Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem tiltják be, hogy...

Miért nem tiltják be, hogy panelba ne lehessen kutyát tartani?

Figyelt kérdés

Fogalmam sincs ti hogy vagytok vele, de én egyszerűen rosszul vagyok attól, ha valaki kutyát tart egy panelban.

Legyen szó bármilyen fajtáról, nagyságról, súlyról, mennyiségről stb.

Szerintem a kutya kintre való!

Félreértés ne essék, én imádom az állatokat, nekem is van egy beaglem, de csak akkor engedem be, ha pl: hideg van, vihar stb.

Szerintem egy kutya a kertben érzi jól magát, ahol szaladgálhat, szimatolhat, megjelölheti a maga területét!

Panelban csak fekszik, hullajtja a szőrét mindenhova( nem is értem, hogy lehet úgy lakni, ha meg épp becsinál akkor meg jól le van szídva , holott a gazda a hülye.

Nem is beszélve arról, hogy 10 emberből 9 nem szedi fel az utcán a kutya szart, mondván hagy lépkedjen benne a hülye ember, meg a kis gyerekek.

Ti nektek erről mi a véleményetek?

Lehet csak én vagyok túl kritikus , vagy más is látja így a helyzetet?


2012. júl. 4. 10:48
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
100%

Te kint tartod, a kertben él,viszed sétálni stb.. ugyanaza mintha panelban lenne, egy jó nagy séta után pihen a kutya,hogy ezt most kertben vagy bent egy szőnyegen teszi, az már mindegy. Ugyan miért lenne rossz neki?

Sok kerti kutyát nem is visznek sétálni,egy ,,panel kutyát" naponta nagyon sok inger ér,sok új kutya,szagok.Lent is tud jelölgetni, bekakilni meg nem fog a saját területére (jó mikor kölyök előfordulhat,nyilván meg kell tanítani)

Egyébként olyan kerti kutya akit rendszeresen visznek sétálni, nem is piszkit a kertbe.

2012. júl. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
71%
Ja, és én is állatknízó vagyok akkor. Egyesek szerint nagytestű (szerintem csak közepes) méretű kutyát tartok egy 90 nm-es lakásban, 15 nm-es terasszal. Előttünk park, mögöttünk park, napi 3 séta garantált (ebben a melegben a déli csak pisi-kaki, a kutya se élvezi a kánikulát), hétvége a másik házunkban telik, 2000 nm-es kert, kutya szabadon, bejöhet hozzánk a medencébe, éjjel mégis jön az ágyba hozzánk aludni. Aztán mikor vasárnap meglátja,h készülünk haza, akkor gyakorlatliag megbolondul, ugrik be a kocsiba és izgatottan vár, h induljunk már. Itthon pedig hullaként esik össze, befekszik a saját foteljébe és durmol.
2012. júl. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:

11:14 vagyok. Visszaolvasva a válaszomat csomó mindent nem írtam le. :S Szóval...


Szerintem az nem probléma, ha valaki panelban tartja a kutyáját. Az a probléma, hogy rengeteg olyan ember van, aki csak max fél órára viszi le a kutyát naponta, vagy még annyira se. Alexandra kutyájának pl jobb sorsa van, mint sok kerti kutyának. Szóval itt nem azzal van a probléma, hogy az emberek hol tartják a kutyát, hanem azzal, ahogyan tartják. A kettő nem ugyan az. És az a baj, hogy aki csak napi fél órát foglalkozik a kutyájával a panelban, az ha kertbe lakna, szerintem azt a fél órát is elveszítené. Az emberi mentalitással nagyon nagy problémák vannak!

2012. júl. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 A kérdező kommentje:
Bodótető-Vologda résznél Fesztyn utcánál!
2012. júl. 4. 11:40
 25/50 anonim ***** válasza:
Pedig a Vologdánál is elég sok kutyasétáltatóval találkozok.
2012. júl. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
Kérdező.Nem vagy egy korrekt ember,az biztos.Másokat ítélsz el,amikor te is hibázol.Pl. ugyanúgy téged is elítélhetnének,mert egy vérbeli vadász kutyát tartasz,pedig nem is vagy vadász.S lehet,ha jól megkeresed,még a saját kertedben is fogsz kakit kapni....Ugyanúgy belelép a gyerek a kakiba,a saját kutyád kakijába.
2012. júl. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 A kérdező kommentje:

Little Red!

Nem állatkinzó aki bent tartja, mert az enyém is beszokott jönni a macskával együtt.Nem erről van szó.

Az igénytelen gazdik felé irányul a kérdésem, nem azok felé akik normálisan nevelik és foglalkoznak a kutyájukkal,viszik magukkal mindenfele.

De ha pl. itt laknál mellettem levinnélek a panel részre és annyi embert tudnék mutatni aki csak a dolga miatt viszi le a kutyát,és annyiba igaza van az előttem szólónak, hogy lehet éppen nem ér rá vagy később lesz a nagy séta, de rengeteg kutya szőrén pedig látszatosan megnyilvánul, hogy nem bírná egyszer kikefélni a gazdi, ha ennyit nem tesz meg akkor, hogy is gondokhatnék jót róla?

Mikor a puli szőre már csomosodott mocskos:S

2012. júl. 4. 11:49
 28/50 anonim ***** válasza:
100%

Abban igazad van, hogy ha egy panellakó kutyát 5 perc pisilésre visznek le, az tényleg elég gáz.

Ilyen szempontból viszont egy kerti kutya sincs jobb helyzetben, mert az ugyanúgy otthon van egész nap, csak nem lakásba van bezárva, hanem egy kertbe. Ugyanolyan ingerszegény környezet, mert ismer minden porszemet.


És pl nem lehet összehasonlítani egy örökmozgó vadászkutya igényeit, egy padlócirkáló pincsiével.

Mondjuk egy pekinginek (csak)5 perc séta, ugyanolyan kínzás, mint egy beaglenek ha akármekkora kertben van, de sétáltatva nincs.

Szóval ahogy már többen írták, ez nem lakás, vagy kert kérdése, hanem felelős állattartás kérdése.

Ebbe a jó fajta választás is beletartozik.

2012. júl. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 A kérdező kommentje:

11:48

Igen egy kopóm van, és ehhez tartom is magamat, mindig viszem erdős részre,tóra,kirándulni stb.

Sőt mivel sokat járunk ilyen helyeken sűrűn viszem az orvoshoz vizsgálatra, nehogy valami kullancsa legyen az erdő miatt vagy valami.

Szokott a kertbe csinálni,de mindennap felszedem.

2012. júl. 4. 11:54
 30/50 anonim ***** válasza:
100%
2 kutyám van, kertes házban lakunk. Arról, hogy egy kutya mennyire szeret kint egész nap csak annyit, hogy ők bent alszanak mindig az előszobában és nagy melegben nap közben is ott vannak. HA valami oknál fogva 1 órával később vannak beengedve lefekvéskor, már mind a kettő ott pipiskedik a szúnyoghálónál, hogy mikor jöhetnek be. Pedig 2 vadász kutyám van: tacskó és foxi. Minden nap sétáltatva vannak több órát, tanulunk és labdázunk is rengeteget. HA egyedül vannak hagyva az udvaron, mindkettő az ajtóban ül egyfolytában, hátha nyílik az ajtó és beengedjük őket. Ezzel szemben - mivel vidéki vagyok - jól látom, hogy sok kutya 2 méteres láncon őrjöngve éli le az életét.Akkor már inkább lakásban, családtagként kezelt kutya legyen az a kutya.
2012. júl. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!