Nagyon koszos , bolhás, lefogyott,éhes, kis kutya volt.

Annyira félt , hogy a befogása is több mint 1 órába telt, folyamatosan elfutott , mindig csak 1 cm. kellett volna,de az ottaniak segítettek.

Volt aki azt mondta , néha kidob valami maradékot , de nem kell neki, mert van már 2 , nem tudná eltartani !

Én sajnáltam otthagyni .....

Nos befogtuk , hazahoztuk , megetettük , lefürdettük , és másnap elvittem dokihoz.

Mivel nem tudtuk mi az előélete, megkapott minden oltást , féregtelenítést és vettünk vért is , hogy nincs e valami belső-vagy fertőző betegsége!


A doki már akkor jelezte , hogy sajnos egy nagyon öreg kutyáról van szó a fogai hiányosak a tekintete üveges volt.

(fehéres volt -szürkehályog)


Másnap mondta megvan a labor , menjek vissza , kielemezzük , !

Már amikor visszamentem , láttam valami nincs rendben , a doki el is kezdte sorolni:-Májnagyobbodás


-tüdeje tele van vízzel

nem is sorolom , mert :-(((((((


Ajánlotta a röntgent , ami még +-ban kimutatta hogy a bal lábában van 1 lövedék.-((((


Nem is tudom milyen sorrenben tudtam meg ezeket, de egy napon .

Ajánlotta a doki az elaltatást , mert gyógyíthatatlan , max csak ki lehet tolni az időt!

Én nem mentem bele , a kezelést választottam.

Minden másnap a dokinál kezdtünk , vízhajtó szuri, hogy kapjon levegőt(mert nagyon fulladt), fájdalomcsillapítók , mert rengeteget sírt...............(most Én is)


Nagyon erős asztmával szenvedett és ha ez még nem volt elég , légcsőszűkületes volt , ami folyamatos krahácsolással , fuldoklással járt.

Ezt 1 hónapig bírtuk, lelkiekben megtörtem , ezalatt az 1 hónap alatt nem aludtam , virrasztottam mellette, (öregedtem vagy 5 évet)simogattam , így aludt egy kicsit.Amúgy az utolsó 1 hétben már fel sem tudott kelni , semmi ereje sem volt , csak sírt. December 4-én altattuk el !


Ez az időszak nagyon nehéz volt ,utána 2 hétig csak sírtam .

Annyira sajnáltam , hogy nem tudtam többet adni , segíteni rajta...........

A dokinő már a végén szinte ingyen kezelte, Ő is sírt amikor bevittem ,

Meg is említette , hogy 30 éve állatorvos, de Ő még ilyet nem látott, hogy ennyire kitartóan küzdtünk a kutyáért.

Sokan ,. ha a kutya beteg és több mint 10.000 ft-ba kerül a gyógyítattása inkább megválnak tőle...!



A mai napig nem szűnt az iránta érzett szeretetem , szinte minden nap eszembe jut, időnként megnézem a fotókat és pityergek:-(((((


Tudom , hogy ha az utcán marad még ennyit sem élt volna, de akkor is , annyira sajnáltam , hogy nem lesz nekem többet , hogy csak ennyi jutott nekünk.Az első naptól éreztem , hogy hálás , örül , hogy egymásra találtunk ,csak nem tudta mit akarunk tőle , amikor be akartuk fogni és nagyobb volt a menekülési ösztöne , mint a fájdalmak , amivel már akkor is küzdött.

Hiszitek , vagy sem ,betegen is mindig elvánszorgott a lakásban ahol Én tartózkodtam lefeküdt és csak nézett.

Úgy nyugodott meg !Pedig rövid időt töltöttünk együtt,de még is nagyon összenőttünk !

Írtó okos kiskutya volt , ismert minden vezényszót, ....

Biztos foglalkozva volt vele, elszökhetett, vagy kidobták valamiért!(lehet pont azért mert beteg lett)

Nem tudom , mert amikor Én rátaláltam , már régóta kóborolt a helyiek szerint és sem nyakörvenem volt rajat, sem csipp nem volt benne !


30 éves koromig nem volt semmilyen állatom és egyszer csak lett egy nagyon beteg kiskutyám ,ez úgy érzem , hogy jobb emberré tett.

Tipika "talpraesett" csaj vagyok , aki tudja mit akar az élettől , Bethlike megtanított a nyugodtabb , megfontoltabb életre.

Előtte , nem volt olyan , hogy ne szóljak vissza , ha valaki olyat mond ami nekem nem tetszik, mára már fordítva van , inkább odébb állok , nem foglalkozok ilyen apróságokkal.

Az élet sokkal több , és nagyon rövid !


A párom , vette nekem ezt az új pici kiskutyát, akit mint már írtam akaratlanul is nagyon félreneveltem a szeretetemmel !!


Bethlikét kerestem és láttam benne , mert Ő is yorki volt.

Most meg nem tudom hogyan tovább !

Soha nem szerettem azokat a nyafogós csajokat , akik x összeget költenek a kutyájukra és egy aranyszarókát nevelnek belőlük ,

És belőlem is ilyen lett !!

Csak nehéz a felismerés , mert nem tölt el büszkeséggel , hiszen nem csak Én szenvedek , hanem minden bizonnyal a kutya is .


Igazatok van , először magamat kell kezelnem és csak utána a kutyát.


De tudat alatt félek , hogy Őt is elveszítem , mint Bethlikét .


Jó lenne ha ide is ellátogatna Cesar Miller , vennék is tőle leckéket:-)


Köszönöm a hozzászólásokat, erős leszek és kitartó, mert azt szeretném , hogy boldog és kiegyensúlyozott legyen a kutyám !!

2012. ápr. 19. 14:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!