Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szaporított kutya és csak...

Szaporított kutya és csak szerencsém volt?

Figyelt kérdés

Van egy 7 éves pulink 5 ezerért vettük vidékről, ahol egy pajtában voltak a szüleikkel.Nagyon boldogok és aranyosak voltak ezért hazavittünk egy fekete színűt.Nem voltak törzskönyvesek, de az akit elhoztunk most 7 éves és semmi baja nincs és nem is volt.

Ez is egy szaporító volt??


2012. aug. 28. 14:34
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
38%

ma 16:44

Hát ez az, hogy itt már mindenki csal, nem csak a ,,szaporitók,,... Én egyet értek veled, amit leirtál az úgy ok.

2012. aug. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
90%

16:17-es!


Abban, h valaki 150ezret ad egy kutyáért, semmi sznobság nincsen. Nekem se tenyésztőtől van a kutyám, de még csak szaporítótól sem, tök ingyen volt, általam mentett kutya. Már javában gyűjtögettem FŐISKOLA MELLETT - mert nekem a szüleim még a kolidíjamat is alig tudták fizetni - álmaim kutyájára, a vételár fele már megvolt, mikor képbe jött az én Ádázom. Félig álmaim fajtája, félig nem. SEMMI PÉNZÉRT nem adnám másnak, pedig vannak öröklött viselkedés problémái és diszpláziás. Úgy vettem magamhoz, hogy tudtam h diszpláziás lesz, és tudom, hogy idős korára az izületeivel is baj lesz. A viselkedés problémára is gyanakodtam, reméltem, h elkerülhető, de nem volt az.


És ettől függetlenül továbbra is gyűjtögetem tovább a pénzt, hogy ha pár éven belül kertes házba költözünk, akkor megvehessem a kutyát, amelyikre vágyom, és még lesz mellette rengeteg ideiglenes mentvény is.

2012. aug. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
82%
17:47-es! de az emberek manapság azt hiszik, h kutyát tartani kötelező :( Csak tudnám honnan jött ez a dili.
2012. aug. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
A 7 éve puli még nem olyan öreg, ne kiabálj el semmit!
2012. aug. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
10%
Jól van.:D Nekem ne ti akarjátok már megmondani, hogy honnan fogok kutyát venni, meg hogy kitől meg mennyiért. Szerintem ezt mindenkinek magánügye eldönteni. Mindenki csak a magáét hajtsa, szóval szerintem le is zárhatjuk a vitát.
2012. aug. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
20%

ma 21:00

Ha ennyit keresel ne legyen kutyád, megmondták ők, csak azért mert te nem vagy gazdag.:D

Ja és amúgy nem azt mondtam, hogy sznobság 150 000-es kutyát venni, hanem a válaszod hangneme volt elég sznob, meg h kispénzű emberek elégedjenek meg avval ami marad. Ezek után elég nehezen hiszem el, hogy te annyira szegény lehetsz, bocsi.:)

2012. aug. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
37%

Egyébként arra miért nem kaptam még választ, hogy a tenyésztő sem tudja mindig leszűrni a legjobb gazdikat és ő is adott el már rossz helyre?

Hogy a fajtamentős ugyanúgy szaporitótól vett, aztán másokat ugyanezért elitél?

Meg amit linkeltem kérdést, hogy egy szaporitós almot több tenyésztő is letörzskönyveztetett volna és eladta volna drágán?

Meg hogy akadnak olyanok is akik megveszik flancolásból a kutyát aztán szarnak rá?

hm?

Bár arra kaptam választ, hogy az a ritkább.. Igen, de egy ilyen egyszeri almot lehozó, tisztességes ember sem adja oda bárkinek a kutyáját és nyomon követi azok életét. Igen tudok ilyet is.

Sztem a legtöbb kutya nem az ilyenektől köt ki menhelyen meg sintértelepen, hanem a mocsok szaporitóktól, akik csak a pénzt látják és szarnak a kutyákra.

+ Rengeteg kóbor kutya van, akik ha tüzelnek nem hiszem, hogy ne fedeznék be egymást..

Sok oka van annak, hogy ennyi kutya van.

A mocskos pénz mániásak, akik szar körülményke között tartják a kutyákat, azokból tényleg nem kéne egy darab sem és sokkal másabb lenne a helyzet. De ha valaki normál körülmények között lehoz egy almot és eladja olcsóbban reális áron, hogy egy ,,kispénzű,, embernek is lehessen éppen olyan kutyája amilyet nagyon szeretne és nem tudná megvenni tenyésztőtől, ez nem tudom miért akkora probléma..

2012. aug. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
31%

# 27/27

totál egyetértek, ezekre bezzeg nem tudnak válaszolni.

pedig mennyi ilyen van, csak éppen azokról nem beszélnek. csak nyalják a seggüket a tenyésztőknek, mintha azokra garancia lenne hogy azok nem betegszenek meg. semmi garancia nincs rájuk, sokszor egy "szaporított" kutya szebb mint a tenyésztőké..ennyit a nagy tenyésztésről. de mindenki tud itt felvágósan beszélni kb. azt mondva hogy "ha csóró vagy ne tarts kutyát"

2012. aug. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
100%

Akkor én válaszolnék a két "okostóninak"....


Igen, egy tenyésztőnél is előfordulhat h rossz helyre kerül a kutyája, viszont ez egy utóellenőrzésnél kiderül, illetve sokszor az állatmentőkhöz befutott bejelentés, majd szemle sdorán derül ki, akik értesítik a tenyésztőt, aki visszaveszi a kutyát, vagy az állatmentők javára lemond róla.


A fajtamentők SOHA nem vásárolnak kutyát.


A tenyésztők között is van sumák, mint ahogy ez minden szakmára és tevékenységre igaz. Amikor mi, az itten iválaszolók tenyésztőről beszélünk, akkor nem a mindnehol "okoskodó" és mindent "csinosító" emberről beszélünk, mert attól ő ugyanúgy szaporító, hiába van egy kennelneve. A tenyésztő nem a kennelnévtől tenyésztő.


Akadnak olyanok akik megveszik a kutyát, aztán tesznek rá, meg olyanok is, akik egy fillért se költenek még a megvételre se, és a kutya királyként éli le a teljes életét. A sznobságon nem a ti gyik-es válaszotok fog segíteni.


És a baj a "normális" házi almot lehozókkal, h rontják a fajtát. Egy-egy tulajdonságra a kutyák akár évszázadokig lettek szelektálva. Hála a hozzá nem értőknek egyre több a lövésfélő vadászkutya, az agresszív labi és goldi, és még sorolhatnám.

2012. aug. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:

Nem minden esetben ilyen egyszerű ez.:) Hogy egyből rohan, meg sikerül is olyan könnyen vissza venni. És az sem igaz, hogy minden gazdival állandóan tartják a kapcsolatot. Hébe hóba rákérdez esetleg, vagy még akkor sem. Persze olyan is van akivel rendszeresen kapcsolatban áll, mert a gazdi folyamatosan irogat.:) És hidd el rendes tenyésztőről mondom ezt, nem csak kennel neve van és ennyi, igen elismert tenyésztő, de nevet mondani nem fogok. Szóval nem kell az álszentség, vannak jó ismerőseim tudok ezt azt.

És egyébként azt te honnan tudod, hogy egyáltalán nincs olyan a ,,szapiritó,, között, aki visszavenné a kutyát? És ne megint a mocskosakkal gyertek, én a normálisabbról beszélek.

Fajtamentős soha nem vesz magához kutyát, megint csak álomvilág. Érdekes, hogy én szintén ismerek egyet, vagy szerinted miért mondtam? Tán az ujjamból szoptam ki a dolgot?

Erre már válaszoltam, hogy nem sumák tenyésztőt ismerek, hanem rendeset, ebben 100 százalékig biztos lehetsz, de attól mert vannak tenyésztő ismerőseim, meg fajtamentősök nem leszek elvakult minden olyan embert utáló ember aki nem tenyésztőtől vesz kutyát. Jobban érdekel az, hogy kutyáját hogyan tartja.

Miért rontja az a fajtát aki normálisan utánanéz a dolgoknak, vagy ha nem is teljesen, akkor is annyi tisztesség van benne, hogy mielőtt lehoz egy almot értsen hozzá valamit?

Az agressziv goldenek stb gondolom elég szar szaporitóktól lehetnek, szóval mondtam ne a mocskosakkal példázzatok..

2012. aug. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!