Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kan kutya ivartalanítása...

Morsi77 kérdése:

A kan kutya ivartalanítása tényleg rossz hatással van az állatra?

Figyelt kérdés
Az állatorvosunk és az apukám is azt tanácsolta, hogy ne ivartalanítsam a kutyám, mert akkor egy lusta, dagadt, bamba kutya lesz. Szerintem ez nem így van, sokat olvastam róla és maximálisan az ivartalanítás mellett állok, de addig nem tehetem meg, amíg apa nem ért ezzel egyet! Márpedig akkor nem maradhat a kutyám velünk, hiszen szukákkal él együtt és nem akarunk kiskutyákat... Tapasztalok? Kinek hogyan viselkedett előtte, utána ?

2012. jún. 30. 16:59
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Sajnos ez jellemző az orvosok egy részére,hogy az ember el sem tudja képzelni,hogy vitte ez végig az egyetemet ennyi ésszel..rengeteg a kókler. Sajnos a humán orvoslásban is.

Hány éves vagy? én azt javaslom,hogyha apád hajthatatlan,akkor vagy más rokonoddal (anyu,nagymami,stb) beszéld ezt meg ők talán normálisabban gondolkoznak. Ha minden kötél szakad,és van zsebpénzed ,tedd félre,és vidd el egy másik orvoshoz ivartalítani,mondjuk egy idősebb barátnőddel ha nagyon fiatal vagy.

2012. júl. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Igen, ez jó ötlet. Visszacsinálni meg ugye nem lehet, szóval vidd csak el, amikor apád nem tud róla. :)
2012. júl. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
Eddig is minden költséget( gyógyszerek, oltás) a saját pénzemből finanszíroztam, szóval ezzel nincs gond, de apa is nagyon szereti őket és azért mondta,hogy nem engedi, mert nem akarja,hogy rossz legyen a kutyának...
2012. júl. 1. 19:33
 24/29 anonim ***** válasza:
Jaj Istenem, ez az elvakultság...kérdezd meg apukádat, hogy biztosítja-e majd, hogy a kutya szukához jusson? Mert ha nem, akkor úgy gondolja, hogy jó lesz majd a kutyának? Pedig sokkal jobban járna, ha nem hajtanák feleslegesen az ösztönei. A kutya nem fogja azt gondolni, hogy "jaj, mit tettek velem, már nincsenek golyóim"! Észre se fogja venni. De ha nem ivartalanítják, akkor egész életében vágyakozni fog, meg hajtani fogja a vére.
2012. júl. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Anyukám barátja jut eszedbe egyébént apukádról. Neki is kan kutyája van és nincs ivartalanítva és teljesen odáig volt, amikor megtudta, hogy az enyém bizony lesz (szerintem a saját golyóinak képzelte a kutyáét :D).

Lényeg a lényeg, a kutyája többször átment csajozni pár utcával odébb, szóltak neki, hogy kiszökik a kutya, csináljon vele valamit. Egy darabig nem ment, majd újra, végül akihez mindig járt (hozzáteszem nem lett vemhes a szuka, sőt talán még az is kérdéses, hogy egyáltalán bármi történt), de a gazdája megelégelte és 99%-os biztonsággal mondható, hogy belökte az udvarlót egy mély gödörbe a házuknál, 2-3 napig bent volt a kutya, állítólag nem hallotta, ahogy ugatott, az ő elmondása szerint persze a kutya magától esett bele. Na persze.

Ez után az incidens után anyukám barátja azt mondta, hogy őt már nem (idősebb, altatás miatt) ivartalaníttatja, de a következő kan kutyáját egész biztos.

2012. júl. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

:SSS

hát én nem hagyom,hogy ezt történjen a kutyámmal!!!

2012. júl. 2. 21:28
 27/29 Bellington ***** válasza:

Sok férfi a férfiúi hiúsága miatt ellenzi a hím kutyák, lovak ivartalanítását. Közönséges érv lenne, de apukádat megkérdezhetnéd, hogy szívesen vállalná innentől az életfogytiglan cölibátust? :D

Én lovas vagyok. A csődöröket majdnem mindig ki szokták herélni, mert akkor kezelhetőbbek, nyugodtabbak, nem veszélyesek. De ha egy csődör soha életében nem fedezett, akkor lehet, hogy nyugodt marad.

Lehetséges, hogy a kutyáknál is így van. Ha tüzeléskor elzárjátok a szukáktól, nem biztos, hogy szenvedni fog. Nagybátyám ezt teszi két németjuhászával, a kutya meg fogja szokni és természetesnek veszi egy idő után.


És is inkább az ivartalanítást pártolom, nekem van egy kan németjuhászom és egy kis fiatal szuka amstaffom, a szukát fogom ivartalaníttatni, mert a kan semmi problémáját nem mutatja felénk, pedig a szomszéd kutya szuka és szokott tüzelni.

2012. júl. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 Bellington ***** válasza:
Helyesbítek, még mielőtt egy lovas lepontozna: Ha egy csődör életében nem fedez, van rá esély (már láttam sok példát), hogy nyugodt maradt. Persze gyakran történik másképp.
2012. júl. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Ha el is zárnám, nem biztos,hogy nem tudna mégis hozzájuk férkőzni, szóval inkább ivartalanítás :D köszi a választ :)
2012. júl. 13. 21:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!