Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komolyan chipeltetni kell...

Komolyan chipeltetni kell minden kutyát Magyarországon? Ha igen, akkor miért nem tájékoztat erről az önkormányzat?

Figyelt kérdés

Nagyon nem akarok most erre többezer forintot kiadni. Bár szerintem is hasznos dolog lenne, szerintem ilyen módon, hogy januártól chip nélkül bünti, ez azért durva.

Lehetne valami értelmesebb szabály.

Kapásból legalább az idős, 10 év feletti kutyáknál nem kellene kötelezővé tenni...

Időpontot illetően pedig igazán lehetne haladék a következő kutyaoltás idejéig...


A chip árán kívül még egy valag pénz kihívni az állatorvost, vagy megfizetni valakit, hogy vigyen el engem és a kutyámat autóval a 15 km-re lévő városba állatorvoshoz...


Nem is értem az egészet.


Mi van, ha megvárom a tavaszt, és eboltáskor kérek chipet az idős kutyámnak? Akkor még büntetést is kell majd fizetni? És az vajon mennyire rúg majd?



2012. nov. 29. 21:08
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/163 anonim ***** válasza:
72%
Most komolyan, szerinted az összes állatvédő valami összeesküvés áldozata, akinek átmosták az agyát, és nem is érdekli őket az állatok jólléte? Vagy mégis mi az istenért chipeltet évek óta az összes menhely, és miért lobbiztak azért, hogy az állatvédelmi törvénybe belekerüljön a chipelés? És amíg nem volt kötelező, miért nem hőzöngött ellene senki, és most, hogy kötelező lett, miért ez a nagy felháborodás?
2012. dec. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/163 anonim ***** válasza:
35%
Régen se tetszett az embereknek, de pont azért nem volt ekkora felháborodás, mert nem kényszerítették őket olyasmire, amit a gyomruk nem fogad be. És nem az összes állatvédőről beszéltem, csak a riportban nyilatkozóról volt itt szó, ha már valaki belinkelte, számomra már nem tud hiteles lenni, sajnálom, de nem akarok senkit se rábeszélni, és őt se vádolom (úgyhogy nem kell töröltetni), mindenki maga döntse el, hogy mit vesz be a gyomra, a kosmodiskes videók fent vannak a neten, nyilvánosak, úgyhogy semmit nem követtem el azzal, hogy felhívtam rájuk a figyelmet, ja, és nem csak ő nyilatkozza sugárzó arccal, hogy milyen csodaszer, és megváltozott tőle az élete, és csak csupán mindössze 18.990 Ft, hanem egy másik Noé-s lány is vele együtt, akinek véletlen ugyanaz a gerincproblémája, és neki is a kosmodisk segített.
2012. dec. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/163 anonim ***** válasza:
70%
Egyébként is, te kérdezted (vagy egy másik 84%-os válaszoló), hogy honnan veszem, hogy GYÓGYSZERGYÁRTÓ CÉGNÉL dolgozik, erre én válaszoltam, és igazat írtam, mi ezzel a probléma? Azt is lepontozták, zsigerből. (?????)
2012. dec. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/163 anonim ***** válasza:
44%

A cosmodisk anyámnak is jót tett....Erről ennyit.


Nekem meg azt nem veszi be a gyomrom, h nem lőhetem fejbe azt, aki nem szimpi. Akkor most gyűjtsek hasonló gondolkodású embereket és kezdjek el lövöldözni, mondván, majd úgyis megváltoztatják a törvényt?

2012. dec. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/163 anonim ***** válasza:
35%
Fordítsuk meg a példádat: ha az lenne a törvény, hogy ezentúl fejbe lehet lőni, aki nem szimpatikus, jogosan tiltakoznának-e a nem gyilkos hajlamú emberek a törvény ellen, mert nem veszi be a gyomruk? A kosmodiskes ügyet hagyjuk, azon már nincs mit szépíteni.
2012. dec. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/163 Szilvi & Argos ***** válasza:
36%
Mindegy...aki nem látja a REGISZTRÁLT chiprendszer szinte kizárólagos előnyeit, az magára vessen necces helyzetben...majd fizeti akkor a büntit a chip helyett :D
2012. dec. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/163 anonim ***** válasza:
70%
Igen, ez így lesz. Persze a kutyának attól nem lesz jobb, hogy a gazdának még kevesebb pénze lesz rá (kaja, oltások stb), de azért aki akar, az legyen csak kárörvendő. :(( Kíváncsi vagyok, a beszedett pénzt (amit munka nélkül, valódi érték létrehozása nélkül szereznek meg) ki fogja majd bezsebelni. Érdekes, hogy az ilyen emberek senki csőrét nem bökik. Olyan szinten gyűlölik egymást az EMBERek ebben az országban, hogy az elszomorító. Tudom tudom, el lehet akkor innen menni... :(
2012. dec. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/163 anonim ***** válasza:
70%

"majd fizeti akkor a büntit a chip helyett :D"


És te ennek örülsz? A te szemszögedből nézve inkább elszomorítónak kellene lennie, ha a kutya nem kap chipet. Most a bosszúállásról szól ez vagy a kutyákról? Csak a vigyorgó szmájlid miatt kérdeztem.

2012. dec. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/163 anonim ***** válasza:
27%
Nem értem az embereket. Eddig mindenki lobbizott, hogy tegyenek már valamit ebben az országban az állatok jogaiért. Most megszigorították az állatvédelmi törvényeket, amiben szerepel a chipezés is, ami azt nézi, hogy minden egyes kutyatartó, akár akarja, akár nem, köteles a kutyájára nézve chipeltetni. Erre mi megy itt? Mindenki saját magára gondol. "Nekem erre nincs pénzem, nekem ez nem jó, nekem, nekem, nekem..." Fogd már föl, itt nem rólad van szó!!!!! Más országokban már rég köteles a chip. Most végre tesznek valami komolyabb lépést, és te mit látsz benne? Pénzlehúzás, bla bla bla. A kutya érdekeit nézik. De sokan még csak fel sem bírják fogni, mire is jó ez a chip dolog. A rosszlelkűek csak a pénzlehúzást látják. Kit érdekel hova megy a pénz? Az legyen fontos, hogy a chip által hány kutya kerül haza a gazdájához, ha elszökött, hány kutyát mentenek meg az elaltatástól, mert fel tudják kutatni a gazdát, és hány kutya gazdáját lehet felelősségre vonni, mert nem chipeltetett, ezáltal nem is oltatott. Ahol én lakom az állatorvos a kötelező oltási időszak után személyesen megy el az oltáson meg nem jelenő gazdákhoz, hogy beadja az oltást. Nincs kecmec, ha nincs chip, nincs oltás, megy a bünti. De a tipikus magyar mentalitás...mindenben a rosszat látni, minden ellen küzdeni, harcolni, ami nem RÓLAD szól...undorító.
2012. dec. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/163 anonim ***** válasza:
23%

"valódi érték létrehozása nélkül"


Szerintem ez egy nagyon komoly érték, hogy beazonosíthatók lesznek a kutyák! Szóval csak nézőpont kérdése. Olyan törvényket nem lehet hozni, ami mindenkinek tetszik. Sőt, mostanában jellemzően olyanokat hoznak, ami a legtöbb államplgárnak nem tetszik. Talán az új állatvédelmi törvény az egyetlen, amivel személy szerint egyetértek. Ennek örülök. Ráadásul a társadalom nagy része is örül neki.

2012. dec. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!