Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez átverés lenne?

Ez átverés lenne?

Figyelt kérdés

Pár hetes kiskutyákat árulnak egy kereskedelmi oldalon, "Ingyen elvihető" címszó alatt. Az eladó azt írja, minden szükséges oltást megkaptak és a chip költségét is állja, ha kell.


Na most... csak akkor vagyok képes ebben hinni, ha mondjuk van egy orvos ismerősük, aki megcsinál nekik potom pénzért, vagy akár ingyen mindent. De ha ismerősük a doki, akkor az oltási könyvbe bármit beleírhatott, lehet, hogy kamu az egész és semmit sem kaptak. A chip-et nem tudom, hogy lehetne leellenőrizni, gondolom azt is simán meg tudják csinálni kamura... beírják az adatbázisba a cuccokat, a chipet nem ülteti be és kész.


Lényeg a lényeg: ti mit gondoltok erről? Kamu? Hogy lehetne leellenőrizni azt, hogy valóban megkapták-e a kutyusok az oltásokat + chipet?



2012. nov. 10. 14:47
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Egyet értek az előttem szólókkal,kiegészítve azzal hogy pl. nálunk a chippelést nem csak a könyvecskébe jegyzik meg matrica, hanem még pluszba is adnak a kóddal ellátott öntapadós matricákat (felragasztani hűtőre, naptárra vagy egyéb fix helyre) hogy a könyv esetleges elvesztése vagy sérülése esetén is beazonosítható legyen.
2012. nov. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Elég jó helyen laknak és 2 fajtiszta labradorjuk van, gondolom tenyésztők. Ezeknek az apja meg egy "magasugró világbajnok"...


Most beszéltem vele telón, azt mondta, azért _NINCS_ oltási könyv, mert akkor az ő nevére lett volna kiállítva mindegyik kutyus. Ez mondjuk érdekes, régebben máshogy volt. Mintha chipeltetés nélkül nem lehetne kiállítani egyet névtelenül, vagy valamit azért mégis. Meg akkor most nincs kutyakereskedelem, vagy mi? ...

2012. nov. 10. 15:59
 13/26 anonim ***** válasza:
Menj el egy menhelyre, onnan chip-pel, oltva hozhatsz el kiskutyát, persze ki kell fizetned az oltások árát és adományt is illik adni. Kb. 10.000 össz.költség + később az ivartalanítás költsége. Így garantáltan oltott, chipezett kiskutyát kapsz.
2012. nov. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Voltam már menhelyen, de ott nem volt olyan kutya, amilyen nekem kell... ez mintha az isten áldása lett volna: pont jókor, pont jó fajtájú, ezért ragaszkodom ennyire ehhez. Amúgy menhely lenne.


És menhelyen nem kell adni pénzt, hiába van chipelve és oltva, max. egy jelképes összeget, pár ezer forintot... és az sem kötelező.

2012. nov. 10. 16:17
 15/26 anonim ***** válasza:
92%
Mondd te komolyan ennyire fukar vagy? Aranyláncot ne adjanak a kutyához INGYEN?
2012. nov. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Valaki megtenné, hogy jelenti a 70%-os válaszoló kommentjeit "kötekedés és a válaszoló értelmetlen dolgokat mond" címszó alatt?


Én pár napja regisztráltam, még tudok jelenteni.


Előre is köszi!

2012. nov. 10. 16:25
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
A válaszaidból totál kitűnik, hogy fukar vagy, ingyen akarsz egy álomkutyát. Ha a hirdetésben szereplő kutya tetszik neked, akkor elhozod, érdeklődsz az állatorvosodtól, hogy mi a teendő, ha a kiskutya nem biztos, hogy be van oltva? Lesz-e baja ha újra oltatod, ha véletlenül mégis igazat mondana a hirdető így oltási könyv hiányában? Az oltás amúgy sem kötelező kitétel a kiskutya továbbadásánál (becsületbeli dolog, nem szabályozott törvényileg a kölyökkori védőoltás), csak a chip, de nem tudom ez már hatályba lépett-e egyáltalán, vagy csak jan.1-től fog. Szóval, ha ez a kutya tetszik, akkor áldozz rá, hozd el, ne itt siránkozz! Mi honnan tudjuk, hogy mi a szitu. Az első felvonás szerint még volt oltási könyv, most meg már nincs. Totál zavaros az egész!
2012. nov. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Be tudnád linkelni a hirdetést?:)
2012. nov. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem linkeli, nehogy elhappolják az ingyen kutyát itt az orra elől! :D


Kérdező! Látom téged már jelentettek, mert az első válaszolókat sértegetted, így az az írásod el is tűnt! :) No komment...

2012. nov. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Remélem nem ennyire paranoiás:D

Csak ugye ha látnánk a hirdetést könnyebb lenne állást foglalni..

2012. nov. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!