Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nagytestű kutyafajtát...

Milyen nagytestű kutyafajtát ajánlatok nekem, ami jön velem futni, otthon nyugodtan van, bírja a gyűrődést, könnyen kezelhető? Ha egy mód van rá, lehetőleg meg is védjen ha van valami!

Figyelt kérdés
2012. jún. 15. 15:38
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:

Egyébként ha első kutya lesz és a neme lényegtelen neked akkor szukát ajánlok ők könnyebben kezelhetőek egy kicsit:D

És nagyon fontos hogy jó kennelből vedd pl a Vörös hegyi ,ő nagyon felelősségteljes és elismert tenyésztő!:)

Végre valaki akinek tetszik ez a fajta!:D

Nem értem egyébként hogy nem terjed el még jobban mert egyszerűen tökéletes kutyák!

2012. jún. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:
Köszi! És főleg azt, hogy ha te ide nem írsz, akkor tuti sosem hallok erről a fajtáról! :D
2012. jún. 15. 18:33
 23/39 anonim ***** válasza:
Nincs mit ! Én is csak nagyon véletlenül láttam meg a nevét:)
2012. jún. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig a válaszokat, lehet, hogy írta már valaki, én a német dogot ajánlom.
2012. jún. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
Vöröshegyi tenyészetből van az egyik csoporttársunknak a suliban az egyik kutyája. Nagyon küzd vele a nő, egyáltalán nem könnyen kezelhető. 0 kutyás tapasztalattal, iskola nélkül nem ajánlanám. Ha mégis howavart és vinnéd suliba is, nagyon jó sulit kéne találnod (pl. tükörsulik).
2012. jún. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:

A boxer könnyen kezelhető de otthon nincs meg nyugodtan.

A német dogot ajánlom, otthon nyugodt, de szeret futni, őrző-védő anélkül is, hogy erre be lenne tanítva. Könnyen megtanulja az alapokat.

2012. jún. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:

Biztosan ha nem könnyen kezelhető akkor nem jól van nevelve, vagy ilyen a vérmérséklete, fiú kutya, ilyenek. Én egy nyugodtat fogok választani, szukát, az biztos, szal eleve könnyebb dolgom lesz. Igen, a kutyasulira már gondoltam én is, pont erre a tükörsulira.

Korábban szemeztem a német doggal, de mióta erről a hovawartról hallottam, nem érdekel más fajta. Egyszerűen, csak annyira tetszik! Más fajtánál még nem volt ez.

Am annyiban kezdő vagyok, hogy saját kutyám még nem volt, de a rokonaim kutyáival már foglalkoztam sokat, simogattam, sétáltattam, sőt futni is jöttek velem, meg kirándultunk az erdőkben.

Sokat tanulmányoztam írásokat a kutya neveléséről, főként Cesar Millant, szerintem segíteni fog. Anyukámnak meg már volt számtalan kutyája, az utolsó 20 évvel ez előtt volt, egy sarplaninai juhászkutya, idő előtt elhalálozott a szomszéd megmérgezte. :'(

Nah szóval meg hogyha kutyasuliba is elviszem, nem lesz probléma. :D

2012. jún. 15. 22:25
 28/39 anonim ***** válasza:

Értem :)

A jelleme, mozgásigénye is tetszik, úgy érzed passzolnátok, vagy csak a külső fogott meg?

Én azt javaslom, mielőtt magadhoz vennél egy howavartot, látogass el kiállításokra és beszélj tenyésztőkkel is, hogy sokkal többet megtudhass a fajtáról - a hétköznapokról, ne csak a fajtaleírásról :)

2012. jún. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:

Igen az tényleg fontos hogy kiállításon is megnézze az ember a fajtát mert azért élőben teljesen más mint a neten..

Szerintem ha kellő következetességgel neveled , és persze jártok kutyasuliba akkor azért nem olyan makacs fajta.:)

És jó is hogy szukát akarsz.

Ajánlom a fórumukat olvasgatni és itt beszélhetsz olyanokkal akik együtt is élnek egy(vagy több) hovival. [link]

Olvass sokat a nevelésről és ne vágj bele elhamarkodottan és akkor minden oké lesz !:)

2012. jún. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 A kérdező kommentje:

A fajta egyedei nagy erejűek, mégis igen fürgék, aktívak, kitartóak. Minden hovawart nagyon ragaszkodik a gazdájához, de az egész családhoz is. Természetéből adódóan kiegyensúlyozott idegrendszerű, kedveli a simogatást, játék közben sohasem durvul el. A gyerekek hűséges pajtása, és féltő őre. Nevelése nem problematikus, természetes engedelmességéből fakadóan készséggel teljesíti a parancsot.

Ezt róla írták a neten, remélem igaz lesz. :D

2012. jún. 16. 00:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!