Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem tiltják be, hogy...

Miért nem tiltják be, hogy panelba ne lehessen kutyát tartani?

Figyelt kérdés

Fogalmam sincs ti hogy vagytok vele, de én egyszerűen rosszul vagyok attól, ha valaki kutyát tart egy panelban.

Legyen szó bármilyen fajtáról, nagyságról, súlyról, mennyiségről stb.

Szerintem a kutya kintre való!

Félreértés ne essék, én imádom az állatokat, nekem is van egy beaglem, de csak akkor engedem be, ha pl: hideg van, vihar stb.

Szerintem egy kutya a kertben érzi jól magát, ahol szaladgálhat, szimatolhat, megjelölheti a maga területét!

Panelban csak fekszik, hullajtja a szőrét mindenhova( nem is értem, hogy lehet úgy lakni, ha meg épp becsinál akkor meg jól le van szídva , holott a gazda a hülye.

Nem is beszélve arról, hogy 10 emberből 9 nem szedi fel az utcán a kutya szart, mondván hagy lépkedjen benne a hülye ember, meg a kis gyerekek.

Ti nektek erről mi a véleményetek?

Lehet csak én vagyok túl kritikus , vagy más is látja így a helyzetet?


2012. júl. 4. 10:48
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
Hát igen mini kutyát akkor sem tartanék, ha utána,m dobálnák. Én ugyan panelba lakok, de több órát sétálunk és néha elmegyünk kirándulni.
2012. júl. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
11%
Egyetértek a kérdzeővel. Egy állat, de szerintem még a növények sem érzik jól magukat egy bezárt térben. Ráadásul kizárólag konzerven élnek ezek a szerencsétlenek, ivartalanítják őket. És ezek a gazdik merik azt állítani, hogy szeretik a kutyáikat. Akit szeretek, azt nem tartom bezárva, nem herélem ki, nem köttetem el a petevezetékét és rendes kaját adok neki. Az ilyen szerencsétlen gazdik fejében igen nagy baj van. Emberekkel nem értenek szót, nem szereti őket senki, ezért vesznek egy állatot. Nem beszélve arról, hogy gyakorlatilag kutyahúgy áztatta közterületeken élünk, ott játszanak a gyerekeink.
2012. júl. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
85%

Hogy mi a véleményem: az hogy h.lye vagy...már ne haragudj, de ez a kérdés kiírása is halál felesleges volt.


Egy kutya életét nem az befolyásolja, hogy hol lakik, hanem az, hogy miként éli az életét. Ahogy már előttem is említették, a kutya falkaállat, tehát akkor érzi jól magát, ha a falkájával, az emberekkel, a gazdáival lehet.


Egy lakásban (akár panelban is) tartott kutyával sokkal többet foglalkoznak, mint egy kertben tartott kutyával, már csak a "kényszer" miatt is, hiszen egy kertben tartott kutya akkor is el tudja végezni a dolgát, ha a gazdi épp fáradt, vagy esik az eső, vagy hideg van, de egy lakásban tartott kutyát akkor is le kell vinni sétálni.


Természetesen ez nem azt jelenti, hogy a kertben tartott kutyával nem foglalkoznak. A kutya-gazdi kapcsolat ettől független. A kutya boldogsága, életminősége nem attól függ, hogy hol van tartva...ezt meg kell jegyezni.


Ettől függetlenül mindenkinek fel kell mérnie, hogy az élete alkalmas-e kutyatartásra. Ha panelban tartja, ha kertben. A lakásban való tartás csak az ember hozzáállásán és akaratán függ...egy agarat, egy vizslát, egy tacskót, vagy bármilyen fajtát lehet lakásban tartani...ésszerű határok között, és megfelelő foglalkozás, törődés mellett.


Ja, és hogy az ember összeszedi-e a kutyasz.rt, azt nem attól függ, hogy lakásban tartja a kutyát...


És hozzá tenném: nem panelban lakom, kertvárosban. A kutyáim lakásban laknak, de szabadon kijárhatnak az udvarra...és boldog.

2012. júl. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 A kérdező kommentje:

11:17 szó sincs ilyenről!

Tény, hogy paneles kutyusnak is jobb dolga van, mint egy udvaron lévővel.

Én is mindig viszem magammal mindenhova , akár te, pedig te panelba tartod.

Nem a gazdákkal van itt gond, fogalmam sincs hol laksz, én Miskolcon és itt annyira rossz a helyzet!

Akik panelban tartanak kutyát, a többsége csak elvégezni a dolgát viszi le, és ennyi.Persze a lakásba nem látok be, de az utcán soha nem játszanának vele, 5 perc séta és le van tudva!

Én az ilyenek miatt kapok frászt!Nem pedig a te módszered miatt, mert te jól csinálod

2012. júl. 4. 11:25
 15/50 anonim ***** válasza:
82%
apocalypto te normális vagy? Szerinted az jó egy kutyának, ha egész életében kölyköket szül amit a kedves gazdik agyon ütnek vagy megfojtanak? Mert szerintem az ivartalanítást választanák. Szerintem a házi koszt a lehető legrosszabb egy kutyának.
2012. júl. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
6%
Ki vagyte, az isten, hogy csakúgy elvedd egy élőlény szaporodóképességét? Úgy látszik, neked fontosabb, hogy legyen kutyád, legyen valamid, mintsem tiszteletben tartanád az életet. Nem kéne ennyire kutyabuzzinak lenni.
2012. júl. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
88%
De képzeld el ennyire kutya bu.zi vagyok, mert ígyis tele vannak a menyhelyek, mert sokan nem ívartalanítják a kutyájukat. Szerinted ez jó egy kutyának? hogy meg születik aztán ha szerencsés nem ölik meg aztán elviszi valami felelőtlen állat és jobb esetben menhelyre kerül egy idő után és ez a jobbik verzió, mert a másik az, hogy egy láncon éli le az egész életét
2012. júl. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
100%

Ok.

De erre csak azt mondom, hogy nem látsz bele az életükbe.

Én is sokszor csak 5 percre viszem le a kutyámat (pláne ilyen melegben), a szomszéd is azt látja (ha leskelődik), hogy úristen ez a kutya még nem volt egy normálisat sétálni, szerencsétlent egy nap 3x-4x leviszik 5 percre. És persze később jön a nagy séta, este fele, amit ők már nem biztos, hogy látnak.

Vagy éppen annyit látnak, hogy beülünk a kocsiba (a jó ég tudja mit gondolnak, hova megyünk) és elmegyünk 1,5 órát strandolni vagy éppen kutyasuliba, közben meg a fene tudja mi jár a fejükben, hogy hova vittem a kutyát.


Akik nem szedik fel a sz@rt egyébiránt büntetném, mert undorító, ahogy kerülgetni kell, én általában megúszom, nem lépek bele, de a kutyám volt már, hogy párszor belelépett :S

2012. júl. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Miskolc melyik részén laksz? Csak mert itt a belvárosban (a kutyakakit kivéve) teljesen jó a helyzet. Sőt. Sosem sikerült még úgy sétálunk, h legalább 1 kutyával ne fussunk össze. Viszont akiket ismerek, azok közül velem együtt csak ketten szedik a kakát. Rajtunk mindig van kistáska, abban zacsi, meg oltási könyv. (de a kakahelyzet nem csak itt gáz, az egész országban az)
2012. júl. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
100%
Tartsa tiszteletben az életet? És mi van azzal a 1,5 millió menhelyen, gyepin élő kutyával, akik java részt a felesleges szaporulat miatt kerültek be, mivel több a kínálat, mint a kereslet. Őket sokszor az altatás veszélye fenyeget? Tudod bármilyen furcsa, de ha arra kerül a sor, ők MEGHALNAK, amíg egy ivartalanított kutya TOVÁBB ÉL, a számos egészségügyi előnye mellett.
2012. júl. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!