Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha a kutyámat...

Mit tegyek, ha a kutyámat megtámadja egy amstaff? Ti mit tettetek volna?

Figyelt kérdés
Ma sétáltattam a mentett, félős kutyámat a mezőn, mire a jött 2 ember egy amstaffal. Valamilyen indíttatásból a mihelyst meglátták a kutyámat, elengedték az amstaffot, aki egyből odarohant a kutyámhoz. Egyből ledominálta az ebemet, aki persze félt. Mondtam a gazdának, hogy azonnal hívja vissza, kb. 10 percig szólongatta a kutyát, aki le sem sz-rta. Aztán újra szóltam, akkor szép türelmesen odajött, nem sietett el semmmit. Addigra már ordítottam a kutyájára, hogy húzzon el, de megfogni nem mertem, mert rohadtul vadnak tűnt. Mikor odaért az ürge, egy 'nagyon kulturált' kinézetű ember, ordítottam vele, hogy mi a francért nem neveli meg a kutyáját, mire annyit mondott, hogy 5 hónapos. Azt hiszem, legközelebb lefújom a kutyát gázsprével, csak félek, hogy az enyémre is megy, és hogy megvernek...

2012. ápr. 23. 19:39
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
Közben látom a további kommenteket, válaszaid. Ez esetben biztos értenek hozzá a suliban...
2012. ápr. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
19:54-es vagyok.Ha tényleg kölyök volt akkor nem fújtam volna le mert azok még játszanak,de ismeretlenként nem tudhtaod hogy mennyi idős.Nálunk a környéken a szokás általában hogy megkérdezzük hogy bemehet e a kutya,odameet-e hozzá stb nem csak úgy elengedni.
2012. ápr. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 A kérdező kommentje:
Maximálisan megbízom a kiképzőben, pár alkalom alatt nagy fejlődést értünk el a kutyánál a segítségével, nem szándákozom felülbírálni a szavát, hogy 'én jobban tudom', aztán csak csodálkozhatok, hogy miért nem javul a kutyám magatartása. Amíg nem volt problémás kutyád, nem tudhatod, hogy mennyire ki kell kerülni bármilyen negatív helyzetet, mert nagyon ingatag a lelki állapotuk.
2012. ápr. 23. 20:03
 14/45 anonim ***** válasza:
100%
Mi tegnapelőtt sétáltunk 2 kistestű kutyával, egy fél éves bullmaci keverékkel, az én egy éves bernimmel, és a kisfiammal. Ránktámadt egy staffi, agazdája ott ugrált,hogy tépessük szét... A bullmacimixet,meg a bernimet elengedtünk. Szerencsénk volt,mert csúnyám elrendezték, igaz, a kölyköt ledominálta, de azonnal le lett róla rúgva. Az én kutyám viszont meglyuggatta... Szerintem sok mást nem lehet tenni. Ha komoly a támadás,és veszélyben van a kutyám,szó nélkül közbelépek.
2012. ápr. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Pár hónapja egy kau támadt ránk. Szó nélkül lerúgtam a kutyámról. Nekem ő olyan,mintha a gyerekem lenne, megvédem,még ha megszívom,akkor is
2012. ápr. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy igazad van, de sok helyen azt olvastam, hogy még jobban feldühítem a kutyát, és mindketten még jobban megszívhatjuk.
2012. ápr. 23. 20:21
 17/45 anonim ***** válasza:
Vigyél magaddal paprika spray-t. Az a leghatásosabb ilyenkor. A kutya nem fog tudni mit csinálni, ha lefújod vele. Mindig legyél nagyon körültekintő. Én pl ha idegen kutya jön megfogom az enyémet vagy pedig odébb állunk. Max, ha a gazdija azt mondja, hogy normális és látom, hogy nem agresszívan közeledik az enyémhez akkor elengedem. De inkább csak akkor szoktam, ha többször látok egy kutyát és nagyjából látom, hogy normális-e vagy sem. Mi elég hátrányos helyzetben vagyunk, mert nekem kistestűm van és kan, itt meg csak nagytestű van szinte. Úgyhogy aggódom érte rendesen. De próbálok nagyon résen lenni és figyelni amire tudok, paprika spray a zsebben!!
2012. ápr. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:

szia.

lehet lepontozol de nem baj.

nekem is 5 honapos amstaffom van.en persze nem engedem el ha latok mas kutyat,de ha a gazdi benne van a jatekban akkor igen.

ha nala kissebb meretu a kutyus akkor o is ugy JATSZIK hogy egyfolytaban ledonti es ra rakja a tappancsat.de neki ez csak jatek.nem agressziv.mivel meg kolyok ha a masik kicsit is megmorogja,egybol hatral es bedominal.

Ha valoban 5 honapos volt az a kutya amit irtal biztos nem akart rosszat tenni kutyadnak.es neki kell hogy mas kutyakkal ismerkedjen.ha nem akarod amstaffokkal akkor mas kis testu kutyakkal.

amikor az enyem meg csak 3 honapos volt,felenk is kozelitett egy hatalmas amstaff,egybol felkaptam,pedig tudom hogy ezt nem szabad,de feltettem ot.es csak a szag utan ment,nem latta hogy a kezemben a kolyok

2012. ápr. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
Utolsó, azt a részt láttad, hogy a kérdező megkérte a gazdát, hogy hívja vissza a kutyáját? Ha neked valaki szól, hogy hívd el a kutyádat, nem teszed meg?
2012. ápr. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
persze hogy vissza hivom.de azt is leirtam hogy nem engedem el csak ugy.figyelembe veszem a masik gazdat is.csak akkor ha benne van a kozos jatekban
2012. ápr. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!