Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kan kutya ivartalanítása...

Morsi77 kérdése:

A kan kutya ivartalanítása tényleg rossz hatással van az állatra?

Figyelt kérdés
Az állatorvosunk és az apukám is azt tanácsolta, hogy ne ivartalanítsam a kutyám, mert akkor egy lusta, dagadt, bamba kutya lesz. Szerintem ez nem így van, sokat olvastam róla és maximálisan az ivartalanítás mellett állok, de addig nem tehetem meg, amíg apa nem ért ezzel egyet! Márpedig akkor nem maradhat a kutyám velünk, hiszen szukákkal él együtt és nem akarunk kiskutyákat... Tapasztalok? Kinek hogyan viselkedett előtte, utána ?

2012. jún. 30. 16:59
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Hát ő sem emeli, de nem is guggol :D állva pisil, elég fura :D
2012. jún. 30. 20:36
 12/29 anonim ***** válasza:

:DD

Na, ha van kertetek és pl. tujáitok, akkor azoknak az alja is megmarad szép zöldnek :D Ismerősöm is ivartalaníttatta a kutyusát, de bánja, hogy nem ivarérés előtt, mert így hogy emeli a lábát a kutyusa, így a tuja bánja :D

2012. jún. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

Azt mondta, az állatorvos, hogy dagadt, bamba, lusta kutyád lesz? Szép...

Semmit nem változott a kutyám, max annyit, hogy nem sír a tüzelő szukák után.

Az etetésére egy picit jobban kell figyelni, de az enyém sem hízott, pedig nagy zabagép. És ha nem hízik, nem lesz lusta sem.

2012. jún. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
Már majdnem 1 éve lett ivartalanítva a kan kutyám, a viselkedése semmit nem változott, ugyanolyan aktív, játékos maradt, mint előtte volt, abszolút nem lett bamba vagy ilyesmi. Nem is hízott el, ugyanolyan, mint ivartalanítás előtt, pedig nem kap kevesebbet enni és nem is mozog már olyan sokat, mert a lába már nem bírja a hosszú túrákat.
2012. jún. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

Alexandra : Van tujánk, de még sose pisilt rájuk, se mellé, remélem így is marad :D


Nemcsak ezt mondta, hanem azt is,hogy vigyük el más helyre ahol "kiélheti" magát ( ugye nekünk nem kell kiskutya, keverék ő is) és azt is mondta, hogy nem ér ennyit ez a kutya! ... szép szavak egy orvostól... :)

Theia köszi a választ :)

2012. jún. 30. 21:09
 16/29 anonim ***** válasza:
Mondd meg a dokinak, hogy az ország kutyatartói KÖVETELIK, hogy vigye vissza a diplomáját az ecserire :D De tényleg, hogy mondhat ilyet egy orvos?!
2012. jún. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

:DDD

Azt nem is mondtam,hogy szerintük én vagyok az önző és ártani akarok a kutyának csak azért,hogy megtarthassam...

2012. jún. 30. 21:34
 18/29 anonim ***** válasza:

Pff, ilyen egy doki. Vannak sajnos egy páran, akik visszaadhatnák a diplomájukat. Bár valószínűbbnek tartom, hogy ő abban reménykedett, hogy lesznek kiskutyák és majd legombolhat titeket az oltások árával.


Tuják kapcsán: még nem érdekli, de 100%, hogy fogja :D és ki fogja égetni az alján levő ágakat, ameddig elér a pisije ;)

2012. jún. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Szép kis állatorvos az ilyen, mondhatom. Honnan veszi, hogy lusta meg bamba lesz? Ez is fáról szedte a diplomáját...
2012. júl. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

Eddig minig nagyon rendes volt velünk, sokszor nem is kért pénzt, szóval nem hiszem,hogy emiatt... ő mindig is azt mondogatja nekem,hogy vegyek fajtisztát ( nekem keverékek vannak) de nekem tökéletesen megfelelnek ők is, imádom őket.. :)

A tuják meg... :D meglátjuk :D

2012. júl. 1. 09:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!