Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet, hogy fajtatiszta a kutyám?

Lehet, hogy fajtatiszta a kutyám?

Figyelt kérdés

Már megvan 3 éve, ismerem is a kutyafajtákat úgy-ahogy, viszont nemrég egy érdekes dolog történt.

Kaptam egy külföldi (angol) naptárat, amiben az egyik hónapnál ugyanolyan kutya van, mint az enyém. Először azt hittem, vak vagyok, esetleg megtréfáltak, de nem, mert nem csak abban az egyben van úgy. Teljesen hasonlít, még a füle állása is, a szőre borzolása, minden. Valaki tudna segíteni? Esetleg olyan keverék,amiben az egyik fajta nagyon erősen van jelen?

Az összes többi kutya a naptárban fajtatiszta (labrador,berni pásztor,briard, golden retriever,stb.)

15 kilós kutyuról van szó. Linkelek képet: [link]


2012. szept. 3. 10:47
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
77%
2. vagyok nem bizonyításról hanem tényről beszélünk. ha az összes nagyszülőnek volt törzskönyve és a szülőknek nem váltották ki attól még a kölyök fajta tiszta... csak nincs bizonyítva..
2012. szept. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
53%

igen,en is ezt mondom...attol meg fajtatiszta csak nem lehet bebizonyitani!

es nem mindenki aki fajtatiszta kutyat vesz,tenyeszteni akarja!

2012. szept. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
28%
Te jó ég, 11-es, remélem, nem tartasz kutyát ennyi IQ-val...
2012. szept. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
49%

"nem változik keverékké attól, hogy nem váltották ki neki a törzskönyvet, de nincs rá semmi bizonyítéka, hogy valóban fajtatiszta"

Ergo nem az, mivel nem tudja bizonyítani. Én is mondhatom, hogy Bill Gates a rokonom, mert nekem is barna hajam és szemüveges vagyok, de nincs rá bizonyítékom....

2012. szept. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
78%
A fatatiszta jellegű keverék az én szempontomból már a sznobizmus határát súrolja :D
2012. szept. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
38%

Ergo...ti a torzskonyv miatt szeretitek a kutyatokat es nem a szemelyisege miatt

es evel befejeztem!!megyek...mert itt nem a kutyakat szeretik hanem azt a lapot amit vele adnak

2012. szept. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
69%

Legalább leírni tudnád h FAJTAJELLEGŰ, nem fajtatisztajellegű...


11:21-es! Igen, én csak és kizárólag a törzskönyvéért szeretem a KEVERÉK kutyámat :D :D :D :D

2012. szept. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
68%

te tényleg nem vagy 100as.

Senki nem mondta, hogy nem szereti amelyiknek nincs törzskönyve, csak azt hogy az onnantól nem minősül fajtatiszta kutyának.

Nekem törzskönyves tenyészkutyáim vannak, de volt mentett jóég tudja milyen keverék is és azt is pont ugyan úgy imádtam.


Kérdező ez a kutya biztosan nem fajtatisztakutya hanem nagyon nagyon keverék, de nagyon aranyos kis mix.

2012. szept. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
74%

"Attol meg ugyanolyan kutya mint a tobbi!!!!

Az CSAK egy papir ami bizonyitsa hogy milliokat er!!!Hogy egy 100x nyertes apja es 10000x nyertes az anyja!Ami nem mindenkit erdekel!! "


jajj, ez egyre jobban fáj :S figyelj, tényleg semmit nem tudsz arról, hogy mi a törzskönyv, szóval nem biztos, hogy ilyen vehemenciával kellene védeni a véleményed. Törzskönyv nélküli (szerinted) fajtatiszta kutyákat kb. 30-60 ezer forintért árulnak, tele van velük az expressz, meg mindenféle hirdetős oldalak. Tenyésztőtől, törzskönyvvel kb. 70 ezerért már lehet venni kutyát.

És ez nem sznobizmus, hanem BIZONYÍTÉK arra, hogy a kutyák valóban úgy fognak kinézni ahogy a fajtának kell, ugyanis a tenyészszemlén elbírálták őket. Illetve egészségesek lesznek, mert megcsináltatták a szűréseiket, tehát nagyon minimális az esélye, hogy bármilyen örökölhető betegséget hordozzanak.


A törzskönyv erről szól. Neked ezért a garanciáért 6000 forinttal kell többet fizetned, ennyibe kerül a tk. kiváltása.

2012. szept. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
100%
Veszekedjetek máshol és valaki ha ért annyit a fajtákhoz akkor adjon már egy választ, hogy hasonlit-e valamilyen fajtára a kutyája a kérdezőnek.
2012. szept. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!