Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szaporított kutya és csak...

Szaporított kutya és csak szerencsém volt?

Figyelt kérdés

Van egy 7 éves pulink 5 ezerért vettük vidékről, ahol egy pajtában voltak a szüleikkel.Nagyon boldogok és aranyosak voltak ezért hazavittünk egy fekete színűt.Nem voltak törzskönyvesek, de az akit elhoztunk most 7 éves és semmi baja nincs és nem is volt.

Ez is egy szaporító volt??


2012. aug. 28. 14:34
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
Javitva:Fajtamentős soha nem vásárol magának kutyát...
2012. aug. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan ki lett moderálva a válaszom, vagy csak én nem látom? Én írtam azt, hogy akinek nincs pénze normális helyről származó kutyára, az ne tartson fajtatisztát, hanem menhelyről hozzon. Mi volt ezzel a probléma? Leírtam a véleményemet, miszerint kutyát tartani nem kötelező. Kérem a moderátorokat, írják már le, miért lett törölve a válaszom.
2012. aug. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
Én se látom azt a választ, nem tudom hova tűnt, de nem csak az tűnt el egyedül. Lehet vki jelentett párat, vagy gőzöm sincsen..
2012. aug. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:

Azt hittem, h a fajtamnetőset úgy érted, h a neten találnak pl egy hirdetést, egy szaporító egy rossz állapotban lévő kutyát árul, és azt a fajtamentés megvásárolja. Szóval félreértettük egymást.


Miért ne vásárolhatna magának egy fajtamentő is kutyát? Tudja, h a legtöbb kutya már felnőtt, vannak rögzült szokásai, stb. Ő meg "babázni" akar, szeretn teljesen saját képére formálni egy kutyát, stb. Ebben semmi kivetnivalót nem látok.

Én állatmentő létemre fogok vásárolni tenyésztőtől kutyát, és fogok elhozni mentvényt is.


Szerintem rendes szaporító nincs. Elhiszem, h normálisan tarjta a kutyát, egészséges kaját ad neki, a kicsik oltva-féreghajtva vannak, stb, de te is nagyon jól tudod, hogy a tenyésztés nem abból áll h összerakom Fifikét meg Marcikát, mert mindkettő olyan szép.

2012. aug. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
0%

Nem érted a lényeget a fajtamentősnél amit mondtam.... Nyugodtan vehet kutyát, de ez nem tenyésztőtől vette, hanem egy olyan egyszeri almos ,,szaporitótól,,. Közbe meg ő is fújja ezeket a dolgokat amit ti, meg elitéli azt aki ugyanazt csinálja, mint ő. Gondolom az nem baj, ha ő csinálja, csak az ha más. Igy már érthető miről beszélek? Nem tenyésztőtől vette...


Igen lehet bonyolultabb annál, de vegyen tenyésztőtől kutyát az ,akinek célja van vele.. Pl. tovább tenyésztés, kiállitás vagy akármi. Nem tudom, hogy egy sima hobby kutyáért miért kéne annyit adni, amikor ugyanúgy elvannak az udvarba a sima rendes szaporitó kutyái is. De ez csak az én véleményem. Mindenki onnan vesz kutyát ahonnan akar...

Nekem van kutyám ilyen rendes szaporitótól, gyönyörű fajtájának megfelelő és egészséges, annyi, hogy nem került annyiba. A kicsik mindent megkaptak amire szükségük volt, úgy ahogy az anya kutya is, nem csak összetett két kutyát, sokáig kereste a megfelelő kant, ami több mint 200 km-re volt tőle. A kiskutyákat jó helyre adta el, ma is tartja a kapcsolatot a gazdikkal.

És van mentett kutyám is, ami gondolom szintén szaporitós, csak lehet a rosszabb fajtából, bár nem tudom milyen helyen születhetett, mert felnőtt korában került hozzám. Egyébként ő is fajtatiszta,, fajtájának megfelelő, gyönyörű kutya, szépen kikúráltuk és egészséges is. Mindkettő családtag és nagyon boldog életet élnek nálam.

És majd ha úgy adódik szeretnék egy tenyésztős kutyát is, amivel lesz célom, mint pl eljárni kiállitásra. De ez még a jövő zenéje.

2012. aug. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
Ha szaporítótól vett, akkor meg ugyanolyan álszent ember, mint a sumákolós tenyésztő. Mint mondtam, mindenhol vannak oda nem illő személyek, sajnos.
2012. aug. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
43%

Hát sajnos vannak, nem is kevesen...:S

Maradjunk annyiban, hogy harcoljunk azok ellen akik valóban szar körülmények között tartják a kutyákat, mert sajnos ebből van a legtöbb, az emberi hozzáállás a legnagyobb probléma, akármilyen kutyáról is legyen szó, tenyésztős vagy szaporitós... Ha már megveszi tartsa rendesen, felelősségteljesen, csak hát erre kevesen képesek.

Azt meg, hogy ki honnan vesz kutyát, majd eldönti saját maga. Szóval szerintem lezárhatjuk ezt a vitát .

2012. aug. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
Egyik nap nézegettem egy ,,tenyésztő,, weblapját. Persze szép kidolgozott oldala volt. Ráakadtam az egyik alomra, ahol 3 kiskutya született, nem voltam lenyűgözve tőlük, és a szülőktől sem. Aztán nézem a törzskönyvüket a szülőknek és mit veszek észre, hogy több felmenő is egyezik a két kutya törzskönyvében... Nem kicsit akadtam ki, hogy közeli rokonokat fedeztetett....
2012. aug. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
100%
Apukám családjában nagy hagyományai vannak a szaporítós kutyáknak, most van a negyedik. Az első egy puli kan volt, akiről elhozás után hamarosan kiderült, hogy keverék szuka. Ilyen egyszeri alom volt, normális körülmények közül. A második skót juhász, szívbeteg volt. A harmadik egy szamojéd, piacról hozták, neki semmi baja nem volt, csak éppen elfelejtette a szaporító tájékoztatni őket, hogy egy kicsit más egy skót juhászt és egy puli mixet nevelni, mint egy szánhúzót. Most 70 évesek és elhoztak egy pit bullt! Persze szenvednek vele rendesen, hiszen már sétáltatni sincs erejük, ráadásul a kutya 2 éves korára megvakult.
2012. aug. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
11:36-os! Egyes esetekben, felülvizsgálat után adnak engedélyt rokonok párosítására.
2012. aug. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!