Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez átverés lenne?

Ez átverés lenne?

Figyelt kérdés

Pár hetes kiskutyákat árulnak egy kereskedelmi oldalon, "Ingyen elvihető" címszó alatt. Az eladó azt írja, minden szükséges oltást megkaptak és a chip költségét is állja, ha kell.


Na most... csak akkor vagyok képes ebben hinni, ha mondjuk van egy orvos ismerősük, aki megcsinál nekik potom pénzért, vagy akár ingyen mindent. De ha ismerősük a doki, akkor az oltási könyvbe bármit beleírhatott, lehet, hogy kamu az egész és semmit sem kaptak. A chip-et nem tudom, hogy lehetne leellenőrizni, gondolom azt is simán meg tudják csinálni kamura... beírják az adatbázisba a cuccokat, a chipet nem ülteti be és kész.


Lényeg a lényeg: ti mit gondoltok erről? Kamu? Hogy lehetne leellenőrizni azt, hogy valóban megkapták-e a kutyusok az oltásokat + chipet?



2012. nov. 10. 14:47
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Nem mintha rászolgált volna, de szinte ingyen, oltott, oltási könyvvel rendelkező, labrador-vizsla keverék kiskutyák. :)

[link]

2012. nov. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

2 500 forint tartalmazza a féregtelenítést, oltást, oltási könyvet? Nana..:D

Nekem gyanús ez a hirdetés. És mégis mi az hogy előző almok? Ezek többször leelletnek egy keverék szukát?! Gratulálok.

2012. nov. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van. Sajnos az ilyen ingyen, vagy szinte ingyen hirdetett kiskutyák, mind ilyen háttérrel születnek, mint amire céloztál. Azonban, ha tényleg van oltási könyv és vannak oltások, így nem kereskedni akar az eladó azért a 2500 forintért. Mivel a szülők vadászkutyák, arra gondolok, hogy a szülők jó vadászképességeik miatt lettek a kicsik és nem vitték el mindet vadászkutyának, azért hirdetheti őket a hirdető. Persze ez spekulálás, könnyen meglehet, hogy nem így van. Minden esetre én sem értek egyet a szaporítással, de a már megszületett kicsiknek gazdi kellene.
2012. nov. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
a 2500-ba belefér egy oltás, a kiskönyv, és egy féreghajtás. Mondjuk ha nem ez az a hirdetés, akkor ha tenyésztő az illető, elképzelhető, hogy be tudja szerezni az oltóanyagot, az olyan 1000 ft körül van, chip pedig 2000. de akkor nem lesz sem kiskönyv, sem beregisztrálva nem lesz a kiskutya.
2012. nov. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Kérdező, szerintem vedd meg. Ahogy látom neked mindegy, csak ingyé legyen.

Viszont azt remélem tudod, hogy egy kölyökkutya eltartása az első fél évben olyan 60-80-100 ezer körül lesz.

2012. nov. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt úgy értette a hirdető, hogy a 2500 ft-nál nem kér több pénzt, azért hangsúlyozta ki, hogy az ár tartalmazza az oltásokat és az oltási könyvet is.
2012. nov. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!