Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha a kutyámat...

Mit tegyek, ha a kutyámat megtámadja egy amstaff? Ti mit tettetek volna?

Figyelt kérdés
Ma sétáltattam a mentett, félős kutyámat a mezőn, mire a jött 2 ember egy amstaffal. Valamilyen indíttatásból a mihelyst meglátták a kutyámat, elengedték az amstaffot, aki egyből odarohant a kutyámhoz. Egyből ledominálta az ebemet, aki persze félt. Mondtam a gazdának, hogy azonnal hívja vissza, kb. 10 percig szólongatta a kutyát, aki le sem sz-rta. Aztán újra szóltam, akkor szép türelmesen odajött, nem sietett el semmmit. Addigra már ordítottam a kutyájára, hogy húzzon el, de megfogni nem mertem, mert rohadtul vadnak tűnt. Mikor odaért az ürge, egy 'nagyon kulturált' kinézetű ember, ordítottam vele, hogy mi a francért nem neveli meg a kutyáját, mire annyit mondott, hogy 5 hónapos. Azt hiszem, legközelebb lefújom a kutyát gázsprével, csak félek, hogy az enyémre is megy, és hogy megvernek...

2012. ápr. 23. 19:39
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


"Aztán újra szóltam, akkor szép türelmesen odajött, nem sietett el semmmit. Addigra már ordítottam a kutyájára..."


A másik gazda jól tette,hogy nem kezdett el rohanni,azzal a saját kutyáját is idegessé,feszültté tette volna,így lehet hogy valóban baj történt volna. Te pedig az ordítozással nem sokat haladtál előre(gondolom tapasztaltad)Az ilyen találkozásoknál a legjobb,ha megpróbálsz teljesen nyugodt maradni,mivel a kutyák a nyugodt,határozott energiát követik.A falkavezér mindig az:)

Visszatérve a problémádra,szerintem sem volt támadás,én láttam már verekedő 4-5 hónapos amstaffokat is (nálam is volt egy 5 hónapos rehabilitációra szoruló staffi kislány)és hidd el,hogy amiről te beszélsz az nem "támadás". Alapból igazad van,a másik gazdával szemben,valóban ő volt a felelőtlen,de neked is meg kell tanulnod ezeket a helyzeteket kezelni,mert sajnos sok ilyen balf@sz van a világon.Ha valóban jó a trénered,akkor próbálj vele hasonló váratlan helyzeteket átélni,hogy elmondhassa,hogyan kell reagálnod,hogy se a másik kutya,se a te kutyád ne váljon agresszívvá.

És még annyit,hogy nyugodtan mondhattad volna a másik gazdinak,hogy az nem "érv" a nevelés hiányára,hogy a kutya még csak 5 hónapos. Nekem is staffom van,igaz már 11 hónapos,de 5hónaposan is rendesen meg volt nevelve,soha nem volt rá okkal panasz.

2012. ápr. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:

Hát itt annyit tehetsz legközelebb ha tudod hogy a kutyád félős olyan helyre viszed ahol nem engedik el a kutyákat.

Debrecenbe is van egy hely mindenki elengedi a kutyákat összeismerkednek és szinte már falkába verődnek,nekem egy szuka rottim van és nem bántott senkit csak ismerkedett,mindenki szívesen fogadott és nem úgy hogy rottis szétszed mindenkit mert elsőnek minden kutya ismerkedik.Ja a másik meg az hogy a gazdája ha hívta és nem ment oda szerintem avval foglalkoz hogy te neved meg a kutyád és ne a másé legyen nevelt,mert ha a te kutyád tudja mit kell csinálni akkor semmi gond nem lehet.

2012. ápr. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 A kérdező kommentje:

A válaszíró 16%-ban hasznos válaszokat ad.


Szerinted mégis mi a jó életért hordom kutyaiskolába? Hogy legyen hova kidobnom a pénzt? Aha, a huskyt, akinek akkora a mozgásigénye majd pórázon tartom más eszetlensége miatt. Marad a bot meg a paprikaspray.

2012. ápr. 24. 21:56
 24/45 anonim ***** válasza:
Ja de te nagyon okos vagy....És ha véletlen hamarabb kapja el a kezed mielőtt a bottal megütnéd...vagy a kutya a hibás??Nem hanem a gazdája látszik hogy elég .... vagy ha nem érted ha nem tud a kutyád alkalmaszkodni vidd olyan helyre ahol egyedül lehet.
2012. ápr. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 A kérdező kommentje:
Lesz-rom, ki a hibás, az ÉN kutyám érdekel, ha a gazda nem tud vigyázni a kutyájára, az az ő baja.
2012. ápr. 25. 09:16
 26/45 anonim ***** válasza:
15%-os! Te honnan kerültél elő? Ekkora hülyeségeket beszélni...
2012. ápr. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:

De ez most milyen már?!?! Miért van mostanában ilyen sok probléma a kutyákkal? Miért van ennyi hülye ember, félrenevelt kutya?


Velünk is pont ez történt, rehabilitálni próbáltam az igencsak asszociált, ugatós yorkimat, már abszolút nem ugatott minden szembejövőre, és akkor egy jack russel egy pillanat alatt romba döntötte az egész több hetes munkákat, azzal, hogy rajta nem volt póráz és játszani szeretett volna úgy, hogy felborítgatja az én kutyámat, az enyém meg a póráza miatt nem menekülhetett... Őt se tudta megfogni a gazdája hosszú perceken keresztül. Teljesen egyetértek veled, kedves kérdező!


A másik, ami történt velünk, és a hajam égnek állt, hogy sétáltunk a kutyaparkba a kis tüzelős yorkimmal meg sztafimmal(abszolút jólnevelt), és odajön egy nagydarab ír szetter, kb 60 kg, szaglássza a yorkim, felvettem, mert nem tágított, a kutya erre a lábamat kezdte el ......, a gazdája továbbra is ült a park másik végén a padon, és le se sz.rta (talán még jót is nevetett), háromszor hágta meg a lábam, negyedjére belerúgtam, el is ment. A lábszáramon még most is látszanak a karmolásai és kék foltjaim, pedig 3 hete volt... A kutya és a gazdája am nyugalmazott rendőr és eb... Szép világunk van!!!

2012. ápr. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
De az olyan Érdekes hogy a Rottweilert,Amstaffot,a Pitbull meg ilyen kutyákat próbálnak oltani állandóan van ilyen.De jó már hogy csak ez a 3 kutya az idegbeteg hülye!!!
2012. ápr. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:

Igen a a kérdező sztem rosszul tette fel a kérdést,mit tegyek ha a kutyámat megtámadja egy másik kutya.



Az a baj hogy vannak felelőtlen gazdák,akik nem tartják be a szabályokat.Nekem pl.akitám van és nem mindegyik kan kutyával jön ki,az enyém nyugodtabb típus és nem szereti ha odamennek hozzá,magának való de van pár vele egynemű akivel kijön aki szintén nyugodtabb típus pl.egy angolszetter stb.Viselkedése miatt pórázon vezetjük,a kutyafuttatónál mindig várunk hogy bemehessünk.Akik utánunk érkeznek azok várnak vagy fordít egy kicsit vag fordítva,az új gazdik meg van hogy beengedi szó nélkül a kutyáját,póráz nélkül és csodálkoznak hogy megtörténik a baj.


Vagy egyszer kutyámat sétáltattam,odajött hozzá egy kiskutya,a kutyámnak beleharapott a nyakába,az enyém meg a földbe döngölte.MJit ne mondjak nem tetszett a gazdájának,de így járnak azok akik ismeretlen kutyához odamennek.Nem véletlenül találták fel a pórázt.

2012. ápr. 28. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 A kérdező kommentje:
A Rotit nem oltom, nekem is volt. Ha egyszer amstaff volt, és minden második neveletlen kutya az, akkor nem fogom azt mondani, hogy magyar vizsla vagy bolognese.
2012. ápr. 28. 08:21
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!