Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem tiltják be, hogy...

Miért nem tiltják be, hogy panelba ne lehessen kutyát tartani?

Figyelt kérdés

Fogalmam sincs ti hogy vagytok vele, de én egyszerűen rosszul vagyok attól, ha valaki kutyát tart egy panelban.

Legyen szó bármilyen fajtáról, nagyságról, súlyról, mennyiségről stb.

Szerintem a kutya kintre való!

Félreértés ne essék, én imádom az állatokat, nekem is van egy beaglem, de csak akkor engedem be, ha pl: hideg van, vihar stb.

Szerintem egy kutya a kertben érzi jól magát, ahol szaladgálhat, szimatolhat, megjelölheti a maga területét!

Panelban csak fekszik, hullajtja a szőrét mindenhova( nem is értem, hogy lehet úgy lakni, ha meg épp becsinál akkor meg jól le van szídva , holott a gazda a hülye.

Nem is beszélve arról, hogy 10 emberből 9 nem szedi fel az utcán a kutya szart, mondván hagy lépkedjen benne a hülye ember, meg a kis gyerekek.

Ti nektek erről mi a véleményetek?

Lehet csak én vagyok túl kritikus , vagy más is látja így a helyzetet?


2012. júl. 4. 10:48
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
Én nem mondtam,hogy nem szeded fel.Sőt,biztos vagyok benne,hogy tiszta az udvar.De,a paneles kutyát leviszik,és akkor wc-ik.A kertben pedig esetleg különböző helyre és időpontokban.Azt pedig nem hiszem,hogy egész nap a kutya hátsóját figyeled,hogy mikor kakál.Esetleg amíg dolgozni,vásárolni stb. vagy,addig végzi el a dolgát,s a nagy szaglászásban még esetleg bele is lép,mielőtt felszednéd.
2012. júl. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
100%

Én kertes házban élek de a a kutya akkor jön ki be mikor kedve tartja , hozzáteszem a kedve inkább bent tartja .:)

Kimegy elvégezni a dolgát vagy ha hall valami érdekeset de a nap nagy részét bent tölti mert mindig velem akar lenni a lefárasztást pedig napi 2 sétával letudjuk.

A saját véleményem az hogy egy kutya ha megfelelően le van mozgatva boldogan elél egy panelban ahol sokkal több kontaktusa lehet a gazdival mint ha teszem azt egész nap ki lenne zárva a kertbe mert lássuk be magyarországon sajnos még nem kevés ilyen van. Egyébként én sokkal rosszabbnak tartom azt ha egy kutyát kidobnak a kertbe hogy őrizze a házat vagy ami még rosszabb láncra vágják. Csak ugye ezt az ember nem látja. Így efelett simán elsiklik és nézi a panelosokat hogy az milyen kínzás már amit művelnek (nem azt mondom hogy ott nincs olyan aki nem viszi sétálni , na az tényleg kínzás). Szerintem egy kutyának ha le van fárasztva édes mind1 hogy hol pihen csak a gazdi mellett lehessen főleg a társasági kutyák esetében. Arról meg hogy milyen görcs lesz a többségükből arról a gazda tehet.

Bár nem tartozik teljesen a tárgyhoz de én azt mondom hogy szinte egy kutya nagyobb biztonságban van egy lakásban mint egy udvaron. Sajnos nem egy olyanról hallottam már hogy megmérgezték , ellopták a kutyát a kertből. Olyat is hallottam hogy beszökött egy kuvasz keverék és szétmarta a kis spánielt aki kint volt tartva.

Tehát alapjában szerintem a gazdán múlik hogy milyen életet biztosít a kutyájának és ez független attól hogy kertben vagy panelban van a kutya.

A kutyakaki probléma meg szerintem mentalitásbéli és nem tudom hogy lesz a változás hacsak nem bírságolnak majd , én örülnék neki :D

2012. júl. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:

előző vagyok , még csak annyit hogy azért fajtától is függ hogy lehet e panelban tartani vagy épp javasolt is neki: )

Mert ahogy nem hoznék panelba egy kuvaszt úgy nem vinnék ki a kertbe egy bolognese-t .:D

2012. júl. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 A kérdező kommentje:

A kutyakakit állitólag bírságolják már, illetve a kutyapóráz szájkosár viseletét, amit szintén hülyeségnek tartok mert egy mopszra,angol bulldogra nem lehet rakni:)

Igazából megelégednék egy olyannal is , mint Amerikába, hogy betelefonálunk hogy a kutyusnak nincs jó dolga, kimennek kivizsgálni és döntenek a kutya sorsáról, illetve bírságot szabnak ki a gazda részérep..

2012. júl. 4. 12:11
 35/50 anonim ***** válasza:

Elvileg halat sem szabad már gömb akváriumban tartani...

Szerintem ameddig a menhelyek folytonos fennállási problémákkal is küszködnek vagy még kocsijuk sincs amivel összeszedhetnék a kóbor ebeket , ilyenre ne számítsunk. Lássuk be , nem áll olyan szinten az ország hogy ilyet a közeljövőben bevezessenek:(

Majd egy bő 20 év múlva hátha lesz reménysugár ... Vagy nem.:/

2012. júl. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
Felénk nem büntetnek a kakiért, az nem érdekli a köztereseket. Felénk azért büntetnek, ha valaki elengedi a kutyáját. Vannak egész jó terek, parkok, ahova sok kutyás járt ki, rájöttek, hogy innen lehet sok pénzt beszedni, mivel a városnak egyáltalán nincs kutyafuttatója, így előbb-utóbb mindenki szabályt szeg és jöhet a bünti. A kakival nem tudnának ennyi pénzt kaszálni.
2012. júl. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
Na én nálunk még egy közterest sem láttam a parkban de addig örülök :)
2012. júl. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:

Miskolcon nincs előírva a kötelező szájkosár...


Kutyakozmetikusként dolgozom, tudom h Miskolcon milyen állapotú kutyák vannak.

2012. júl. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
100%

-egyáltalán nem való minden kutya kintre. Szerinted például egy kopaszkutya hogy érezné magát kint télen (és az nem mini...)?

-a minikutyákkal semmi baj nincs, a baj a tenyésztőkkel van ha rosszul tenyésztik, meg a gazdákkal ha rosszul nevelik, szaporítják. Egy rendes minikutya tökéletesen életrevaló, és vannak sokkal nagyobb óriás kutyák akikben kevesebb életrevalóság van (szintén nem a kutya miatt)...

-a gazdag emberek már több 100 éve bent tartották az értékes munkakutyákat és a kedvenceket. Szóval azt sem mondhatod, hogy ez csak egy divatos bolondéria manapság.

2012. júl. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
100%

Én meg attól vagyok rosszul ha a kutya ki van téve az udvarba. Igaz mi kertes házban lakunk, de a kutyák csak akkor vannak kint mikor mi is és nem azért mert nem lehetnének kint. Ők velünk szeretnének lenni. Mondanom sem kell, hogy ez mellett napi 3 órás sétákat szoktunk tenni.

Én mindig felszedem a kutyapiszkot.

A panelban a kutyákat a gazdi kénytelen napi 3-4szer elvinni sétálni. Ez a kutyának sokkal jobb mintha a kertben "szaladgálhatna"

Egy nagy kert egy kutyának nagy kennel. Míg Cesar Millan is ezt mondta.

Most le lehet pontozni :-)

2012. júl. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!