Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hiszik sokan azt, hogy...

Miért hiszik sokan azt, hogy a kutya okosabb a macskánál?

Figyelt kérdés

2012. júl. 18. 13:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/85 anonim ***** válasza:
100%
Tedd fel ezt a kérdést a macska szekcióban. Ott biztosan egyetértenek majd veled. Itt amit összehordasz, falra hányt borsó.
2012. júl. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/85 anonim ***** válasza:
100%
A farkas falkában vadászik, nem csordában. Ehhez kell több ész, hogy rájöjj arra, másokkal együttműködve több dologra vagy képes, mint egyedül. Ennek a felismerésnek köszönheti az emberiség, hogy itt tart ahol. A farkas egyedül képtelen lenne mondjuk egy bölényt elejteni, de felismeri, hogy ha négyen-öten összefognak, elejtik azt a bölényt. Az ilyen együttműködés igényel több intelligenciát, hiszen ez egy több lépcsőből álló gondolkodási folyamat, amihez ráadásul fejlett kommunikáció is szükséges. Célkitűzés, irányítás, tervezés, döntés, végrehajtás. A falkavezér tervez és irányít, a többi falkatag veszi az adást és végrehajtja az utasításokat. Hasonlóképp mint mondjuk egy nagyvállalatnál. Eddig a felismerésig az egyedül vadászó nagymacska nem képes eljutni. Most gondolj bele, ha 4-5 tigris összefogna egy komplett marhacsordát kiirtanának, de hálistennek nincs ennyi eszük.
2012. júl. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/85 A kérdező kommentje:
Z.O.L,megkérdeztem az egyéb kérdéseknél,hogy melyik az okosak és a legtöbben a macskára szavaztak.:) Amúgy meg a kutyában benne vannak az ilyen "rossz " ösztönök...Megfojtja a tyúkot,a csirkét,a nyulat stb...Ha olyan okos,okosabb a macskánál,akkor miért csinálja ezt?
2012. júl. 19. 20:24
 54/85 A kérdező kommentje:
Ha kíváncsiak vagytok a kérdésre,belinkelem.
2012. júl. 19. 20:25
 55/85 anonim ***** válasza:
91%
de buta vagy
2012. júl. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/85 anonim ***** válasza:
0%
mert igaz.
2012. júl. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/85 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, tipikusan az az ember vagy, aki hajtja a saját hülyeségét és képtelenség észérvekkel meggyőzni. A témával kapcsolatos cikkek 90%-a mondja azt, hogy a kutya okosabb, de te csak azt hallod meg, amit hallani akarsz. Akkor szerintem most fejezd be az itt való görcsölést, éljél tovább a tévhitedben, hogy a macska az okosabb, a Nap meg egyébként a Föld körül kering.
2012. júl. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/85 anonim ***** válasza:
Jaj te ostoba a macska is meg foglya a kis csirkére bármikor, ellentétben vele egy kutyát meg tudsz tanítani arra hogy ne tegye.Érted TANÍTANI,az a dolog amit egy macskával nem lehet.De neked aztán magyarázhatunk,csak a saját hülyeségedet fújod,a videóhoz meg gratulálok,az üveg kaparászáshoz nagyon sok ész kell.
2012. júl. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/85 A kérdező kommentje:

De a macska táplálékszerzés céljából fogja meg az egeret,a kutya meg csak szórakozásból...

Mi az,hogy képtelen vagyok felfogni?Ti is ugyan úgy linkekkel próbáltok mggyőzni...A másik kérdéshez,ami nem a kutya kategóriában volt,azt írták,hogy a macska az okosabb és azèrt nem olyan hűséges az emberhez,mert magasabb öntudattal rendelkezik.Az a kérdés nem a macskakategóriában volt,szóval nem macsafanatikusok válaszoltak rá.ÉS milyen 90%?És egyedül nehezebb elejteni a zsákmányt,ezért ahhhoz több ész kell.A macskák nem társasági lények,megértem óőket,én sem vagyok az.A neuronok és a kutya hülye ösztöni bizonyítják,ki az okosabb.

2012. júl. 20. 11:28
 60/85 A kérdező kommentje:
És nem igaz,hogy nem lehet tanítani.Lehet,de nem olyan könnyen,éppen azért,mert függetlenebb,mint a kutya.Es nem igaz,hogy nem tudja megjegyezni a nevét.
2012. júl. 20. 11:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!