Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hiszik sokan azt, hogy...

Miért hiszik sokan azt, hogy a kutya okosabb a macskánál?

Figyelt kérdés

2012. júl. 18. 13:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/85 anonim ***** válasza:
96%
Az nem túl jó érv a macskák mellett, hogy meg tudna élni az ember nélkül, mert tud magának vadászni. Nekem agaram van, bármit utolér, és meg is tud ölni ami nála kisebb. Ha egyik napról a másikra eltűnnének az emberek az agár biztos fennmaradna. És a macskát enné meg először! :)
2012. júl. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/85 A kérdező kommentje:

Tudományosan be van bizonyítva,hogy a macskák okosabbak,agyilag fejlettebbek a kutyáknál.

[link]

Nem kell végig olvasni,elég csak megnézni a lap alján lévő táblázatot.

Itt van még ez is:

"Összehasonlították a kutyákat és a macskákat, hogy megtudják, vajon melyikük bizonyul jobb társnak az ember számára. A macskák 5 kategóriában nyertek: agyi fejlettség, népszerűség, kapcsolat az emberekkel, természetfeletti képességek és ökológiai tisztaság."

Forrás

[link]

2012. júl. 18. 15:10
 13/85 A kérdező kommentje:

Vagy itt van ez:A Kutyák agyában 160 millió neuron van,a macskákéban 300 millió!

Forrás

[link]

2012. júl. 18. 15:12
 14/85 A kérdező kommentje:
Na erről mi a véleményük azoknak,akik azt írták,hogy a kutya az okosabb?:)
2012. júl. 18. 15:15
 15/85 anonim ***** válasza:
100%
De amúgy azt sem értem, miért kell a kettőt összehasonlítani, mikor egész más célra van mindkettő. A kutya az ember társa, míg a macska inkább ténylegesen csak a haszonért van velünk. És ezért miért lenne buta? Nagyon is okosan feltalálta magát, csak éppen a szabadságát is megtartotta.
2012. júl. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/85 anonim ***** válasza:
100%
A táblázat is nekem azt bizonyítja hogy a kutya okosabb. Attól hogy jobb a látása és szaglása vagy jobban dorombol attól még nem lesz okosabb a macska. A táblázat szerint is a kutya okosabb. De nekem ehhez nem kell semmilyen felmérés,látom a valós életben,a kutyámra az életemet rábíznám egy macskára soha. Az is a kutyák mellet szól hogy kilehet őket bármire képezni,pl: vakvezető,mentő,rendőrkutya....stb. Mi kell még? Ja és egy kutya is ugyan úgy meg tud élni és tud vadászni mint egy macska,hanem jobban. Első voltam!!!
2012. júl. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/85 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előzővel. Egy macskától az emberek többsége nem vár el többet, mint fogja meg az egeret vagy a patkányt. Talán azért nincsen annyi macska fajta, mint kutyából. Kutyából rengeteg fajta van különböző feladatra, méretben, színben és így tovább. A macskának a szabadban van a helye, és keresse meg a betevő falatját. Én sem ragaszkodom hozzá, ahogy ő sem én hozzám. Amióta összeszedik a kóbor macskákat az "állatvédők", mert szegény, szerencsétlen macskának nincs gazdája, azóta Győrben megszaporodtak az egerek, patkányok. Sőt! Még egy városban sem hallottam eddig, hogy valaha bagoly huhogást hallottak volna hajnalban. Itt az is van! Tehát szegény, szerencsétlen bagolynak megéri a városban tengetni a napjait, nem hal éhen.
2012. júl. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/85 A kérdező kommentje:

16-os,miről beszélsz?A táblázatban a macskáknál van kipipálva az észbeli képesség,nem a kutyáknál...

Lehet,hogy a kutya hűségesebb az emberhez,szolgálja az embert,ez tényleg igaz,de ez nem bizonyítja,hogy okosabb.A macskának nem lehet parancsolni.És a neuronos példa bizonyítja a legjobban,hogy a macska okosabb.A kutyánál 160 millió,a macskáknál 300 millió a neuronok száma az agyban.

2012. júl. 18. 16:18
 19/85 A kérdező kommentje:
Majdnem kétszer annyi neuron van a macska agyában.
2012. júl. 18. 16:18
 20/85 compactegon ***** válasza:
100%

kit érdekelnek a neuronok? amúgy kérdező figyelmedbe ajánlanám, hogy a tanulási képesség meg a macskánál van kihúzva, az nem tartozik az észbeli képességek közé? :)

plusz a táblázat alján: macskák 5, kutyák 6...

nem okosabb, tök más. a kutya agya a falkában való vadászatra ésa az együttműködésre van ráállva, míg a macska egy amúgy tökéletes ragadozó (ennek is köszönheti, hogy megél, nem csak az agyának).

nálam egyértelműen a kutya nyer.

2012. júl. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!