Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ma oda kell adjam a szobakutyá...

Ma oda kell adjam a szobakutyámat, és nagyon aggódom. Jól döntöttem?

Figyelt kérdés
Anyagi okok miatt kell megválnom tőle.Eddig biztos voltam benne,hogy neki is az a jó,ha elajándékozom,boldogabb lesz,de most teljesen kész vagyok.Már reggel is idebújt hozzám,èn mèg most nem tudom abbahagyni a sírást.Mi van ha nem bánnak majd vele szèpen,mi van ha szomorú lesz.Szegénykém azt sem tudja majd,hogy.mièrt.hagytam el,csak egyszer már nem leszek ott.Jól döntöttem,vagy inkább maradjon velem szegénységben ès majd csak megleszünk?Rokonokhoz,barátokhoz sajnos nem tudom vinni.

2012. máj. 14. 06:46
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
67%
Én is voltam fél évet munkanélküli, az élettársam fizetett mindent. Viszont az sohasem fordult meg egyikünkben sem hogy lemondjunk arról az élőlényről akiért felelősséget vállaltunk! (a kutyánkért)
2012. máj. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%
Jól döntöttél, hogy elajándékozod. Nézd meg alaposan kinek adod oda, biztos szeretni fogják. Szegény kutyus megfázik, kificamodik a bokája vagy bármi, Te nem tudnál neki segíteni. Helyezd az ő biztonságát, a Te vágyaid elé, így lesz neki is a legjobb, felelősségteljesen döntöttél!
2012. máj. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%
Ne bántsátok már szegényt. Nyilvánvalóan nem könnyű neki sem.
2012. máj. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
27%
Én meg akkor sem hiszem el hogy a kutyának ne jutna ételmaradék. Meg lehet kapni 15 kilós száraztápot kétezer forint alatt. Azt összekeveri néha májkrémmel, vagy kifőtt tésztával, vagy levessel, és végszükségre megfelel.
2012. máj. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%

Hát még mindid nem veszitek észre, hogy hogyan fordul (ki) a világ körülöttünk?!

Szinte hetente van ilyen kérdés és bizony hiában írja valaki azt, hogy miért nem gondolkodott valaki előre?


Mikor szépen indul az életed, aztán egyszer csak hipp-hopp nincs melód, beteg leszel, nem tudok a rezsiket fizetni és jön az özönvíz?

Hát ez a rohadt dolog az egészben HOGY BIZONYTALAN AZ EGÉSZ ÉLET!


Mikor a híradóban arról van szó, hogy a kormány mindent megtesz azért, hogy az emberek vállaljanak gyereket. Snitt és a következő híradás már arról szól, hogy az éhező gyerekeknek létesült alapítvány hány gyerekről gondoskodik az országban?

Ez normális a XXI. században Európában? Igenis az emberek nagyobb része nem azért válall gyereket/állatokat, hogy aztán szépen az államra bízza őket!!!


A háborgók pedig legyenek szíves szétnézni a környékükön és igenis nem becsukni a szemüket, ha szerencsétlen állatot látnak és hümmögni hogy nem az Ő dolga.

2012. máj. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
100%
....nem tudom, hogy milyen érzés lehet ételmaradékon tartani a kutyát, hol etetni-hol nem, illetve ha valami baja van húzni az állatorvost? Ami eddig ugye nem így működött. Száljatok már le erröl a regényes színtről. Az élet teljesen más a szegény emberek szemszögéből........
2012. máj. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%

"Kedves" Válaszolók!

Szegény gazdi már így is kétségbe van esve, miért bántjátok?

Sokunknak az internet munkaeszköz!

Mint írta a kérdező, nem is az Ő nevén van, a lakbérben benne az ára, tehát ezen már ne lovagoljatok!

Másik: még 1 éve is más volt az élet, igen, jobb, mint most.

Emberek ezrei kerülnek az utcára, kénytelenek 22 ezres segélyen, 47 ezres 8 órás "munka"béren tengődni, miközben a rezsit fizetni KELL!

A kérdező igenis a kutyájának a legjobbat teszi, ha olyan helyre adja, ahol a megfelelő tartási körülményeket biztosítani tudják!

Itt NEM csak a kajáról van szó!

Bele tartozik az oltás, az élősködők elleni szerek, urambocsá az orvosi kezelés is!

Ez nem 2000, hanem rosszabb esetben 21-30-5t0 ezer Ft is lehet!

Most lebeszélitek, hogy odaadja a kutyát egy jó gazdának /a kérdező is az, csak szegény!/ és holnap megcsípi egy kullancs, ami fertőzött, akkor Ti fogjátok fizetni az orvost, akik ellenzitek a dolgot?

A felelős állattartásba igenis beletartozik a felelős gondolkodás is, mi lesz ha.........?

Még annyit tennék hozzá, tenyésztőtől, ha kutyát vásárolsz/jobb helyen/, általában benne is van a szerződésben, hogy megváltozott körülmények esetén a kutyát visszafogadja, vagy megfelelő gazdát keres neki!

Kedves kérdező!

Tudom, hogy fáj a döntés, de ne habozz egy percíg sem, a kutyának is jobb lesz, hidd el! Az, hogy nap, mint nap idegeskedsz a betevő falatért is, hidd el, rányomja a bélyegét a kapcsolatotokra is a kutyával, ő érzi a feszültséget!

Hiányozni fogsz neki, ez természetes, de egy-két hét alatt megszokja az új gazdit is, hiszen még szinte kölyök!

A jót könnyű megszokni!

Próbálj most arra koncentrálni, hogy TÉNYLEG a megfelelő, szerető gazdát találd meg számára!/szaporítóktól óvakodj, meg a mézesmázos"gyermekem régóta ilyen kutyát szeretne", stb. facebook, iwiw, google , itt próbálj azért kicsit keresgélni, névre, tel. számra,. Én is akadtam már olyan gazdijelöltre, aki kutyát szeretett volna, és kiderült, van vagy 3 fajta kutyája, többek között friss alom is. Google:név település, esetleg tel.szám, és ha nem találsz gyanus hirdetést, akkor kezdj el/

Hidd el, az új családja örülni fog neki, és biztosan küld majd neked képeket tucatjával, és, ha majd az anyagiak megengedik, te is látogasd meg néha a kutyust.

Fel a fejjel

2012. máj. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, valamiért elment befejezetlenül a levél, tehát: ha nem találsz semmi gyanúsat a leendő gazdiról, akkor kezdj el csak érdemben beszélgetni a tényleges elvitelről. Előre beszéljetek meg mindent, nehogy a későbbiekben félreértések legyenek köztetek, így majd nyomon tudod követni a kutyusod életét a továbbiakban is.

Fel a fejjel, és kitartás!

Drukkolok Nektek, hogy jó gazdit találj!

Üdv.

2012. máj. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a biztató szavakat ès hogy van olyan aki megérti a helyzetemet.Majd írok,hogy hogyan sikerült a találkozó.
2012. máj. 14. 09:59
 30/36 anonim ***** válasza:
Ne félj, nagyon fiatal még a kutyus, ha jó gazdit találsz, jó döntést hoztál, Neki jobb lesz így. Jó, hogy az ő érdekeit nézed! tarthatnád összekunyerált maradékokon (ami mellesleg túl fűszeres egy kutyának), vagy "kotyvalék" kajákon, de az nem lenne jó neki. Ráadásul oltás, állatorvos, bármikor jöhet váratlan kiadásként, és sajnos egyáltalán nem olcsó. Sok sikert a továbbiakban! (és nézd meg jól a kiszemelt gazdit)
2012. máj. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!