Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez átverés lenne?

Ez átverés lenne?

Figyelt kérdés

Pár hetes kiskutyákat árulnak egy kereskedelmi oldalon, "Ingyen elvihető" címszó alatt. Az eladó azt írja, minden szükséges oltást megkaptak és a chip költségét is állja, ha kell.


Na most... csak akkor vagyok képes ebben hinni, ha mondjuk van egy orvos ismerősük, aki megcsinál nekik potom pénzért, vagy akár ingyen mindent. De ha ismerősük a doki, akkor az oltási könyvbe bármit beleírhatott, lehet, hogy kamu az egész és semmit sem kaptak. A chip-et nem tudom, hogy lehetne leellenőrizni, gondolom azt is simán meg tudják csinálni kamura... beírják az adatbázisba a cuccokat, a chipet nem ülteti be és kész.


Lényeg a lényeg: ti mit gondoltok erről? Kamu? Hogy lehetne leellenőrizni azt, hogy valóban megkapták-e a kutyusok az oltásokat + chipet?



2012. nov. 10. 14:47
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
80%
ez egyszerű,ha oltásai féreghajtásai megvannak,akkor kell lennie oltási kiskönyvnek is. Ha ez nincs meg,vagy azt mondja majd meg lesz akkor átverés igen.
2012. nov. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
66%

Miért kételkedsz abban, hogy vannak még rendes, önzetlen állatszerető emberek?

Nem mindenki akar "jóljárni", vagy másokat átvágni.

Tudom én, hogy ez egyre ritkább, de szerencsére még létezik.

2012. nov. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

Szerintem az oltásokat nem fogod tudni lenyomoztatni. De ha valaki van olyan korrekt, hogy chipeztetve ajándékoz el kutyát, akkor hihető, hogy annak a 2 oltásnak az árát (összesen 5-6 ezer forint) is rászánta.

Egyébként nem egészen értem, mert az első sorban azt írtad, hogy árulja a kutyát, tehát akkor nem ingyen van.

A másik meg, hogy érted, hogy a chipet nem lehet ellenőrizni? Szerinted akkor mi értelme lenne, ha nem lehetne leellenőrizni?

2012. nov. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
61%
Hát ha ennyire érdekel akkor oda mész megnézed az oltásit és beszélsz az állatorvossal aki bele pecsételt.. És elmeséled neki hogy ha a kutyának baja lesz akkor ő lesz felelőségre vonva ha nem voltak meg az oltásai.
2012. nov. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
65%

Te milyen idiótákról beszélsz....?

De valójában ha jól belegondolok, tényleg "azok", mivel válaszolnak neked! Az intelligencia szinteddel komoly gondok vannak....!

2012. nov. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyan csak macskáim vannak, de a doki oltáskor nem csak pecsétel, hanem egy kis matricát is beragaszt az oltási könyvbe, amit az injekciódobozáról vesz le. Kutyáknál nem így van? Vagy nem dinden doki így csinálja?
2012. nov. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
ha van benne chip, akkor (ha megveszed, vagy inkább elviszed...) kell, hogy kapj valami kódot vagy mit a chip-hez, és orvos is meg tudja nézni valamivel, amivel meg kell nézni, hogy jó-e a chip, hogy ott van-e
2012. nov. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
utolsó előtti, de így csinálják kutyáknál is, legalábbis így kéne
2012. nov. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Oltást szerintem sehogy sem tudod leellenőrizni (ha csak nem valami féle vérvizsgálat-fertőzés labordologgal,, de szerintem ez neked sem érdeked), de nehezen tudom elképzelni azt az állatorovst, aki azért "játszik" a praxisával, hogy elpasszoljanak néhány kutsust -nah jó, feltételezzük épp a legrosszabbakat. De ahogy egy előttem szókó is mondta ha van chip, valószínű ez is van.... Egyszerű: a chipet le lehet ellenőrizni - pontosan ez a lényege. Én úgy tudom -nekem még nem kaptak a kutyuk, de egy ismerősöm a napokban csináltatta- hogy chipelésnél kapsz -pontosabban a kutya- egy általad neten is elérhető rendszerbe tartozó kódszámot, amivel meg tudod nézni, ki a gazdája, hol lakik, stb... Az ismerősöm a kutya chipjéhez tartozó "csomagolást" is megkapta, ezen volt a kód. Értelem szerűen egy kutya- egy kód a rendszer lényege, tehát ha azt a kódot megkapod, kizártnak tartom, hogy másik kutyáé legyen, épp mint nálunk a személyi szám.

De a hirdetéssel kapcsolatban: nagyon sokan -én is jártam már így- azért "árulják" minél több orvosi ellátással a kutyákat, mert így talán kelendőbbek, és ha a gazdi érdeke h elvigyék őket, akár még ezt is megteszi.

2012. nov. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező! Nem néztél te túl sok krimit? Ha az oltási könyvben szerepelnek az oltások, a matricák, pecsétek, állatorvos aláírásai, akkor megkapták az oltásokat a kiskutyák. Vannak még rendes, becsületes emberek!

Ne gondold, hogy egy ilyen piti hamisításban bármelyik állatorvos is részt venne, úgyhogy csak hidd el, hogy minden úgy van, ahogy a hirdető a hirdetésben leírta!

2012. nov. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!