Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komolyan chipeltetni kell...

Komolyan chipeltetni kell minden kutyát Magyarországon? Ha igen, akkor miért nem tájékoztat erről az önkormányzat?

Figyelt kérdés

Nagyon nem akarok most erre többezer forintot kiadni. Bár szerintem is hasznos dolog lenne, szerintem ilyen módon, hogy januártól chip nélkül bünti, ez azért durva.

Lehetne valami értelmesebb szabály.

Kapásból legalább az idős, 10 év feletti kutyáknál nem kellene kötelezővé tenni...

Időpontot illetően pedig igazán lehetne haladék a következő kutyaoltás idejéig...


A chip árán kívül még egy valag pénz kihívni az állatorvost, vagy megfizetni valakit, hogy vigyen el engem és a kutyámat autóval a 15 km-re lévő városba állatorvoshoz...


Nem is értem az egészet.


Mi van, ha megvárom a tavaszt, és eboltáskor kérek chipet az idős kutyámnak? Akkor még büntetést is kell majd fizetni? És az vajon mennyire rúg majd?



2012. nov. 29. 21:08
 111/163 anonim ***** válasza:
35%
Jaj, még valami. Nem akarom már tovább folytatni a vitát (!), de törölték azt a reagálásomat IS, amiben megvédtem magam ez ellen: "Fogd már föl, itt nem rólad van szó!!!!!" Szóval nem magamra gondolok csak, és nem az önzés vezérel, mert nekem van 3500 Ft-om, és azt sem állítottam, hogy azóta nem lett bechipelve a kutyám, inkább azokra gondoltam, akiknek még annyi sincs, mint nekem. Továbbá azt is írtam, hogy nagyon is fontos, hogy kinek adjuk a pénzt, nem mindegy, hogy ki, milyen céllal szedi be (bírságolók). És azt is írtam, hogy az, hogy a társadalom nagy része örül neki, az kétséges, mert nem volt ilyen felmérés. Tényleg lezártnak tekintem már a vitát, csak ezt még úgy érzem, le kell írnom, mert sok-sok olyan hsz-t is kitörötltek a modik, amiben magyarázatot adok valamire, vagy cáfolok, de amire reagáltam vagy amit cáfoltam, azt meg nem törölték. :) Szóval ez csak egy kis lábjegyzet volt a rend kedvéért. :)
2012. dec. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/163 Szilvi & Argos ***** válasza:
44%
Azért volt a ":D" szmájli, mert ami itt folyik, azon már csak sírni vagy nevetni lehet :O én utóbbit választom...ma jó kedvem van...a tegnapi nap volt a negatívabb...ennyi :)
2012. dec. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/163 A kérdező kommentje:

"És amíg nem volt kötelező, miért nem hőzöngött ellene senki, és most, hogy kötelező lett, miért ez a nagy felháborodás?"


Mert addig nem volt kötelező.

Egyébként alapjában véve szerintem is jó dolog a chip, akár a kutya megtalálása, akár kutyatámadás esetén az azonosítás véget... De! Ez így nonszensz, hogy 4 hónap felett az összes kutyában lennie kell januártól... Az öreg kutyákra nem kellett volna bevezetni. Kellett volna egy "kifutási idő" rájuk, mondjuk úgy, hogy a 2003.január 1 előtt született kutyákra ne legyen kötelező...


De nyilván így sokkal több pénzt tud beszedni az állam, nyilván mellőzték az értelemet a törvényhozásnál. Kell valamiből finanszírozni a politikusok és haverjaik palotaépítési projektjeit...

2012. dec. 6. 18:05
 114/163 A kérdező kommentje:

"Valaki meg tudja fogalmazni röviden, hogy mi a CÉLJA ennek a vitának?"


Részemről egy kérdést tettem fel, abban minden benne van, nem vitatémának szántam.

2012. dec. 6. 18:14
 115/163 anonim ***** válasza:
44%
Sokkal több pénzt tud beszedni az állam? Az a pénz a petvetdata-s regért a MEOE-nak megy, a többi a dokié.
2012. dec. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/163 anonim ***** válasza:
86%
A bírságok nem az államnak mennek? Amúgy szerintem is ez a "kifutási idő" lett volna a helyes megoldás. Little Red, neked mint hozzáértőnek/szakmabelinek mi a véleményed erről? (100% veszekedésmentesen kérdezem.:)) Mondjuk a konkrét évszám pontos meghatározása az egy későbbi lépés lenne, hogy most 2003 vagy 2004 vagy stb, de magáról az elvről mi a véleményed? Így kitolódna ez az egész néhány évvel, viszont az alatt a néhány év alatt "csak" az lenne, ami eddig is volt (tudom, a mostani állattartási kultúra sincs éppen toppon, ezért tettem a csak-ot idézőjelbe), viszont kevesebb lenne a már korábban elmlített "járulékos kár", ami azért elég drasztikusnak ígérkezik, ráadásul az agyonütések / chip kimetszések tényleg titokban fognak zajlani, így a legnagyobb igyekezettel és jóakarattal sem lehet segíteni azokon az állatokon. Ha viszont fokozatos lenne az átállás, akkor ha nem is mindegyik ilyen eset, de a nagyrészük nem következne be, és a lázadozás sem lenne ekkora. (Facebook-on is van ilyen oldal, és tényleg rengetegen vannak, nem azért mondom, hogy az igazamat bizonygassam.) A fokozatossággal ezek a hátrányok megszűnnének, a chip előnyei meg továbbra is ugyanúgy megmaradnának. Ez egy járható út lenne?
2012. dec. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/163 anonim ***** válasza:
66%

Ez 2 éve így van, h a kölykök chipelve adhatóak. 2 év alatt a kutyatartók elenyésző százaléka chipeltette a kölyköket. Ha nem megy szép szóval (akkor még megvolt a lehetőségük, h nekiálljanak normálisan, és akkor az idős kutyások mentesülnek), akkor majd megy így.


Én nem engedném h csak 3500 legyen, mindenki fizesse a régi árat. Aki önként lemond a kutyáról, attól átvenni, és összeállítani egy adatbázist róluk. Az adott személy ÉLETE VÉGÉIG eltiltásban részesülne az állattartástól. Ha mégis tart egy állatot a tiltás ellenére, nyakába sóznék legalább 2 millió forintos bírságot. Utópisztikus vágyaim vannak....

2012. dec. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/163 anonim ***** válasza:
35%
De ha nem chipeltették be őket, akkor miért nem ellenőrizték a gazdákat 2 éve (és azóta)? És akkor meg lett volna adva, hogy x évszám után született kutyákat ellenőrizni kell, a régebbi születésűeket pedig nem.
2012. dec. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/163 A kérdező kommentje:
2000 táján még sehol nem volt szó chipeltetésről...
2012. dec. 6. 21:20
 120/163 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok! Mi már azóta bele tetettük a chipet a kutyánkba (amúgy is fiatal még), úgyhogy személyes érdekeltségem nincs ebben a chip témában, ettől függetlenül továbbra is jobb ötletnek tartom, hogy x éves kor alatt tegyék csak a kutyákba.


Little Red, ha jársz még erre, és olvasod a topicot, akkor megírod erről a véleményed? Évekkel ezelőtt a tenyésztők nem tartották be a szabályt a kölyökkutyáknál, ezt értem, de ebből nem az következik, hogy akkor mindenkire vonatkozzon a szabály, hanem az, hogy őket kell ellenőrizni.


"Az adott személy ÉLETE VÉGÉIG eltiltásban részesülne az állattartástól. Ha mégis tart egy állatot a tiltás ellenére, nyakába sóznék legalább 2 millió forintos bírságot."

Erről továbbra is az a véleményem, hogy ha az ember egy nemes cél érdekében akar küzdeni, akkor nem a rossz ellen, hanem a jó mellett kell küzdeni, mert a bosszúvágy kiélése meg a vérgőzös gyűlölködés nem vezet jóra hosszútávon (se). Teréz anya mondta: "Soha nem vettem részt háború ellenes tüntetésen, ha lesz majd béke-tüntetés, hívjál meg."

2012. dec. 10. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!