Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet, hogy fajtatiszta a kutyám?

Lehet, hogy fajtatiszta a kutyám?

Figyelt kérdés

Már megvan 3 éve, ismerem is a kutyafajtákat úgy-ahogy, viszont nemrég egy érdekes dolog történt.

Kaptam egy külföldi (angol) naptárat, amiben az egyik hónapnál ugyanolyan kutya van, mint az enyém. Először azt hittem, vak vagyok, esetleg megtréfáltak, de nem, mert nem csak abban az egyben van úgy. Teljesen hasonlít, még a füle állása is, a szőre borzolása, minden. Valaki tudna segíteni? Esetleg olyan keverék,amiben az egyik fajta nagyon erősen van jelen?

Az összes többi kutya a naptárban fajtatiszta (labrador,berni pásztor,briard, golden retriever,stb.)

15 kilós kutyuról van szó. Linkelek képet: [link]


2012. szept. 3. 10:47
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
30%

ok....de ha tenyesztotol veszem es nem akarom a torzskonyvet,attol meg megvannak a szuresek,stb...

de ez engem nem erdekel...es ha latom h milyenek a szulok,latom a tk-juket akkor onnan mar tudhatom h az en kutyam is olyan lesz

2012. szept. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
62%

A tenyésztőnél nem opció a tk.


És szerintem a kérdező kutyája tökéletesen hasonlít egy keverékre. A szomszédomban is volt egy ilyesmi kutyus, de még kölyök korában elaltatta az a görény szomszéd.

2012. szept. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
82%

"es ha latom h milyenek a szulok,latom a tk-juket akkor onnan mar tudhatom h az en kutyam is olyan lesz"


És ha aztán kiderül, hogy valami mégsem stimmel, de Te nem kérted el a törzskönyvet, és az illető azt mondja, hogy kérem nincs bizonyítéka, hogy tőlem vette a kutyát, akkor majd lógathatod az orrod.

2012. szept. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
71%
Egy tenyésztő soha nem ad el tkv nélkül kutyát.
2012. szept. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
26%
Ha a kutyának lesz valami baja az fog legkevésbé érdekelni hogy visszakapom e pénzt.... És akkor is fogom lógatni az orrom ha van törzskönyve...
2012. szept. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
63%
Csak ha törzskönyves megbíhzató helyről van és nem szaporítótól sokkal kisebb az esélye, hogy beteg legyen és ha még is a tenyésztő a szerződés szerint állja a ktg-ek legalább egy részét.
2012. szept. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
50%
Semmi ismert fajtára nem hasonlít ..
2012. szept. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:

Szerintem a border terrier-re hasonlít

[link]

2012. szept. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
100%

Többféle keverék, kimondottan egyik fajtára sem hasonlít.

Bár talán a border terrierre, valóban. Ám 1000%, hogy keverék.

2012. szept. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kutya nem hasonlít egy border terrierre sem... pláne h a border terrier 5 kiló kb :o)) Ez a kutya semmilyen fajtára nem hasonlít markánsan.
2012. szept. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!