Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet, hogy fajtatiszta a kutyám?

Lehet, hogy fajtatiszta a kutyám?

Figyelt kérdés

Már megvan 3 éve, ismerem is a kutyafajtákat úgy-ahogy, viszont nemrég egy érdekes dolog történt.

Kaptam egy külföldi (angol) naptárat, amiben az egyik hónapnál ugyanolyan kutya van, mint az enyém. Először azt hittem, vak vagyok, esetleg megtréfáltak, de nem, mert nem csak abban az egyben van úgy. Teljesen hasonlít, még a füle állása is, a szőre borzolása, minden. Valaki tudna segíteni? Esetleg olyan keverék,amiben az egyik fajta nagyon erősen van jelen?

Az összes többi kutya a naptárban fajtatiszta (labrador,berni pásztor,briard, golden retriever,stb.)

15 kilós kutyuról van szó. Linkelek képet: [link]


2012. szept. 3. 10:47
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
Szerintem norfolk terrierre igen is hasonlít:) Attól még nem az,de rögtön ez a fajta ugrott be a kép alapján.
2012. szept. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
53%
Jaja, csak norfolknak is magas :)
2012. szept. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 kollar1000 ***** válasza:
17%
cuki ez a kutyus,,akár fajtatiszta akár nem!!És az tuti nem a törzskönyv,határozza meg a kutya "tisztaságát""Ha szereted,akkor edes mindegy van e könyve avagy nincs.
2012. szept. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
12%
Miért kell ennyit veszekedni a törzskönyveken? Egy kutya nem lesz keverék mert, hogy nincs törzskönyve.A törzskönyv szerintem felesleges, ha a kutyával nem tervez szaporulatot vagy egyéb dolgokat....
2012. szept. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
71%
láttatok ti már norfolkot ,köze nincs hozzá a színén kívül.
2012. szept. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
100%

"És az tuti nem a törzskönyv,határozza meg a kutya "tisztaságát""Ha szereted,akkor edes mindegy van e könyve avagy nincs."


"Egy kutya nem lesz keverék mert, hogy nincs törzskönyve."


Besírok.. -.-

2012. szept. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
32%

De én is hidd el.....:/

Nem kértem, hogy másold ki a szövegem.Amúgy meg tudom, hogy igazam van.A törzskönyv csak arra jó, hogy, hogy ha tenyészteni akarsz vele akkor bizonyítani tudd, hogy fajtiszta.

De ha nem akarod bizonyítani akkor meg nem látom értelmét.De mindegy mert a kérdező nem azt kérte, hogy hosszas beszélgetés legyen egy olyan témáról amit nem említ a kérdésében.

2012. szept. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
100%
minek kéne bizonyítania hogy fajtiszta? ránézésre megmondom hogy kutya.
2012. szept. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
sima keverék kutyus. ez persze egyáltalán nem baj.
2012. szept. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazából tényleg csak azért kérdeztem, mert fura volt, hogy egy külföldi naptárban ugyanúgy néz ki a kutya, mint az enyém.

De mindegy is, hogy keverék, vagy fajtiszta, ugyanúgy szeretem:))

De nekem az a véleményem, hogy igazából minden fajtiszta kutya keverék, és minden keverék fajtiszta. Csak a fajtiszták (fajtatiszták??) elismertek, ismert a természetük,színűk,kinézetük..de régen azok is keverékek voltak:D

2012. szept. 4. 21:37
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!